Tuesday, June 20, 2017

20062017

Puhkus! Mul on puhkus! Juba üle nädala aja. Aga möödunud nädal läks niimoodi linnulennul ja väga väsitavalt, et nüüd plaanin puhata ka. Puhkus algas imeliselt Tõrva ekstreemjooksult, oli tõesti imeilus suvepäev. Edasi saime veel korraliku suitsusauna ja tiigis ujumise ja päeva lõpus imetlesime ühte väga väikest beebitüdrukut. Numps! Esmaspäeval näitasin enda näo Virumaal ära, aga käik oli üsna kiire, ilm oli ka vastav. Öösel tuhnas sipelgapesades karu. Teisipäeva õhtul olid juba sõbrannad külas. Kolmapäeval käisin ise külapeal ja õhtul laululaval Termikat nautimas. Neljapäeval astusin läbi kolleegi juurest, kellel oli sünnipäev. Vahepeal koristasin. Reedel käis veel üks külaline armsa tüdrukutirtsuga, seejärel nautisin päikest ja õhtul veel üks. Väga vahva, aga väga väsitav. Laupäev tuli juba tõukerattamaratoniga ja õhtul käisin sõbranna pool, kes mu küüned korda tegi. Mais lakkis ta mu küüned geellakiga, kunagi mul ju oli, ilus ja mõnus, aga küüned kasvavad nii ruttu, et mind hakkab kiiresti häirima. Kuigi oli plaan, et rohkem lakkida ei lase, siis koju jõudsin ikka ilusate helelillade küüntega. Ja edasi on läinud rohkem koduse tähe all, lugedes, koristades ja asjatades. Mõnus. Und on palju. Täna ärkasin alles pärast kella 10 ja tegelikult oleks veel maganud. Vedelesin veel pikalt voodis, lugesin raamatut, jõin kohvi, kiitsin Draakonit hiire püürdmise eest ja lõpuks mõtlesin, et jalutan ka veidi. Ilm on vihmane (korralik lugemise ilm), aga samas soe. Linnas polnud aga midagi teha. Nüüd tagasi kodus ja puhkan ja pean aru. 
---
Suvine plaan on ikka see esik ära soojustada, aga pole mõtet ju vaid seest soojustada, kui pole tuuletõket. Niisiis püüan selle kohta uurida. Ja kui jõud tuleb, siis tõstan sealt asjad välja, et kui on aeg, siis saab vaadata, mis on põranda all, laeplaadi üleval, seina sees. 
---
Üks päev manööverdasin Volvoga natukene õnnetult ja esistange sai korraliku mõlgi. Täitsa koduhoovis, aga aimu sain sellest alles sihtpunkti jõudes. Niisiis kohe järgmisel päeval käisin ma mõnes töökojas asja uurimas ja sain üsna mitu väga erinevat pakkumist. Esimene töökohda, mida mulle ka kiideti, ütles, et läheb maksma u 300 eurot. Eks vaatasid ka, et loll naine ja pole tema auto ka veel, et saab küsida. :D Ma nii loll ei olnud, et ainult ühes kohas käisin. Järgmine kord oli sõbralikum ja sealt juba öeldi u 150eurot ja räägiti hoopis teist juttu. Aga vahepeal ilmnesid ka mõne tutvused. Üks kolleeg sai vahepeal suurema mõlgi välja ja edasi oli vaja vaid iluravi. Ja tutvuste kaudu saimegi korraliku iluravi koha ja auto jälle ilus. Ilusam kui enne, sest eelmise omaniku poolt oli esistangel üks kriim ja kuna terve see stange sai ülevärvitud, siis ongi nüüd ilusam. Aga votnhoovi mulle enam manööverdada ei meeldi. 
---
Ja nüüd kohe on jaanipäev. Esimene jaanipäev on Lihulas, seal on neljapäeval Jaanik ja eisneb Terminaator. Ja edasi sõpradega laupäeval kohe Tartu külje all. Teeme sauna ja mänge ja grillime ja oleme niisama toredad. Ja siis on mul veel nädala aega puhata ja raamatuid lugeda, vaikselt jõuan nädalate arvule järgi, aga oleks vist mõnda õhemat raamatut vaja. 
---

Oli siplegapesa. Nüüd on segadus.


Oli sipelgapesa ja puuskulptuur.

#terminaator #traffic

Draakon lille sees.

Kabinas.

Üks naabrikass.

Üks õhtu karlovas.

Üks Karlova Juss.

No comments: