Sunday, February 11, 2018

Trennipäevik 05.02.-11.02.2018

6. nädal
Kui ma suusataksin, siis oleksin väga rõõmus, sest väljas on ilusad suusailmad ja radu on ka siin-seal. Mõned (võib-olla juba ka viis) aastad tagasi mõtlesin, et hakkan suusatama ja osalen ka mingisugusel distantsil Tartu Maratoni raames. Mõte oli väga hea. Aga plaan kukkus läbi, sest randed ei tahtnud mitte midagi suusatamisest kuulda ja pärast olid valud palju suuremad kui enne. Käisin vist kaks korda Tähtveres proovimas ja siis loobusin, et endale viga ei teeks. Ja kuigi liigesed pole nii aktiivses põletikus olnud, siis ei taha ma ka riskida. 
Muidu oli nädal tore, kui nädalavahetus oleks pikem, siis oleks veel toredam.


Esmaspäev - plaanis oli tabata või ringtreening, aga jõusaalis jõudes ja harjutusi tehes selgus tõsiasi, et ma ei saa suurt midgai teha, sest parem käsi on lihtsalt nii valus. Ja kuna ma esialgu üritasin, siis tegin asja hullemaks. Olin päeval arsti juures käinud ja võeti vereproov, aga nõel võeti natuke halvasti välja ja läks veidi närvi vastu vms... ei saanud paremat (ma olen paremakäeline) kätt päris sirgeks panna, ei saanud midagi tõsta, kõik oli valus. Ei teinud just tuju heaks. Tegin siis natukene raskusteta kükke ja väljaasteid kõrvale ja seejärel läksin jooksulindile mäkketõusu kõdima. Ehk nimetagem seda siis koku ikkagi cardio trenniks. Lõpuks tundsin, et keha sai koormust küll, aga tuju oli nukker.  Hommikul jalutasin tööle ka 2km.
Sammud: 13 584

Teisipäev - kõndisin kokku 8,4km. Lume pea polegi nii lihtne. Õhtul käisime tüdrukutega kinos.
Käsi oli hell, aga tunduvalt parem.
Sammud: 16 223

Kolmapäev - sain trenni teha, tegime kolleegiga tabatat ja minul jäi veel aega üle, et tegin korralikku mäkketõusu ka. Minu jaoks oli väääga kummaline see, et hommikul unustasin kella laadima ja nii olin päev otsa kellata.. Imelik.
Sammud: polnud kella käel


Neljapäev - rehvitrenn! Ma ei tea, kas ma ise pingutasin natukene vähem suurest väsimusest või mis, aga tundus, et oli sutsuke lihtsam kui nädal tagasi (või olin ise tublim). Tegin samamoodi nagu nädal tagasi ehk harjutuse ühes saali otsas, liikusime mingi harjutusega teisele poole, teine harjutus ja liikusime tagasi... ja tegime kuni aeg täis sai. Kõik sai koormust, väga hea.
Hiljem tegin treener mulle kolmandat korda gua sha massaaži.
Sammud: 8917


selg oli palju ilusam kui esimesel korral, selliseid punaseid kohti tuli palju-palju vähem. See ei ole üldse valus, väga mõnus on.

Reede - puhkus. Kõndisin natukene.
Sammud: 8271


Laupäev -  täielik puhkus, jäin isegi õhtupoolikul diivanile tukkuma.
Sammud:  3347 (ei kommenteeri :D)


Pühapäev -  tegelikult oli eile õhtul mõte minna jõusaali, kui Kaaslane tööle läheb, aga vaatasin, et kõik läheb kell 21 kinni ja 1,5h on natuke vähe, kui tahan teha soojenduse, trenni ja seejärel saunas istuda. Ärkasin hoopis täna hommikul arvatust varem ja läksin kella 10ks trenni.
Soojenduseks oligi trenni tatsamine, kõndisin päris korraliku tempoga ja selg oli täitsa märg. Olin ülemises jõusaalis... ma ikka ei saa nendest masinastest aru, raske on, aga pulss ei lähe sugugi eriti üles ja higiseks ka ei lähe, nojah. Tegin enne alakehale (masinad + tava kükid ja sumo kükid), siis natuke kõhtu ja selga ja lõpetasin ülakehaga. Kui jalad olid tehtud, siis rullisin ka veidi .... nägu tegi korralikke grimasse.
Sain sauna!
Koju kõndisin ka. 
Ja sai veel lihvitud ja koristatud.. ja käsi on lihvimisest päris valus.
Sammud: 8321 (kell 18)1 comment:

Uttu said...

Tahaks ilma vahukooreta.