Thursday, October 5, 2017

Planeerimata

Ümberringi on palju tatiseid, turtsuvaid ja köhatavaid inimesi, aga minul polnud plaaniski nende sekka sattuda. Üks asi on õige mõtlemine ja teine asi enda hoidmine. Mõtlemine on mul selles vallas üsna suunatud, ma ei arva, et gripivaktsiin mind haigeks teeb ja ei teinud ka. Aga enese hoidmine läks eile natuke nihu. Ja nüüd ma istun siin diivanil teki all ja suurem rätt õlgadel, joon sooja jooki, vahepeal on külm, siis palav, kurk on nii valus ja vahepeal on nina kinni, pea valutab ja turtsub. 

Eile tegin natukene aeroobset trenni, aga kiirustasin bussile. Aega nappis, nii tõmbasin teised riided peale, jope selga, salli kaela, mütsi pähe ja olingi väljas tuule ja vihma käes. See buss tiirutas Karlovas nii palju, et mul hakkas halb (nagu on ka varasemalt juhtunud) ja päris koduni ma ei sõitnudki, nii väga tahtsin värsket õhku. Kodus tegin tule, käisin lõpuks pesus ja toimetasin. Teadsin küll, et bussile olin läinud märja seljaga, aga riided olid ju seljas... 

Ja siis ärkasin kella 6 ajal sellise kurguvaluga, et kohe väga kurvaks võttis olemise. Otsisin aga vipise õliaerosooli välja ja ninaloputuskannu ka. Tööle pakkisin kaasa piparmünditeed. Ja kui kodus oli veel enam-vähem, siis tööl läks ainult hullemaks. Istusin vaikselt oma kabinetis ja tegin tööd. Nohu sel hetkel ei olnud, aga profülaktikaks hakkasin soolveega kohe nina loputama (kann iherb's). Tegin teed ja jõin seda nii palju, et kodus ei taha enam teed näha. Lisaks võtsin mingid kurgukommid kaasa, et need natukene leevendust annaks. Palavikku välja ei tulnud, aga teate küll seda "pea paks" olekut, kuid sellist nohu mul pole... Paha-paha.

Nii see päev läks. Luhta läks mõte tempokalt koju jalutada, esiteks polnud see mõistlik, teiseks mul ei lubatud. Sain veel apteeki ja ostsin ühe kurgupihusti (sest teine jäi tööle), paremad kurgukommid. Kodus leidsin veel ninapihusti (ühest Amway asjast ise tehtud, et limaskest sõltuvusse ei jääks). Aga üldiselt on minu ravimeetodid siiski järgmised:
- palju (sooja vedelikku)
- ninaloputuskannuga nina loputamine
- kurgu kuristamine
- puhkus
- vajadusel kurgupihustu/kommid ja ninapihusti ja paracetamol

Kui ma homme hommikul ennast ülihästi tunnen, siis lähen trenni, aga on üsna kindel, et igasugune jõusaalitreening jääb ära. Aga noo... homme õhtul on see Nightrun. Oeh. 
Selline planeerimata külmetus... kuigi külmetust või "sain tuult" ei ole olemas, on viirushaigused.Et siis ma olen terve ja tunnen end hästi.

No comments: