Wednesday, September 27, 2017

Kesknädal

Facebookis ja Instagramis jäi juba ammu-ammu silma, et süüakse uut jäätist. Nimelt tuli suvel Eesti turule Lohilo jäätised. Jätti tulb Rootsist, see on süsivesiku- ja rasvavaene, kuid proteiinirikas. Igast poest neid saada ei ole ja seetõttu polnud ka mulle silma jäänud (meie "kodupood" on Prisma). Aga kord jäi Maksimarket teele ja teadsin, et seal on hetkel sellele jäätisele soodukas, niisiis oli aeg ära proovida. Nende facebooki lehel on ka nimekiri poodidest, kust jäätist leiab. Täna proovisin vist küspsisejäätist. Ja tõesti oli hea. Mitte liiga magus (magustatud oli ksülitooliga), selline mõnus ja kreemine. Et ostaks ja sööks teinekord ka, aga mitte täishinnaga, sest nii suur jäätisesõber ma ei ole. 
Kunagi proovisin ka Coppa Della Maga jäätiseid, mis oli samuti väheste süsivesikutega, aga peab tõdema, et Lohilo maitses paremini. 

Lisaks proovisin lõpuks ära need Valio proteiinikohupiimakreemid. Enneolematut muljet pole jätnud, aga üsna maitsvad, pole samuti liiga magusad. Olen söönud neid enne tööpäeva lõppu, kui pärast tööd kohe trenni lähen, et koju jõudes ei oleks seda hirmsat  nälga. Siiani on töötanud. Ma ei söönud enne vist mitu-mitu aastat kohupiimakreeme, tavalised minu jaoks liiga magusad. Jogurtitega oli sama lugu, aga siis avastasin maitsestamata kreema jogurti. Proteiinikohupiimakreemides on 200grammi kohta 21,4g valku. Niimoodi lugedes tundub päris palju ehk siis 2x rohkem kui mu lemmik kreeka jogurt (aga seal ka rasva 10g 100g kohta). Ilmselt satun veel kohupiimakreeme poest ostma, kui on hea hinnaga, aga muidu eelistan kreeka jogurtit - segan sisse kaneeli, magustajat, marju või kakaod ja maitseb imehästi.

Kodus on tore. Draakon on natukene rahutu. Ta tahaks igapäevaselt tükk aega õues veeta, aga kui ma jõuan hilja koju ja olen tööpäevast niiii väsinud, siis ma tahan vaid toas olla ja rahu ja vaikust. Lihtsalt ma ei jäta kiisukest üksi õue. Eile ta jalutas üksi, aga ma jälgisin aknast, et ta kaugele ei läheks. Ta oli väga tubli, tuli ise tuppa. Muidu on ta ka ikka tubli ja vahva. Ootab hommikuti äratust ja tuleb siis ise ka äratama (kui just kohe voodist välja ei hüpanud). Püüan temaga ikka võimalikult palju mängida. Toidu osas on ta juba pea kuu aega olnud täielik prits... äkki kui kaheseks saab, siis läheb paremaks? :)
Esikus sai elektrijuhtmed korda ehk kips ei ole enam üldse kaugel... nüüd on selleks mõnda Kaaslase vaba päeva vaja, aga nimelt on ta nüüd mitu-mitu-mitu päeva järjest tööl. Aga küll saab. 



No comments: