Sunday, July 30, 2017

Loetud töötunnid puhkuseni...

Meil osakonnas on ikka kombeks enne puhkusele minekut midagi lauale tuua. Aastas on ka perioode, kui meil on laud nädalas lausa viis päeva kaetud. Hetkel on pigem kaetud reedeti ja esmaspäeviti. Vahepeal tuuakse ainult kooke, vahepeal puuvilja, rohkem ikka magusat kui soolast. Mina olen üldjuhul selline, et küpsetan ise midagi. Tahtsingi homseks küpsetad keekse, aga see tuli mul meelde umbes kaks tundi tagasi! Ehk natukene liiga hilja, sest ma olen nii väsinud. Nii seadsin ma sammud hoopis lähimasse poodi ja ostsin küpsist ning präänikut, pole üldse minulik, aga sobilikke puuviljasorte selles pisikeses Maximas ei olnud. 
Terve selle töönädala sai magama mindud kella 22 ajal, iga päev küll kohe und ei tulnud, aga üldiselt magasin ikka 8+h, aga ärkamine oli igal hommikul raske. Mingi päev mõtlesin varem tööle jõuda, aga ei jõudnud. Tähtsamate asjadega sain valmis ja ülejäänud jääb homse kuue tunni peale. 
Eile käisime sõprade sünnipäeval. Ühel neist oli, teisel tulemast, tehti ühine pidu. Nii vahva oli! Terve õhtu sai õues istuda, minul hakkas lõpuks ikka jahe, sest minu meelest pole endiselt ühtegi seda sooja suveõhtut (enam ilmselt ei tule ka), aga olemine oli hea ja sossu. Tegime mänge, ajasime juttu, viskasime nooli, tegime pilte, sõime, jõime... Poolis olevad marjad olid puhta viina täis, nii et minul lendasid need prügikasti ja seejärel jätkasin veega. Üks meeleolukamaid asju oli see, kui me nooli vasaku käega viskasime. Koju sai veidi pärast kella 1 ja täna jagus und poole 11ni. Seejärel tuli edasi toimetada. Nimelt sai eile esikus seinad ära lammutatud, sealt tuli nii palju prahti. Ma millegi pärast ei mõelnudki selle peale, et seal on klaasvill... aga oli ja seda oli palju, see oli ka täiesti ära vajunud, nii et muidugi puhus tuul läbi. Täna sai see kõik jäätmejaama viidud (kokku läks maksma alla 1 euro). Nüüd on trepi ees veel palju laudasid, osadest lööme naelad välja, et saab vajadusel kuskil kasutada, aga suurem osa läheb kütteks. Ehituspoes veetsime nii pika aja, et pea hakkas tossama, aga et küsida hinnapakkumist, siis pidi uurima ja puurima, hiljem kodus jätkasin ja üritasin kõik tootekoodid ja e-poest leida, aga vot ei leidnudki. Täna sai lõpuks teler uuesti seinale, minu jaoks on tuba kohe avaram. Riiulid ja muu on veel välja mõtlemata, aga küll selleni ka jõuame. Esikus tuleb veel põrand ja lagi ära võtta.. ilmselt on seal veel palju klaasvilla.. ei tea, kuidas lage nii võtta, et see kaela ei sajaks, tuleb mõelda. Aga lõpuks tuleb kõik ilus. Uksega oli ka suur jama, arvasime, et saab korra eest ära, asjad paika ja uks ka paika, aga tegelikult on seal nii palju käkerdatud, et tuleb ka uus uks osta (metall), paneme nimekirja.
Ja täna astusin veel naela jalga. Õnneks oli õueplätu jalas, et ma ei saanud kogu naela jalga, aga verd tuli korralikult ja valus oli ka. Ise ei vaadanud ette. Õnneks on mul vaikselt jälle koju sidumis- ja puhastusasjad tekkinud, hüpates sain tuppa (sest ühe käega hoidsin augu vastas sokki, et vererada järgi poleks), puhastasin plaasterdasin ja hiljem uuesti. Teetanuse vaktsiin on möödunud suve tehtud, et sellepärast ei muretse. Kusjuures alles eile tuli sõbrannadega sellest juttu ja kuna nad kõik on/saavad 27, siis suunasingi neid kohe nakkuskabineti poole, et aeg revaktsineerimine ära teha. Kõik tegelevad mingi ehitusasjadega ja parem ära teha, kui et hakata mõnda traumat või õnnetust ootama. Et siis, kes tublisti koolis käisid, nemad said viimased süstid 17aastasena, iga 10 aasta möödudes tuleb teha kordusvaktsineerimine. Perearstid seda üldiselt ei tee, sest see vaktsiin on kallis, ühes pudelis mitu doosi ja see läheks raisku, seetõttu tules suunduda nakkuskabineti poole kas õe või arsti vastuvõtule, visiit on vist 5 eurot, aga vaktsiin on tasuta. 
Eile käisin Mooste lähedal metsas ja korjasin mustikaid. Kahjuks nii hea seis ei ole nagu oli möödunud aastal, et istud maha ja korjad. Pidi otsima, koht oli vesine. Korjasin umbes 3h ja veidi üle 3kg (liitreid ei tea). Nüüd ei tea, kas veel metsa minna või osta turult.. et kumb tuleb soodsam. Ahjalt käisin veel sõbranna juurest läbi ja korjasime mulle isekorjamisega ühe kasti maasikaid, küll oli neid hea süüa! Sõin muidugi jälle liiga palju, et pärast oli halb olla ja kõht oli nagu pall. 
Magama!

No comments: