Friday, August 25, 2017

Reedesed mõtted

Mõni päev tagasi kirjutasin, et tõuksisin koju praktiliselt ühe jalaga. See oli halb mõte. Ma vähemalt ise arvan, et just sellega tegin ma paremale jala säärele liiga. Nüüd on see hoopis rohkem valusam ja teise koha pealt ka. Määrin seda vahepeal sisse ja püüan mudida... aga selline õnnetusehunnik olen. Põlv on nii ja naa, kõndides väga palju tunda ei anna, treppe püüan vältida. Käisin kaks päeva jalgrattaga tööl, sest kuidagi peab ju tööle saama. Aga rattaks oli cross-country ratas ehk minu jaoks natukene teistsugune tavapärasest. Selline raske ja suur, mul polnud eile hommikul aega sadulatki kõrgeks sättida, nii oli tööle minek põlvele veidi valus (vale nurk), aga koju tulles võtsin selle aja ja hakkas parem. Eks ma püüdsin ka üsna sirgelt istuda, et randmetele ei hakkaks, aga see ratas pole mõeldud selliseks sõitmiseks. Esirehvi oleksin ka tahtnud pumbata, aga tankapump ei sobinud. Ma usun, et jalale tegi see liikumine head. Ja tööle sain sujuvalt ja koju ka. Ma muidugi ei osanud arvata, et mul täna hommikuks tagumik nii valus on. Sõidad u 20min tööle ja õhtul 20min.. ja järgmine päev ei taha sadulale istudagi. Jap, ei mäleta ju, mis see sadulal istumine on, tõuksil sellist "probleemi" pole. 
Praegu loodan, et uueks nädalaks on jalad korras, sest tõuksiga on linnas liikumine palju lihtsam. Saab hops maha ja hops rattale, enne ülekäiku on kiire ja lihtne seisma jääda, ratas on kerge ja liigub hästi. 
--
Kas seda artiklit olere lugenud? Kui möödunud aastal hakati hambaravi hüvitisest rääkima, siis mina olin küll rõõmus, et lõpuks ometi saab kasvõi väikese summa tagasi. Minul on nii hea arst ja toredamad hinnad, et selle 30 euro eest saab üks auk parandatud ja valu ei pea ka tundma. Ega ma väga süvenenud, ma mõtlesin, et see tuleb automaatselt, võib-olla tuleb ise mingeid pabereid ajada, aga et see pole väga keeruline ja kehtib ikka üleriigiliselt. Ja siis lugesin ma eile seda artiklit. Võib.olla see pealkirja lause on kuidagi välja provotseeritud, seda ma ei tea, aga nii on ikka väga inetu öelda. Et kas hambaravi peaksid endale lubama vaid need, kelle jaoks 30 eurot ei ole suur raha. Kogu hambaravi on kallis, niisiis on seal iga euro kokkuhoid oluline. Ma mäletan veel selgelt, kuidas ma korduvalt pisarates Stomatoloogiakliinikust välja tulin, sest mulle tehti juureravi ja see maksis kohutavalt palju... ise olin tudeng ja isegi tööl ei käinud veel. Nii et praegu arsti ja raviga olen ma väga rahul! Küll aga rõõmustas mind see, et lähen ju tarkusehammast välja tõmbama ja mõtlesin, et saan siis selle pealt umbes 30 euro võrra soodsamalt. Mõte oli hea! Aga lugedes artiklit sain aru, et selleks peab haigekassaga lepingu sõlmima ja seda ei tee sugugi kõik hambaravikabinetid/kliinikud. Ma oma peaga mõtlesin, et ODE ikka teeb, et suur koht... Kirjutasin neile ja tuleb välja, et neid ei ole seda lepingu ja hüvitist. Ma olin imestunud. Kodulehelt ma vastavat infot ei leidnud. Ilmselt olen mina nüüd üks halb patsient, keda pole hambaarstidel vaja, sest ma plaanin selle aja seal ära öelda ja uue aja ikkagi SA TÜKi panna (kuigi ma lootsin, et ma ei astu sinna enam). Minu jaoks lihtsalt on see 30 eurot suur summa ja kui ma saan selle kokku hoida, siis ma muidugi teen seda. Lisaks ei ole mul selle tõmbamisega niiii kiire, et kui nüüd aja hilisemaks saan, siis pole ka hullu. Aga aja tahan kirja panna, sest muidu lükkan seda taas mitu aastat edasi. 
Niisiis, enne kui arvate et saate enda habaarsti juures antud hüvitise raames ravi soodsalt, kontrollige, kas see antud kohas ikka kehtib. Haigekassa kodulehel on nimekiri olemas. 
--.
Nüüdseks on jäänud viimased tunnid, et Tartu Rattamaratonile soodsamal registreerida. Ilmselt ma teen seda, kuigi hetkel tundub see maraton hirmus. Kui enne seda sajab mitu päeva (või nädala), siis ma ukerdan selle tõuksiga seal tunde ja tunde.. või kui sajab samal päeval, siis on samuti väga ebameeldiv (just see algus). Aga ma tahan minna. Ma tahan võrrelda eelmiste aastate aegadega. 
Aga leidsin täna fb-st veel mõned toredad üritused.
Heategevuslik jooks - Esimese koolikella jooks 31. augustil, osaled 1 euro eest ja teed head.
(Tõuke)Rata või rull - Terve Tartu sõpradesõit 2017 1.oktoobril 32 või 54km, valid ige tempogrupi ja muudkui kulged, tundub imetore!
Üks õhtune jooks - Friday Night Run 6.oktoobril, väike soojendus enne Tartu Linnamaratoni.

--
edit.
tegin paranduse, et see polnudki downhilli ratas, vaid hoopis cross-country. Tõuksidel teen vahet ll aga tavaratastel mitte. :D
Ja teine kurb asi on see, et ma unustasin õhtul end rattamaratonile regada. Ju siis pidi nii minema. Praegune summa on aga liiga suur, et seda teha. Oeh.

No comments: