Wednesday, January 17, 2018

Tuli tali, tali tuli.

Tulid ikka korralikud miinuskraadid ära, kuigi rohkem oli see tuulekülma tõttu. Eile vaatasin tuulekülma ja otsisin kapist päris talvejope ja püksid välja, kuigi tööle läksime autoga ja tagasi tulin bussiga. Elamine pole muidugi nii soe kui võiks, aga vähemalt on teada, mis tööd tuleb uuel aastal ära teha. Näiteks aknad tuleb ära vahetada, kusjuures need nn uued aknad (mis on vahetatud väga-väga ammu) on palju kehvemad, kui need vanad aknad, mis on korralikult kinni pandud. Hetkel planeerimegi naabritega akende tellimist, et üheskoos parem pakkumine saada ja teadagi on talvel paremad pakkumised. Kuna vundament on soojustamata, siis on põrand ka jahe... seda hetkel soojustada ei saa ja kõiki põrandaid ka üles ei saa võtta, seetõttu ongi vaibad maas ja mina käin kogu aeg susside/villasokkidega ringi, nii pole hullu midagi. Külmadega pole esikus ka midagi teinud, äkki nädalavahetusel saab pahteldada ja miskit teha, kui ilm veidi parem/soojem, sest aknapõsed on tegemata ja sealt tuleb veel korralikult külma. Saunatorudest tahtsime vee välja saada torumehe abiga, kes asja jagab ja kes on sellega varem tegelenud, aga kui helistasime ja rääkisime ja hinda küsisin, siis ta küsis kaks korda rohkem raha kui eelmine aasta ja see summa läks ikka suureks. Et jahm, mõtleme teisi variante ja see oleks vaja ikka loogiliselt ümberehitada. Kummutisse panin enda asju ära, aga tahaks ikka ja jälle asju sorteerida ja mõnesta sjast loobuda, aga ootan selleks paremat võimalust ja aega, et viitsiks kõiki riideid proovida ka. Riidekappi veel ära ei lammutanud, sest muidu poleks osasid riideid kuskile panna. Kui riidekapp ära kaob, siis tahaks mõelda võimalust, kuidas kass ahju otsa saab. Ise mõtlesime, et äkki köied ja äkki punuda neist paks pats ja siis ta roniks üles? 
Tahtsin sel nädalal kohe kolm päeva trennis käia ja esmaspäev läks edukalt, kuigi põlv jampsis. Eile läks juba kehvemalt ja täna loobusin, sest treppidel ja kükitades teeb pülv liiga, ei saa teha hüppeid ja muud sellist. Mõtlesin siis, et tuleb varem koju ja jalutan veidi. 
Järgmine nädal saba kinno minna, pole ammu käinud, sest pole olnud (sobivaid) naistekaid. "Pilvede all" tuleb aga ära vadaata ja cinamonis on Yesday ehk õhtul pilet 3 eurot.
Draakon on nups, vahel tahab nii väga õue, et lasen siis. Täna sai aru, et rohi on külmunud ja veel lume all, siis jooksis kohe tuppa, kui ukse lahti tegin. Aga eile mängis minuga autode all peitust, ei olnud tore, oli hoopis väga-väga külm. 
Nüüd talvest aitab. Võiks kevad tulla, tahaks juba tõuksida.

No comments: