Sunday, February 4, 2018

Trennipäevik 29.01.-04.02.2018

5.nädal 2018Algas tavapärane rütm, kui tuleb käia viis päeva nädalas tööd, kui on palju vähem aega kodus olemiseks, et puhata, olla, lugeda ja magada. Öö vastu esmaspäeva oli uni nii katkendlik ja pindmine, et ärkasin väsinuna ja kurvana. See, et mul on olnud selline 37..37.2 C temperatuur, ei ole samuti asja parandanud. Esmaspäeval läksin küllaltki vara voodisse, et saaks puhata, magasin paremini ja sügavamalt. Selline kehatemperatuur püsib aga siiani. Arst arvas, et muretsemiseks pole põhjust. Haav hakkas lõpuks kinni kasvama (pärast niitide võtmist tuli osa lahti ja polnud just eriti ilus). Muidugi oleks hea meelega veel kodus olnud, aga jahm. Ja kui sa tööl käia, siis saan ka trennis käia.

Esmaspäev - hommikul sain jalutada oma 2km ja õhtul läksin trenni. Jõusaaliga olen endiselt hädaline ja sellele ei mõtle, aga oli treener ja üks kolleeg ning tegime Tabatat. Ma ajaliselt ei mäleta, kui palju, aga võis olla kuskil 30min (selline kiirtrenn) ja edasi tegin veel ise natukene harjutusi jalgadele ja tuharale. Kokku tuli 48minutit
Sammud: 8386


Teisipäev - trenniks oli kõnd, kokku 5,7km
Sammud: 11 180


Kolmapäev - taaskord hommikused 2km ja õhtul Tabata, lisaks veidi enda harjutusi, abivahendiks oli kumm (kapist leidsin vaid kollase, natukene väiksema venivusega oleks parem olnud). Kokku 47min. Raske oli, keha väsib, aga tunnen, et vaikselt hakkab paremaks minema. Ja siis veel kõndi 2,5km.
Õhtul sai tüdrukutega vaadatud 50 tumedat varjundit, sest uuel nädalal on kolmas osa Cinamoni naistekas. Esialgne plaan oli vaadata mõlemad osad ära, aga lihtsalt ei jõudnud. Aga mina nägin kodus veel esimese osa ära.
Sammud: 12 969


Neljapäev - olin juba ammu öelnud, et lähen Corsasse rehvitrenni, sest mul on mõned tasuta pääsmed. Nüüd oli see päev käes. Aga õnneks oli veel sünnipäevanädal, nii sain hoopis tasuta trenni ja saan pääsmete abiga veel kolm korda minna. Ma olen üks kord rehvitrennis käinud, see oli veidi lühem versioon kevadel, kui minu sünnipäeval oli seal lahtiste uste päev. Ma olin reaalselt unustanud, millised need Jaanika trennid on. Need on lihtsalt rasked. Aga nii head!
Soojenduseks tegime Tabata rütmist harjutusi (kui see 1seki pausi on, siis me teeme teist harjutust, sama kehtis ka nädala Tabata trennide puhul) ja seejärel oli trenn ülesehitatud 12minutilistest tsüklitest. Osalised olid kõik ühes või teises saali otsas, tegime alguspunktis ühe harjutuse, seejärel liikusime üle saali teisele poole (ei kõndinud, meil oli seal hüppeid ja plangus kõndimist, kui jalgadega kokku-lahku ja midagi veel), teises otsas oli teine harjutusi ja tagasiliikumine tagurpidi aga sama harjutusega. Ja siis otsast. Esimene oli 15min, siis uued harjutused ja 12min ja uued harjutused ja 12min. Hea oli tõdeda, et ka teistel oli raske. Ja lõpuks oli üks maasikas - mattidest tehti ringi ja olime kõik lähestikku plangus ja kõige äärmine siis jooksis teisele poole ja uuesti planku... kuni ring peal. Pärast sellist trenni oli see raske.
Kahjuks kell ei tahtnud kogu aeg õiget pulssi lüüa, nii et ma ei teagi, mis see oli.
Sammud: 7414


Reede - kõnd 3,4km. Ei tea, kust nii palju samme tuli.
Sammud: 11 214


Laupäev - puhkus. 
Sammud: 3202 


Pühapäev - kõnd 3,63km. 
Sammud: 9273


Nagu arvata oli, siis lugemisega nii hästi ei lähe. Samas on mul olnud käes raamat, mis üldse ei edene, aga midagi muud polnud laupäevaõhtuni lugeda ka, sest raamatukokku ei jõudnud. Alustasin toda raamatut juba ammu, aga juba siis ei edendenud ja panin käest... ja kui tuli uuesti olukord, et muud lugeda pole, siis otsustasin uuesti proovida. Väga vaevaline. Aga kuna see on mulle kingitud raamat, siis tahaks ikka ära lugeda, vastasel juhul oleks ammu loobunud.
Laupäeval tegin leiba, see õnnestus ja tuli imehea!
Ootan, et Henry tagasi tuleks, et tulla #teamAMHT 

No comments: