Sunday, April 8, 2018

Trennipäevik 02.04.-08.04.2018

14.nädal

Kui möödunud pühapäeva õhtul vend mulle kirjutas, et väljas tormab, siis arvasin, et ta räägib tuulest. Aga vaatasin aknast välja ja kõikjal oli lumi. Kui selle pildi isiklikku instragami lisasin, siis arvati, et teen aprillinalja. Ma teadsin, et temperatuur on piisavalt soe, et see lumi ei jääks selliseks nagu alla sadas, aga samas meeldiv just ei olnud. Nii algas nädal. Aga edasi sai minna vaid paremaks ja täpselt nii läks. 
Hetkel käin tööle fat maxiga, sest sellega on kindlam ja samal ajal see natukene treenib ikka maastikusõiduks, sest tallatugi on kõrgemal ja ratas on tunduvalt raskem ehk tööd peab rohkem tegema. Sellise heitliku ilma puhul on sellega ka turvalisem. Kuna meil algas see liikumiskuu, siis püüdsingi sõita nii, et oleks 30min täis, sest muidu ei lähe kirja. Nädala alguses oli see lihtsam, aga nädala lõpuks oli ilm parem ja mina kiirem. Nüüd peabki vist hakkama pikema ringiga käima, kui jälle lund maha ei tule. Ja siis tuleb mõelda riietusele. Proovisin nii ja naa, aga palavs hakkas ikkagi. Mitmel päeval sain seljakoti Kaaslasega ees ära saata, aga ikka palav. 


Esmaspäev - hommikul ootas mind vesine lumi, ohkasin veidi, aga läksin ikka tõuksiga tööle. Kuna ka fat'il ei ole mul hetkel tagumist porilauda, siis võib arvata, kuidas see vesi sealt üles printsis ja minu märjaks tegi. Tööle jõudes olin alakehaosas täiesti märg ja ooteaeg oli ka pikk, siis olingi umbes tunnike märgade riietega ja see ei teinud just tervisele head. Koju mineku ajaks oli ilm juba kuivem ja parem, ainult enesetunne oli kehvem. Olin tervise korda saanud ja siis sain külma. Tööpäeva lõpus käisin ka jõusaalis -60min, tegin ikka jalgu. Tõuks kokku 60min (mõlemal korral keskmine pulss 153x'). Jalad olid üsna makaronid.
Sammud: 7051

Teisipäev - hommikul oli maas väike lumekirjme, aga väljas olid miinuskaardid ja suurem osa kõnniteedest olid jääga kaetud. Libe oli! Ma arvan, et race maxiga oleks ma lihtsalt kohe pikali käinud, sest isegi fatäiga oli libe ja uisutasin ikka korralikult. Läksin ikka enam-vähem 30min (pulss 137x') ja õhtul tagasi tulin ka, siis oli ilm taas toredam.  Jälle sai kirja 60min.
Sammud: 5171

Kolmapäev - kevad näitas juba nägu, läks lihtsamalt, pulss oli taas keskmiselt 137x' ehk tõesti sõitsin tasa. Ringtreeningu keskmine pulss oli 145x' ja trenn oli 53minutit. Koju minnes olid jalad juba väga väsinud. Tõuks 60min.
Sammud: 8234

Neljapäev - õues oli soe! Niii mõnus oli. Koti andsin auto peale ja ise nautisin hommikut (pulss 134x'). Koju tulin juba ringiga (pulss 145x'), sest ilm oli veel soojem ja mõnusam! Pikem ring tähendas küll vaid natuke üle kilomeetri pikemat, sest hommikuti teen ka ühe pauna juurde, aga siiski. Mõõõnus! Õhtul veel jalutasin ka. Tõuks 60min. Kõnd 38min.
Sammud: 7789
Reede - hommikul oli ilm veel täitsa ok ja sain aru, et see ilmaga ei venita ma kuidagi 30min välja, niisiis läksin ringiga, et tuleks vähemalt 7km kokku (ja sõitsin 31min :D), pulss oli juba 152x', ei osanud nii tasa ja lisaks oli tuul. Vahepeal tegin jõusaalis ülakehale trenni ja seejärel ringtreeningut süvalihastele (ei olnud kerge, treener on tagasi!), kokku 65min. Väljas aga tuulas. Õnneks oli tuul tagant ja jõudsin kenasti koju, jalad kutud ja ise täiesti ära pakitud, et külm ei hakkaks (pulss 146x'). Tõuks 60min.
Sammud: 7396
Laupäev - kuigi nädalavahetused peaks pikkade sõitude päralt olema, siis ma tahtsin sauna ka minna ja A le coqi tasuta treeningkorrad tuleb siiski ära kasutada. Pärastlõunal läksingi trenni, aga erilist meeleolu ei olnud. Tegin ikka igale lihasgrupile natukene ja seejärel rullisin ja läksin sauna! 
Natukene kõndisin ka.
Sammud:  7480Pühapäev - minu plaan oli Kaaslasega discgolfi rajal kaasa jalutada ja seejärel sõitma minna, aga hommikul kõik tegemised venisid ja lõpuks ta leidis ühe kamraadi ka, kes kettaid tuleks viskama ja kui fat max tolle autole mahtus, siis pakkisime selle kaasa. Sinna läks mu pikk sõit Lähtele ja tagasi.
Läksime Vooremäele. Oeh. Tõsiselt vesine, märg, palju jääd ja lund. Ja siis leidsin isegi mõned kohad, kus oli mõnus kuiv ja päikseline, et pigem oleks end maha visanud ja päikest nautinud. Suutsin mitu korda ära eksida, siis ma sõitsin sinna, kus oli hea tee. Päris palju sõitsin ka lihtsalt väikesel metsarajal, sest need olid jäävabad. Aga üldiselt võib öelda, et käisin selle rattaga seal matkamas (tund aega ja 9km!), palju oli kõndimist, sest pehmel pinnasel mina seda ratats üles tõugata ei jõua. Jää, mis rajal oli, seda ratast enam ei kandnud, vajus läbi. Ise sain ka mnusalt proiseks. Aga tuju oli hea.
Üldiselt sain aru, et selle rattaga on seal VÄGA raske. Pigem sobibki see väikestele metsaradadele, et on nagu matk. Voorele võiks uuesti minna race max'i ja maastikurehvidega. 
Kõndisin ka 4,8km.
Sammud: 9900


Künkast üles ja jälle alla... ja siis taas üles.

Jälle olin eksinud.


Väisisin poole mäe peal ära.

Tagant olin veel ilusam. 


Tõukeratas kokku:  65,47km.

Vot sellised lood. Hingamine on hoopis teine. Homme küll mõtle, et lähen race maxiga (kui viitsin tanklast läbi minna) ja õhtul kiirustan koju ja lähen pikale sõidule ehk jõusaali ei lähe. Eks peab mõtlema.

No comments: