Wednesday, June 14, 2017

Trennipäevik 05.06.-11.06.2017

23. nädal
Mitme päevase hilinemisega nädala kokkuvõte. Taaskord oli taastumisnädal ja pikad kilomeetrid jäid kuskile.. kadunuks. Ise ka ei tea kuidas. Pidevalt on ju pas mõte, et korralik trenn... aga siis läheb teisiti. Tööl oli hirmus kiire, sest alates eilsest olen ma puhkusel (jaaa, puhkusel!). Nädalavahetusel oli Tõrvas ülivahva. Puhkus algas hästi. Tänase seisuga on mul vasakus õlas bursiit tagasi (või lihstalt uue hoo sisse saanud), süüdi ikka ise - kui enam ei valutanud, siis valuravi jäi poolikuks ja uuesti meenus siis, kui oli juba natukene hilja. Nüüd siis jälle valuravi ja hoidmine, muud pole teha. Lisaks on tänase seisuga (tegelikult juba eilse seisuga) kõik lihaste kinnituskohad taaskord nii valusad, eriti sääred. Plaan oli küll massaaž enne maratoni, aga ... reede ei sobi, sest laupäeval juba võistlus, aga täna ei vedanud kuidagi välja. 


Esmaspäev - ringtreening 52minutit  ja absoluutselt ei mäleta. 

Teisipäev - tõuksiga tööle 7.09km ja koju 7km. Jalad olid päris lennukad.

Kolmapäev - tõuksiga tööle 7,14km ja koju 5,17km.

Neljapäev - tõuksiga ainult tööle 5km ja sain läbimärjaks. Märg olin juba Eedeni juures. Võistluste tõttu pole tagumist porilauda ja siis tuleb sealt kogu vesi täpselt jalanõud sisse kanna juurest... jalad lirtsusid tööle jõudes. :D Vahetusriided olid mul kaasas, jalanõudes vahetasin korduvalt pabereid, et need veidi kuivaks.

Reede -  kuna tõuksi jätisn neljapäeval tööle, siis läksin autoga ja olin tõuksiga tagasi 5km. Ja kuskile ma jälle tormasin. Aa.. kursaõdedega oli kohtumine ja see kestis päris kaua. Koju jalutasin 4,3km.

Laupäev - sai mõnusalt kella 9ni magada, korralikult putru süüa, asjad pakkida ja Tõrva poole sõita. Ilm oli imeilus, jaa, natukene palav jooksmise jaoks, aga mõnus vette minemiseks, sest ma ei kujutaks seda +2 ja püsiva vihmaga ette (sest selline ilm oli möödunud aastal Tõrva Ekstreemjooksul, tean, sest Kaaslane oli seal, minul oli samal ajal Põlvas Tõuak üles 2016). 
Jõudsime tunnike enne starti kohale, saime materjali, vahetasime riided. Mina panin alguses pikad püksid, aga üsna ruttu vahetasin need lühikeste vastu, sest tõesti - oli soe, päikese käes lausa palav. Soojendus sai tehtud, aga erilisi ettevalmistusi ei teinud, minul oli väike hirm, et mis mind seal rajal küll ootab ja kuidas ma küll vette peaksin hüppama.. mina, kes ma suvelgi tükk aega kaldal passin, et mitte vees kiljuda.
Aga see oli NIII VAHVA!
Esimesed veetakistused olid juba u 300m pärast starti, vesi oli 1.60m sügav, et pidi ujumisliigutusi tegema, seejärle üle heinapallide saama, uuesti vette hüppama ja edasi jooksma. Ei mõelnud ma seal kaldal, kas hüppan.. lihtsalt hüppasin. Seejärel tulid päris järsud künkad ja mets, sain oma kamraadi kätte ja edasi läksime koos. Tuli pori ja muidu mülgast, tuli veel vett ja kallakust üles minemist, staadioni takistused ja suund kuskile karjääri poole, vahepeal oli veel pori ja muda ja vett (oi kui raske oli ühets mülkast välja saada ja seal polnud ühtegi fotograafi!), ronimisi ja turinimisi... Aga vette oli nnii hea minna, see jahutas. Kõige külmem oli üks jõgi, aga seal ei pidanud ujuma ka. Praegu lugesin ja sain kokku 8 veetakistust, päris palju. Tempo oli meil rahulik. Midagi ülirasket ei olnud, midagi väga ehmatavat ei olnud, kõik oli NII äge. Muidugi see rahulik tempo tegi ka head, ei kujuta ette, et oleks suure hooga kõik läbinud, siis oleks hinge ikka kinni võtnud. Kahjuks päris mudaseid pilte ei saanudki, päris lõpus pidi veel ujuma ja kui finiši poole liugu lasta, siis kasteti veel voolikutega suurem sodi maha :D 
Omaette ekstreemsus oli see, et koolis oli jääkülm dušš. Nii et keha korralikult puhtaks ei saanudki.
Aega kulus 1h14min.  Omajagu. Oli seda igati väärt. 
Tõrva Ekstreemjooks. Foto: Andrus Abel

Pühapäev - kõndisin 3,7km ja sõitsin tõuksiga 11km. Tahtsin rohkem sõita, aga jäin sellise vihma kätte, et igal pool hakkas kõik ujuma.. ja minu värskelt kuivaks saanud jalanõud oli taas läbimärjad. No comments: