Sunday, August 6, 2017

Pühapäev

Tänaseks oli mul hea plaan. Ärgata poole 8 ajal, olla asjalik, minna kirikusse, olla kodus asjalik ja siis puhata. Ma olin küll veidi aega uimasena voodis, aga seejärel jäin ma uuesti väga sügavalt magama (ja nägin väga kummalist unenägu) ning ärkasin pärast kella poole 10. Ja väljas sadas jälle vihma... sadas ja siis paistis päike ja jälle sadas ja kõik ujus. Vaatasin veel diivanil olles telerit ja sõin hommikust, et oodata vihma vaibumist ja saaks siis "asjalik olla", aga siis kostis koputus ja töömehed sadasid sisse. Ma ei oodanud neid. Sest kolmas "töömees" läks hommikul tööle ja jõuab alles kell üheksa õhtul. Aga nemad tulid ja nüüd on nad juba tunde asjatanud. Mina viisin vana kola eest ära ja otsustasin neile kaneelisaiakesi teha, sest see on üks asi, mida ma oskan ja teiseks leidsin, et sellest nad küll ei keeldu, kui ma neile värskeid saiakesi viin, mis on veel soojad ja kõik kaneelilõhna sisse matavad. Mul oli õigus! ;) Olen mitu päeva tahtnud neile süüa teha, aga nad muudkui keelduvad, üks päev sai ühe suuuuuuure nõudmise peale laua taha. Nemad eelistasid osta putkast seljankat ja ruttu edasi töötada. 
Eile üritasin likvideerida seda suuremat korralagedust, aga ma tean küll, et seni kuni see esik valmis ei ole, on see likvideerimine väga ajutine. Natuke parem on olla ikka. Jäätmejaama viisin klaasvilla ja vanad vaipkatted. Sauna koristasin ka, tahaksin sellest vanast diivanist sealt lahti saada, aga enne oleks vaja uut asemele.. st meie jaoks uut, kellegi teise vana, aga mis näeks viisakas välja. See seal on nii must, mul on tunne, et seda pole kunagi puhastatud. Jah, katted saab peale panna, aga ma ikka ei tahaks seda kasutada. Võib-olla, kui tekstiilipesuriga puhastada, siis oleks parem. Eks hoian kasutatud mööbli osas silmad lahti, sest vaadates seda, kui tihti me saunas käima, siis pole sellega veel nii kiiret. Ja kuna kuur on ka kola täis (vanad lauad, mis ootavad saagimist, kivivill ja muu), siis on seal ka korralagedus ja sinna ei mahu peaaegu midagi. Õnneks tulevad puud siis, kui ma selleks valmis olen. Ja enne tuleb need lauad ära saagida ja riitade osas kord majja lüüa. M. lubas elektrijuhtmed üle vaadata ja sinna väikese kilbi teha. 
Esik saab varsti selliseks, et tulebki siseviimistlus teha. Esialgne puit langes ära, sest see lihtsalt tuleb hirmus kallis. Ja see ei ole koht, kus me nüüd niiii palju aega veedame. Niisiis otsustasime kipsi kasuks, tuleb teha korralikult ja ilus. Garderoobil ostame uksed ja siinid kastidele/riiulitele, aga ülejäänud ehitame ise. Nagide ja peegli koht on ka teada, sest sinna tuleb ju puit alla panna, pärast see kips ei hoia midagi. Ma ei ole hetkel kindel, kas see saab ka seest kohe korda või läheb sinna natukene rohkem aega. Oleneb rahalistest ressurssidest. Ja natukene abilistest ka, kes meid aitavad, et kuidas neil aega on. Rahadega on täpselt nii, et maksin kohe kõik arved ära, käisime ehituspoes mõned korrad... ja siis nüüd vaatan kontoseisu ja mõtlen, et kuu lõpuni on tervelt neli nädalat aega. See on hetkel tugeva kahtluse alla pannud mu Tartu Rattamaratonil osalemise, 40km distants maksab tervelt 30 eurot.... jahm, ma ei tea. Soodusregistreerimine on veel peaaegu kolm nädalat (selleks ajaks on mu konto ilmsel nullis :D). Ilmselt tuleb kuskilt hoiuselt raha kontole kanda, aga ega hoiustel ka seda eriti ei ole, sest pole olnud momenti, et sinna hakkaks kogunema. Pole viga. Koos saab ikka hakkama. Ja prioriteedid peavad paigas olema. Lihtsalt nii on need lood. Ja järgmine nädal on Alma linnasprindi ööetapp, sellele sõbranna registreeris meid ära, aga kas me ka teisele lähme.. ma ei tea. Ilmselt mitte. Nende hind on ka tõusnud, varem oli 6 eurot paar, nüüd on 12 eurot, kui tuleb need pulgad ka laenutada. Eks see oma lõbu ole, aga natuke kallis lõbu. 


No comments: