Saturday, July 22, 2017

II Pühajärve matkamaraton tõukeratastel

Saigi võistluste vaheline paus läbi ja toimus minu lemmikrajaga maraton. Lemmik sellepärast, et see on asfalt ja väga kiire, tõukad end ühest künkast üles ja edasi kulged üsna hästi. Tunne oli mul siiski selline kahtlane, sest trenni on minimaalselt ja tahtsin ju head tulemust, parimat tulemust. 

Ärkasin kella 8 ajal ja kella 9ni vedelesin veel voodis, jõin ka kohvi, kuigi treener oli arvanud, et kui seda kofeiiniga geeli võtan, siis võiksin kohvi vahele jätta. Hommikusöögiks oli puder banaaniga ja mõned rosinad sõin ka. Kaasa pakkisin vett ja kaks geeli. Sõbrants jõudis siia ja koos läksime edasi. Olin alles hommikul lugenud, et ametlikult saab materjali kätte ainult kella 11ni, aga eks tegelikult sai veidi kauem, lihtsalt lastesõidud juba toimusid pool 12. Minul näitas autokell 10:58, kui parklasse pöörasime. Saime numbrid, sõbranna valis ratta ja kiivri, tegime mõne pildi ja seadsime end valmis. Aeg läks ruttu ja soojendust tuli natukene vähe. Eelmisel õhtul oli olnud teade, et ühte teelõiku on alles hiljaaegu pinnatud ja see on lahtise killustikuga. See polnud just rõõmusõnum, sest siis on peenikese rehviga väga raske ja kisub küljele ära. Lühikese soojenduse ajal sain aru, et mul pole tagumisi pidureid pea ollagi, aga polnud ka enam aega neid sättida, kõik olid juba stardis. Ma ei jõudnud isegi esiritta.

Kell 12 oli start. Liikusime mööda kergliiklusteed, mis seal Pühajärve ääres on. Alguses oli raske, pidi vaatama, et kellelegi jalgu ei jää, aga samas ise edasi liiguks. Üsna alguses tutvusin ma peaaegu võsaga. Peaaegu, sest suts enne sain ikka pidama. Tegin jalavahetust, aga midagi läks pahasti ja koperdasin seal isegi jalanõu katki. See koperdus lõi rütmi mõneks ajaks sassi ja suurim konkurent läks mööda. Edasi sõitsin mingi meestegrupi taga, konkurent nende ees. Edasi läks hästi, mööda kergliiklusteed oli niiii hea kulgeda. Varsti suundusime sporditeele, kus olid ka head laskumised, aga kiiruseid jäid veidi väiksemaks, lisaks tuli kuskilt tuul. Enne joogipunkti oli kõige hullem tõus. Esimesel ringil võtsin lonksu spordijooki, aga rohkem ma joogipunktides ei peatunud. Pärast seda tuligi pööre vasakule tagasi Pühajärve poole ja seal oli see värskelt pinnatud tee. Seal oleks niiii hea laskumine, aga pidurit pidi all hoidma ja siis oli ka raske, ei võtnud ka laskumisasendit, sest ei tundunud turvaline. Kui kaks kurvi oli läbi, siis võis piduri lahti lasta ja sai veidi kiiremini veereda, aga siiski pidi kogu aeg teed vaatama. Järgmine vasakule hoidmine oli siis, kui see pinnatud tee läbi sai (võtsin geeli), eramajade vahel veidi ja tagasi kergliiklusteele, kus ootas ka suurepärane laskumine... aga all pidi hoo maha saama, sest olid halvad jõnksud ja enne ja pärast ülekäiku olid kõrgemad kohad, kuhu oleks ratas vastu läinud. Teised tegid seal rohkem hüppeid, aga kuna mul läks kohe alguses üks hüpe metsa, siis ma hüppasin korra maha ja kohe uuesti peale, tundus turvalisem. 
Teise ringi alguseks oli konkurent kadunud. Kulgesin enda tempos mõnusalt edasi, oligi veidi rahulikum. Vett võtsin enda pudelist ja muudkui tõukasin. Erilisi sündmusi rajal polnudki. Aa, meenus, esimese ringi teises pooles vaevas mind tugev kõhuvalu, kiskus krampi, õnneks läks see mingi hetk üle, sest selle valuga oli väga raske. Miks see oli? Kes seda teab. Teise ringi lõpus võtsin teise geeli ja andis küll jõudu, niisiis plaanin neid vahel täitsa kasutada. 

Niisiis lõpetasin ma naiste põhiklassis teisena. Põlva naine oli väga tubli ja kiire! Ta võitis mind umbes nelja minutiga. 
Finišis oli veel üks kolleeg, kes oli just käinud trenni tegemas ja juhtus seal olema. Sõbrantsiga muljetasime ja kõik teised olid ka toredad. Sõime külasuppi ja nautisime ilusta ilma.Kahjuks ei saa ma aega möödunud aastaga võrrelda, sest rada oli teine.
Aga mõned faktid kellaandmetest:
Aeg: 1:36:59
Avg speed: 20,4km/h
Max speed: 49,5km/h

Avg heart rate: 172x
Max heart rate 189x'

Ascent 296m
Descent 309m

Kahe nädala pärast on Sangastes sprint ehk 8km ja juba 12. august on Salamaal kross, registreerida saab siin!

Minu eelmise aasta muljeid saba lugeda sellest postitusest

NB: see klaviatuur ei tee minuga koostööd. Randmed ei kanata üldse seda sülearvutit. :/

No comments: