Sunday, April 29, 2018

Trennipäevik 23.04.-29.04.2018

17. nädal
Nädala märksõnaks on tuul ja eelkõige vastutuul, seejärel vihm ja siis väsimus. Sõita on tore, aga pole erilist tunnet, et lendaks selle rattaga, kuidagi raske ja vaevaline on see kõik. Lisaks on kevadega kadunud igasugune jõusaali motivatsioon, nädalavahetusel ei tulnud mõttessegi, et võiks näiteks A le Coqis spordimajas jõusaalis käia (kui nii jätkan, siis saabenne aasta täis, kui mul tasuta korrad käidud).  Ja nüüd nägin nädala asammude arvu ja ei oska kohe mitte midagi kommenteerida. 

Esmaspäev - pidasin tööl sünnipäeva ehk oli vaja autoga minna ja tulla, minna, et süüa viia ja tulla, et lilled koju tuua. :) Õhtul sõbrannatasin ja nii see päev läks.
Sammud: 6416

suurem osa lilli tõstsin kõrvaltuppa lauale. Oi ki ilusad kõik need tulbid olid! Punaste rooside seas oli ka paar kollakad/oranžikat, aga need jäid kuskile varju.
ja tööl kostitati hulga šokolaadiga ka. Sugulased olid natukene teadlikumad ja tõid pähkleid. :D


Teisipäev - hommikul tõuks 7,07km ja õhtul 16,84km (1h04min!! avg 135x'). Võtsin pärast tööd suuna mööda kergliiklusteid Annelinna Prisma poole ja sealt Luunja poole, minek oli päris okei, aga suundumine koju oli lihtsalt kurb, sest see tuul!  Heal teel liikusin 10-12km/h... nagu?!??! 
Õhtul oli massaaž. Oleksin väga tahtnud lõõgastavat seljamassaaži, aga teadsin, et mul on vaja hoopis jalad pingetest korda saada või neid natukene leevendada. Ma tegin selliseid grimasse, et hea, et end peeglist ei näinud, sellel vastutuulel polnud enam midagi viga. Kõik need lihaste kinnituskohad jalgadel olid aii kui valusad, ma ei oska isegi kirjeldada, päris mitu sõlmekest/munakest oli, suuremad kuskil tuhara "all" peidus, kuhu ise ligi ei pääsegi.. sääred polnud ka suurem asi. Natukene oli aega ka turjaga tegeleda ja see 1,5h läks üsna lennates hoolimata sellest valust. Ja pärast oli tunne palju-palju parem. 
Ma ei tea, kas keegi "võõras" oleks niimoodi need jalad läbi mudinud, nii on eha pöörduda oma inimeste poole, kes asja tunnevad. Treener on ka sidekoe masaaži õppinud, mis on mu õlaga täitsa imet teinud. Nüüd lähiajal läheb kupumassaaži õppima. 
Sammud: 4202

Kolmapäev - plaan oli jala tööle minna, aga ma olin liiga väsinud ja magasin liiga kaua.  Läksin bussiga. Ja pärast tööd kiirustasin juuksurisse. Trennivaba.
Sammud: 8066

Neljapäev -  tõuks 7,05km ja 11.05km (42min38sek), sain vihma kaela ja nii see ring eriti pikk ei tulnudki, väsimus oli ka sees. 
Sammud: kuni 17:00 4528
õhtul hakkas kell update'i tegema ja kiilus kinni, märkasin seda kiilumist alles reede õhtul.

Reede - sel hetkel, kui tahtsin hakata tööle tulema, sadas sellist vihma, et otsustasin auto kasuks. Tööle jõudes ei sadanud seal midagi ja seda vihma ei tulnud ka, mis seal ikka. Pärast tööpäeva tegin kiire jõusaali ringi ehk ainult kuskil 40min ja kiirustasin bussiga koju.
Jalutamist tuli ka tegelikult kokku kuskil 5km.
Sammud: alates 21:00 3337
üritasin kella igatmoodi tööle saada, aga nupud ei teinud midagi, teleofniga ei ühendanud, sest sinihammas oli väljas ja ei hakanud tööle... sõbranna näppis midagi ja lõpuks võttis uue pildi ette, mul oli niii hea meel, sest muidu oleks ma laupäeval juba Telia poole läinud.

Laupäev - mul oli vaja käia Tammelinnas ja kesklinnas, otsustasin selle tõuksimisega ühendada. Taaskord oli mul selline vastutuul, et raske ja väsinud tunne tuli sisse, künkast alla sõites oli vaja hoogu juurde lükata. Riietus oli kohati liialt soe, siis hakkas aga külm. Üldiselt üritasin kasutada kergliiklusteid, aga kesklinnas ja sealkandis pidin paratamatult lihtsalt kõnniteel sõitma, mis võttis kiiruse kohe alla, ometi oli just hea, sest tuult polnud. Kokku 17,34km (1h7min avg 144). Mul oli mõte, et äkki lähen sõidan õhtul mõne lõigu ka, aga juhtus selline asi, et ma jäin hoopis mitmeks tunniks magama. Ja hoolimata sellest olin kella 22ks jälle nii väsinud, et läks magama... kassike juba magas. 
Sammud: 5247

Pühapäev - otsustasin ka hommikuse tiiru teha, sest Teinepool tuli töölt ja nii sai tema rahulikult magada, lisaks arvasin, et siison kergliiklusteel rahulikum, sest lubas ilusat sooja ilma. Võtsin suuna Lähte poole nagu ikka. Rahvast oli tõesti vähe. Üsna ruttu hakkas palav, olin ikka mütsi ja torusalli ka pannud, aga kinnitasin need siis ratta külge. Süitsin 10,5km ühes suunas, siis vaatasin, et aeg tagasi liikuda. Ja siis läks jälle raskeks. Hommikul vaatasin, et tuul kuskil 2m/sek, ma ei saa aru, kuidas selline tuul saab sõidu nii raskeks teha või oli tuul linnast väljas palju suurem? Niisiis minu tagasitee oli jälle raske ja mitte üldse nii kiire, kui oleksin oodanud. Mis seal ikka. Kokku 21,42km (1h17min, avg145x'). 
Mõtlesin, et äkki jõuan õhtul kiireid lõike teha. Ei jõudnud. Jäin jälle magama ja ärkasin nüüd natukene aega tagasi.
Sammud: 2662... ma ei oska kohe midagi kosta

Paluküla.  Sellisel maastikul toimub Raua tõukerattaralli... Põlvalastel taaskord eelis seoses küngaste ja maastikuga. Oeh. 

No comments: