Friday, December 8, 2017

Naistejutud

Polnud see väga kaua aega tagasi, kui olin täiesti hädas sobivate rinnahoidjate leidmisega. Probleem tulenes siis, kui kaal langes ruttu ja sellisel juhul on rinnad ka need, mis kohe kahanevad. (Minu meelest polnud midahi kahaneda, aga keha arvas teisiti.) Samuti tuli see periood, kui ma ei olnud enam mingist push-up rinnahoidjast huvitatud, tahtsin lihtsalt, et oleks mugav ja ilus. Lõpuks leidsin ühe sobiva firma tooted ja kui olid soodsamad hinnad, siis olid sahtlis taas ka sobilikud rinnahoidjad ja püksikud olemas. Küll aga ei tunne ma end klassikalises rinnahoidjas eriti mugavalt, mulle ei meeldi need paelad.... ja ma ei teagi, lihtsalt ei meeldi. Ja tol ajal leidsingi lehe kena.ee, kuhu ma esialgu läksin, et sportrinnahoidjat tellida. Kindlasti olen ma seda lehte siin varem maininud ja viimasel ajal on seda teisedki blogijad teinud, mina aga tellisin sealt esimest korda ikka üsna ammu. Vaatasin just postkastist järgi - poolteist aastat tagasi tellisin esimest korda. Esialgu võtsin lukuga spordikad, mis minu jaoks on väga mugavad ja toetavad, ei oska öelda, kuidas sobiksid suurema rinnaga naistele. Esimese lukuga sportrinnahoidja leidsin hoopis kuskilt cropp'ist äkki? (see oli vist ka esimene asi, mille sealt poest ostsin ja pärast seda hoidsin silmad selliste spordikate puhul ka muidu lahti.) Hetkel ma kodulehel enam neid tooteid ei leia, aga seal on teisi niii ilusaid värvilisi spordikaid. Mitte eriti palju hiljem aga tellisin uuesti ja mulle väga meeldis see pitsiline rinnahoidja. 
www.kena.ee
Ma ei mäleta, mis värvi ma esimesena tellisin, aga ilmselt klaasikalise musta, aga vot ma ei tea, mis asi veel mugavam oleks. Esialgu vist tellisin ikka selleks, et sporti teha, olid nii ilusad värvid, aga lõpuks said nendest minu igapäevased rinnahoidjad ja spordiks jäid ikka lukuga. Praegu ma avangi nn tavaliste rinnahoidjate sahtlit nii harva, ainult siis, kui on mingi riietus, millega need ülimugavad ei sobi. Minu meelest on need ka nii ilusad, see lihtne pitsa on super. Seljas istub niii hästi. s/m on minule täitsa paras suurus, toetab häsi ja Mina tunnen end hästi. Värvidest on olemas must, roosa, punane, sinine x2 Üks valge on ka, aga see on mujalt tellitud ja ei vasta nii hästi suurusele. Kui seal oleks praegu veel müügis ka teised värvid veel, siis ma telliks need ka. Samuti kiidaksin seal klienditeenindust, alati antakse teada, kui pakk on teele pandud ja antakse jälgimiskood. Üks kord juhtus ka selline asi, et Itella "kaotas" paki ära. Mina esialgu ei muretsenud, pidi tulema järmiseks päevaks ja esialgu sain smsi, et pakk hilineb... mõni päev hiljem oli aga jäljetult kadunud. Minule aga pandi kokku uus pakike, mis Omnivaga tuli kenasti kohale. Tookord tellisingi vist rohelise rinnahoidja ja see läkski kaduma... seetõttu mul ongi kaks sinist. Pesupükste juurest olen alati leidnud ka sobiva värviga püksikud, suuruste info kenasti kirjas ja minul on vastanud kõik suurustele. Lihtsalt suurepärane! 
Tahtsin lihtsalt kiita head teenindust ja ilusat, mugavat pesu.


Ja teine teema, millest tahtsin juba ammu kirjutada, on mooncup. Paanis oli juba kuid tagasi, aga jäin veidi hiljaks ja mingi aeg oli sellest nii paljudes blogides juttu. Mina sain ka omal ajal selle kohta info blogist (eks ikka Tikri omast) ja see oli üle viie aasta tagasi. Kuidas alles aeg lendab, aga ma olen juba üle viie aasta olnud õnnelik mooncupi omanik ja kasutaja ja menstruatsiooni ajaks ei oskaks mugavat asja enam ette kujutada!
Nüüd on sellel menstruaalanumal juba mitmeid nimesi, oleneb firmast. Ma ei mäleta, kust mina selle ostsin, võis olla mahekaup.ee, aga ma ei ole enam kindel ja gmail ei aidanud. Praegu on seal lehel hind üle 40 euro, mina enda meelest maksin 20-25 euro vahel, aga see oli ka rohkem kui viis aastat tagasi. Bio4you lehel saab anumakese kätte alla 16 euro, siis on veel OrganiCup 24 eurot, apteegist saaks Intimina Lily cup'i alla 45 euro (nii ilus roosa) või näiteks sinine Lunette 25 eurot. Kindlasti on neid veel ja veel ning kui Eestist sobivat ei leia, siis saab tellida välismaalt, soovitan ainult korralikult uurida, et oleks ikka kehasõbralikust materjalist.
Kes veel sellest anumakesest ei ole kuulnud, siis tegu ongi menstruaalanumaga, mille kasutamisel võid unustada hügieenisidemed ja tampoonid. Need on valmistatud meditsiinilisest silikonist, mis teevad need kehasõbralikuks, sest sellest ei leki tokisili aineid. Samuti ei ima see endasse kehavedelikke (jätab limaskesta niiseks!), saab kasutada ööpäevaringselt, ülimugav on sporti teha ja toksilise sündroomi üht on väiksem kui näiteks tampoonide kasutamisel. Hooldamine on samuti lihtne, kui kasutad, siis käte pesu ja tühjendamise ajal pesed sooja veega ja pärast tsüklit keedad. Kindlasti on mugav kasutada, kui tualet ja kraanikauss on privaatselt ühes ruumis, aga vajadusel saab hakkama ka paberiga. Esialgu võib paigaldamine tunduda keeruline, aga lõpuks käib see üsna lihtsalt ja kiirelt, läheb kergesti paika, ei häiri olemist ega tegutsemist. Kui ma aastaid tagasi selle kohta googeldasin, siis leidsin ikka foorumitest, kus peeti selle paika panemist või kasutamist rõvedaks... Minu jaoks mõistmatu. Samuti peeti seda kalliks, see on ühekordne väljaminek ja siis on aastaid mureta. Ma ei ole hügieenisidemeid ja tampoone nii ammu ostnud, et ma ei teagi, mis need poes maksavad, aga kui vaadata näiteks seda Bio4you poes müüdav, siis on see 16 eurot, see ost vist tasuks alla poole aasta ära? Oleneb päevade pikkusest ja vere kogusest. 
Mina olen väga rahul, et omal ajal selle kohta lugesin ja hoolimata esialgsetest kõhklustest selle tellisin ja kasutama hakkasin. Enam ei muretse pikkade sõitude või kiirete tööpäevade pärast, spordi tegemine on palju mugavam, minu ökoloogiline jalajälg on samuti väiksem. Ma küll vahepeal mõtlen, et vahetakse praegu välja, aga ainult sellepärast, et see pole enam nii ilusa välimusega, veidi tuhmunud. 

Lisaks nendele anumatele on tänapäeval olemas ka käsn ja korduv kasutatavad hügieenisidemed ja siis sellised püksikud .
Sellised jutud reede õhtusse :)

2 comments:

Tikker said...

Hah kui äge, neid viimaseid tahaks kohe proovida, mul polnud aimugi, et sellised on olemas, tundub intrigeeriv. Ja näevad täitsa head välja ka!

Sjuteist said...

Võib-olla, kui sa proovid ja kirjutad sellest positiivse kogemusena, siis tekib huvi, et võiks ise ka proovida :D
Ma lugesin period panties' kohta juba mitu aastat tagasi, nüüd ehk tekkinud ka teisi firmasid juba.