Thursday, December 28, 2017

28122017

Vahepeal olen jälle mõne raamatu läbi lugenud, jõule pidanud, maganud ja proovinud puhata. Viimased kaks raamatut olid üsna mõttetud, ühte lugesin, sest see oli ühe teise raamatu järg. Küll aga meeldis mulle väga raamat "Seitse õde: Maia lugu" (Lucinda Riley), aga tuleb välja, et see on taaskord üks sari ja viie* teise õe raamatud ilmuvad ka... ühel päeval. Eesti keeles on üks juba olemas, sellele panin end järjekorda. Inglise keeles ilus üks möödunud aastal... ja neljandat alles kirjutatakse. Ja usun, et ühe jõuan veel lugeda ja siis jääb selle aasta arvuks 62. 

*kuigi sari on "Seitse õde", siis keskmes on hetkel siiski vaid kuus õde.
---
Käisin ühe korra A le Coq spordihoones ka trennis, lihtsalt jõusaalis ja hiljem istusin saunas. Tahaksin öelda, et mul on trenniisu tekkinud ja motivatsioon laes, aga tegelikult olen parema meelega kodus ja loen raamatuid. Aga uuel nädalal on uued suunad. Eks nädala sees käin ikka tööl ja kui lõpuks on jõudnud nädalavahetustel trenni minna, siis lähen sinna Eedeni taha. 
---
Laupäeva hommikul hakkasin piparkooke küpsetama, tahtsin teha pehmeid ja imehäid ja täpselt sellised need ka tulid! Mul oli ema tehtud taigen ja enda taigen, mingi vaheseal on, aga kui ennast kiita, siis tuleb juba väga hästi välja. Ostsin ka ühe valge glasuuri, et mõned siiski ära kaunistada. Õnneks meie kodus glasuurist ei hooli. Pärastlõunal pakkisime end auto peale ja võtsime suuna Läänemaa poole. Sel hetkel oli ilm väga halb, tugev tuul ja tuisk, samuti muutusid teed aina libedamaks. Selliste oludega pidime sõitma umbes Viljandini, seejärel muutus lumi vihmaks ja umbes Kilingi-Nõmme juures hakkas ilm aina paremaks minema ja Pärnus ei sadanud enam üldse. Kuigi Lihulas olevat päev otsa sadanud, siis õhtuks oli ilm hea, tuul vaibunud. Jõudsimegi üsna uneajaks. Jõululaupäeval käisime Varblas surnuaias ja natuke jutustamas. Tahtsime käia ka Tuhu vaatetornis, aga paraku oli nii palju vett, et me ei pääsenud sinna. Kell 19 oli Karuse kirikus jumalateenistus, kus me väga varakult kohal olime neljakesti ja seejärel läksime koju jõululauda. Ühel hetkel oli meid... palju. Lugemine läks segi. Ja edasi läksime veel sauna, mille lava oli eelmisel õhtul valmis saanud. Toit oli traditsiooniline (küll see kodutehtud sült on alles hea!) ja inimesed armsad ja rõõmsad. Esimesel pühal sõitsime diaganaalis Virumaa poole ja istusime jõululauda minu perega. Läänemaa oli täiesti lumevaba, alates Raplast hakkas vaikselt kuskil lund olema ja kes vähegi Virumaal olid, nemad said küll valged jõulud.. mitte küll väga koheva lumevaibaga, aga siiski. Õhtupoolikul sõitsie veel Rakverest läbi, et ka memmekest külastada ja lõpuks jõudsime koju ja hakkasime kütma. Teisel jõulupühal tegi esimest korda elus kartuliputru, kõrvale seapraad ja sauna kütsime ka soojaks. 
---
Ja siis hakkas boiler särisema. Sellega hakkasime eile tegelema ja polnud selleks tühjaks saatmine eriti lihtne... aga lõpuks õnnestus. Küttekeha oli läbi ja miski oli veel läbipõlenud, sest vesi oli vahele läinud ja tilkus. Katlakivi oli minu meelest palju, aga meie abilise sõnul vähe. Täna käisime poes ja ostsie uue jupid (Decoras -26%). Lisaks sai esikus elekter korda (meie meelest oli juba enne korras, aga tegelikult oli kuskil juhtmes vool, kus ei pidanud olema) ja väljas on lõpuks jälle tuli. Tualetipotis võtsime ka veesüsteemi lahti, sest vahepeal on see vaikselt-vaikselt nirisema jäänud, aga ilmselt vajab see süsteem ka uuendamist Novemberis oli veekulu üle kahe ruumi rohkem kui tavaliselt ja minu meelest on see kahtlane.... 
---
Draakoniga käisime loomaarstil. Mõned kuud oli õige aeg üle läinud... aga lõpuks sai käidud. Varasemalt oli õe käest laenatud transportpuur, endale pole seotanud, sest üldiselt kasutame seda nii vähe (see oli tal kolmas kord puuris). Puuri sai ta palju lihtsamalt kui tol korral varjupaigas, eks ta oli enne sellega ka natukene tutvust teinud ja lambanahl maganud. Aga keerulisem oli auosõit, kui ta nii südant lõhestavalt mjäugus. Kui olime autost väljas, siis oli jälle rahulikum. Beebikaaluga sai kass ka enam-vähem kaalutud ja oli tublisti 3900g. Sai kaks sutsu ja teise ajal tegi korra mjäu, mina jäin ka terveks ja kriimustamata. Väga tublisti pidas end üleval. Kojusõit oli jälle natukene mjäugumise teel. Nüüd on hea meeles pidada, et enne jõule tuleb alati arstil käia. Ma ei etandudki, et lemmikloomadel ka oma digilugu on!
suurem osa katlakivi.

Selline kiiška.

Tuhu raba vaatetorn.. ja vesi.

Karuse kirik jõululaupäeval.

Esimesel jõulupühal oli öökülmast kõik härmas.

Lihtsalt üliarmas Draakon. Tahtsin selle sildi ära võtta, aga siis ta hakkas kohe liigutama.

---
Üks asi tuli veel meelde. Mõni aeg tagasi sai ebayst tellitud üks akvaariiumividin (mitte mulle, mina aitan lihtsalt telliusega), tegu oli mingi Saksamaa veebipoekaubaga. Pakk pidi tulema DHL kulleriga ja ootasin seda pärast jõule. Laupäeval enne Tartust lahkumist tuli sms, et Tasku Itellas ootab mind pakk. Ja oh üllatust, see oli see tellitud asi! Kui Kuller peaks selle mulle tooma koju kätte (mille eest sai korralikult makstud), siis kuidas see satub pakiautomaati? Ei olnud mul ühtegi vastamata kõnet vms, et ma poleks kõnele vastanud ja siis viidi sinna..

No comments: