Wednesday, February 28, 2018

Külmapühad

Prr. Ega tali taeva jää, aga ma eelistaksin, kui märtsist saaks taas korralik kevadkuu. Väljas on külm ja veedan seal nii vähe aega kui võimalik. Loen Marise blogi ja imetlen teda, sets ta on valmis ärkama kell 5 hommikul ja läheb välja jooksma või kõndima. Imetlen, sest ta ärkab nii vara! Kui endalgi oleks see ainus aeg trenni teha, siis suudaksin ehk ise ka?! Aga et ta siis välja läheb, ta on postitanud instagrami/facebooki lehele fotosid, kui härmas ta ripsmed on. Vapper ja tubli naine! Mina sõitsin esimesed päevad bussiga päris tööle, sest leidsin, et nüüd on see külm ilma ja ma ei jaluta (kuigi olen korralikult riides). Eriti külm on muidugi tööl ühest hoonest teise liikuda, need tuulekoridorid, prr. Ikka tuleb ilmast rääkida, kui muud rääkida ei ole. :)
Täna koju jõudes oli ka päris jahe külm. Nii et akende vahetus sel suvel on igati päevakorras ja vajalik, võib-olla hakkavadki nüüd sellised talved olema? Siis saab kindlasti natukene soojemaks. Muidugi tahaks fassaadi ja vundamenti ka, aga seda näitab aeg. Küll aga on tore see, et esikus on tapeet ja põrand! Aga väike põrandajupp jäi kuidagi puudu... ja see on ostetud Leedust. Kaaslane käis eile kõik ehituspoest läbi, et saada 12mm laminaati, aga kuskil ei olnud sobivat. Tapeedile on vaja värv valida ja ukse tahaks ka ülevärvida. Ja lakke on ka midagi vaja. Muidu oleks sellise külma ilaga radiaatori tuppa jätnud, aga tapeet alles pandud ja esik võiks nüüd soe olla, nii et seda tuleb seal hoida. Külmal ajal tulebki seda eraldi kütta, sest põhimõtteliselt on esik täiesti eraldiseisev ja sinna ei ulatu mitte kuidagi see soe, mis ahjust tuleb. 
Raamatuid ikka loen, üldiselt tööpäevadel vähe, aga nädalavahetustel palju, hetkel olen taas psühholoogiliste või lihtsalt põnevike peal, sets loed pool raamatut ära ja arvad, et saad asjast aru, siis aga toimub selline süzeepööre, et kõik on sassis. Viimase raamatu puhul ma lugesin kohe uuesti algust, et aru saada, kas mina sain millestki valesti aru, aga ei, oligi nii kirjutatud. Niisiis surfasin veidi Apollo lehel ja leidsin ramaatuid, mida tahan lugeda, mõned tellimused panin raamatukogust kohe teele, teised aga salvestasin (et mul neid korraga 10tk käes ei oleks).
Kevadel oleks vaja peenrakaste, mis oleks maapinnast kõrgemal ja kompostikohale ka kasti.... aga ma ei tea, kes need mulle teha tahaks. Ma arvan, et kvaliteetse kasvuhoone ostmine jääb sel aastal ära, niisiis vist kurke ja tomateid väga ei kasvata, sest kui tuleb jahe suvi, siis õues ei saa need üldse valmis. 
Draakon elab endiselt rõõmsalt. Viimasel ajal temaga õues käinud ei ole, sest ta tahab siis eest ära joosta, aga sellise ilmaga ei taha ma teda taga ajada. Toas on tal ikka tormakust peal ja tahab töhelepanu, aga järgmisel hetkel magab nagu kõige nunnum ikka. 
Niimoodi vaikselt lähebki. :)


No comments: