Sunday, January 7, 2018

Trennipäevik 01.01.-07.01.2018


Ei ole nii, et uus aasta ja uus mina. Uus aasta, aga täitsa vana mina. Aga püüan kadunud asjad tagasi tuua, mis aitavad ennast edasi ja samas silma peal hoida ja ehk ka motiveerib. Midagi uut ja erilist leida ei ole, püüan hakkama saada sellega, mis on. 

Esmaspäev - aasta vahetus linnas, kuhu jõudsime täpselt ilutulestiku ajaks ja hiljem sai natuke ringi jalutatud ja käidud, magama sai alles pärast kella 4 ehk pool päeva magasin maha, aga kella kolme ajal võtsin end kokku ja käisin aasta esimesel jalutuskäigul. Tempo oli selline lota-lota, aga tehtud sai.
Sammud: 7906 (mis tundub väga ebareaalne... vo kell mingit osa ei arvestanud)

Teisipäev - ärkasin nii väsinuna ja juba olin stressis, ma ei olnud öösel magada saanud ja ei tahtnud tööle minna. Aga ma naudin seda, et kui bussiga lähen, siis on mul need 2km kõndimiseks, enda ette valmistamiseks ja lihtsalt olemiseks, muidugi liiga uimaseks ei saa jääda, sest siis ma hilinen tööle. Tänu sellele saan juba samme koguda ja siis läehb ülejäänud päev ka lihtsamaks.
Pärast tööpäeva läksin jõusaali, et üle hulga aja trenni teha. Jätkasin sealt, kuhu olin jäänud ehk Kayla 7. nädal ja esmaspäevane "legs and cardio". Mulle meeldib, et harjutused on lihtsalt ülesehitatud, aga samas võtavad täiesti läbi ja töötavad. Sooja tegin crosstraineril. Juba pärast esimest ringi sain aru, et järgmiseks päevaks on jalad valusad. Tegingi ainult kaks ringi (enne trennipausi olin jõudnud kolme ringi peale) ja seejärel venitasin ja rullisin.
Sammud: 7925

Kolmapäev - teisipäeva õhtuks olin nii väsinud, et minu mõte, et ma korraks piktan, lõppes sellega, et ma magasin (alates kella 21st). Hommikul tundsin end veidi paremini... kui vaid tööle ei peaks minema. 
Õhtul oli plaanis Kayla "arms and abs". Mu jalad ja tuhar olid ikka metsikult valusad, nii et raske oli matil istuda, tegin grimasse, aga enda harjutused tegin ära. Vahepeal läks kätekõverdustega juba üsna hästi, aga see paus tegi ikka oma töö ja hantlitega on neid veidi raskem teha.. minu arvates. Mõnda teist harjutust pean ka kohendama, et randmed liiga ei saaks. Näiteks triitsepsi kätekõveruste puhul peaks olema jald ka kuskil kõrgemal, aga nii lööb selline valu, et ma teen vanemat ja kergemat versiooni, et jalad ikka põrandal. 
Sammud: 10 138

Neljapäev - puhkus. Kõnd.
Sammud: 13 361

Reede - reede on selline päev, et tegelikult kihutks pärast tööd kohe koju... aga ei. Kõhuvalu polnud veel ka väga häiriv ja võisin jõusaali minna küll. Kayla "abs and cardio". Nüüd sai juba tuharil istuda küll ja jalad olid okei. Kõht sai korralikku vatti. Hüppenöör on aastatega raskemaks läinud.
Sammud: 11 316

Laupäev - ärkasin küll kõhukrampide ja õudse valuga, aga olin pähe võtnud, et lähen fat maxiga sõitma ja seda tuli ka teha, päris itu tundi võtsin hoogu, aga pärast keskpäeva läksin õue. Ilm oli päris okei, sest oli +4 ja mitte väga tugev tuul. Plaan oli minna Ihaste metsatukka, sest ühtegi teist kohta ma ei tea, kus võiks fat maxiga harjutada. Läksin ikka Kanali ja kergliiklusteed mööda ja siis suund Ihaste poole, raske oli üle mitme kuu sõita, esialgu lõin jalga kogu aeg raami vastu ära, lisaks hakkasidi kõrvad valutama. Mul on need kõrvakesed üsna tundlikud tuule ja külma suhtes, seetõttu kanan praktiliselt alati ka mütsi, aga spordi puhul sellest ei piisa (kui väljas tuul on või ise oma liikumisega seda põhjustan), õnneks oli taskus pabertaskurätti ja sain mingid nutsakad kõrva panna, see leevendas küll. Metsas oli kiirus aeglasem ja siis ei valutaud.
Kui ma sinna metsa jõudsin ja seal oli see puu ja puukoore pudi, siis ei liikunud ratas üldse edasi ja see tunne oli üsna kohutav. NII raske oli. Aaga läksin sellelt rajalt lihtsalt metsateele ja seal oli väga okei. Enneolematut kiirust pole oodata, aga treenida saab ja juurikaid ei jää ette, tuju läks paremaks. 
Koju tulles hakkas mingit jama sadama ja siis hakkas väga külm. Kokku sõitsin veidi alla 12km. 
Õhtul käisime sõbrannadega Püssirohukeldris. Tellisime kõik latte ja kui küsisin klaasi vett.. siis toodi ikka terve kann vett. Sellised püssid naised. :P
Sammud: 4522

Pühapäev - käisin turul ehk sain natuke samme, aga muidu kodune, puhkan ja pahteldasin ja hakkan leiba küpsetama.
Säärelihased on eilsest ai-ai!!
Sammud: 5832 (kell 15)


Üldse polnud tunnet, et ma olen Tartus.
Minu arvates on toitumisega ka hästi, kui nutridata väidab, et kcal on päeva kohta natuke vähe. Korra proovisin jälle MyFitness Pali, aga loobusin... Et andmed nutridatas õigemad oleks, siis peaksin KÕIKE kaaluma. Õige keerulisem on mul sinna märkida liha, sealiha puhul on nii palju valikuid, ma sõin ahjuliha,  ... mis siis täpsemalt. Ja minu jaoks on täiesti võimatu sinna ise retsepte lisada, sest siis on vaja mingeid tööstuslikke kadusid arvestada, aga seda ma ei oska ja ei taha, aga ma tahan oma tatrasalati sisse kanda ehk siis pean kuskil kõik need arvutused ära tegema ja siis 100g andmed vaid sissekandma. Muidu on see lugu, et ütleb ei maiustustele ja nisujahule. Kui pärast jõule said mandariinid söödud, siis ütlesin Kaaslasle, et me neid rohkem ei ostaks. Samuti kõnnin mööda nende imeheadest rosinakuklitest. Päris teraviljavaba ei ole, sest hommikuti söön ma ikkagi putru. Leiba pole söönud, sest pole isu olnud, aga täna teen ise leiba. Aa... ma olen päevas ühe kohvi kõrvale ka 12,5 grammi Merci šokolaadi söönud, aga nüüd sai see otsa. Magusaks on BANAAN, mul on selline tunne, et banaanidest ei saagi isu täis. Üks päev on plaan kooki ka teha, et põhjaks nt tatra- ja mandlijahu ja siis toorjuust-kreekajogurt-hapukoor. Meie sõpradepeole tegin taolise, aga tavalistest asjadest, põhjaks oli piparkook. Lootsin, et ehk on tööl sel kuul mõni OK supp, aga ei midagi isuäratavat. Täna tegingi tatrasalatit ja hiljem panen veel liha ka ahju, lisaks porgand ja kapsas ja Kaaslasele kartulit ka.


--
Esimese hooga liitusin ka Fb-s grupiga Teeme koos 2018 ehk Henry tiim ja Malluka tiim. Mõistagi valisin esimese. Aga sinna tuli NII palju inimesi ja esialgu läks kogu see grupp käest ära, sest kõik oli sassis... olin seda mõtet öösel mõelnud ja järgmisel päeval Henry juba korraldas seal ja vähemalt sai kõik teemade järgi kenasi paika pandud. Üleskutse on he,a olge tervislikud ja liikugem rohkem, mis südamele hea. Aga minu jaoks on seal natukene liiga palju rahvast. Kuna ma olin kohe Henry tiimi ära valinud, siis esimese nädala tegin mõstagi kaasa ja hetkel olen veel grupis edasi... aga ilmselt kaon, lugesin ka teise päeva eesmärke ja seal on näiteks üks päris vegan päev. Ei. Pole mulle. Sest see oleks ka muna ja piimatoode vaba... Aga ma joon kohvi koorega ja nii on. (jaaaa, ma tean, et koore saaks asendada mandlipiima või kookosega vms... ja elaks päeva kenasti üle lihata ja munata ja siis ka piima/kooreta... sest köögivilju ja puuvilju saab ju süüa palju-palju, aga lihtsalt see pole mulle ja ennekõike loobun hoopis seetõttu, et hetkel on see grupp liiiiiga suur, äkki nädalatega läheb väiksemaks.):)
Kui see grupp utistab inimesi tagant, siis on mul selle üle väga hea meel. 

No comments: