Wednesday, May 2, 2018

02052018

Mida süüa hommikuks, kui pudrust ja munast on isu täis? Smuutit võib vahel süüa, aga üldiselt eelistaksin, et toit oleks soe. Võileibasid pole kunagi eriti söönud. Omlett on variant ja seda sõin neli päeva, siis enam ei soovinud (ja seda poole hommikusöögi pealt), kuigi tegin head omletti - praadisin enne paprika, sibula, vorsti läbi, kallasin munamögina peale ja hiljem veel juustu ka. Hea oli. Aga neli päeva oli liiga palju. Nii et ma ei tea, mida süüa. Süüa ma tahan, sest kõht on tühi. Sooja toitu. Ainult süsivesikuid ei taha. Hommikusöögist loobuda ei taha. Ideid?
---
Millal see tuul vaibub? Täna tundus aknast niii ilus ilm, aga välja jõudes tabas külm ja kõle tuul. Ma ei kujuta ette, kuidas ma peaksin Rattaralli tõukerattal läbima, kui selline vastutuul oleks... Mäletan ühte aastat, kui jalgrattaga olin ja juba siis oli niiiiii raske... tõuksiga on veel raskem. Raske, kui tuul on distantsi esimeses pooles, sest see lihtsalt väsitab meeletult ära ja samuti raske, kui see on lõpus, sest siis on ka keha väsinud, kodu peaaegu paistab, aga tuul teeb selle nii raskeks....
---
Positiivne on see, et tööl sai poolaastas 50 eurot, mida saab kasutada spordiks ehk esitad arve ja saad raha tagasi. Kuna spordiklubis ma ei käi (ja see kataks ehk vaid ühe kuu), siis hetkel olen esitanud Maijooksu, Raua tõukerattaralli ja Ööjooksu arved. Abiks seegi. :) Natukene on veel jääki ka, aga üritusi ka veel tulemas.
---
Nädalavahetusel käis isa külas. Istutasime ära paar sõstrapõõsast ja trikrit ka. Lisaks kuslapuu, jugapuu ja kadaka. Kaheksa (8!) elupuud läks välja... ei oska põhjust arvata.. seal oli parem pinnas ja puha, aga vat nii. Need olid juba eelnevalt välja võetud. Ja sünnipäevaks sain kaks rododendronit ka, nendele tegime ka pesa.. ei oska aimata, kas talve elavad üle, aga eks ole näha. Meie jõulupuu oli ka väljas, lõikasin siis oksakääridega sealt väikeseid oksakesi ära. Tahtsime ühe lille välja kaevata, mis muudkui laieneda tahab ja mida on aias niigi kaks, aga meil läks labidavars katki. :D Hetkel siis rohkem ei kaeva. Mina võitlen ikka oma umbrohuga ja ostsin uue asja ka, millega neid välja kaevata, sest fiskarsi oma on teadmata kadunud. Peenrakastid on saanud juba värvi juurde ja nüüd oleks vaja mulda ostma minna. Ja jalad alla meisterdada. 
---
Lugemisega oli vahepeal väike kriis. Lugesin vahepeal ka kaks noortekat läbi, aga.. mõh, ei olnud üldse mulle. Kolmas oli ka, aga seda ei plaani lugeda. Nüüd tagasi põnevike lainel. Hetkel siis loetud 42 raamatut. :) Üsna tõenäoline, et suvel jääb nädalas üks raamat, sest teised tegemised on ka... aga sellistel puhkepäevadel (mida on niii väga vaja) on nii hea voodis lebada ja lugeda, kohvi juua ja kassi silitada. 
---
Sel nädalal on üsna tore töönädal olnud, sest see on lihtsalt nii lühike. Mõne asja pärast on närvid ikka üsna krussis ja lihtsalt #maeijaksa, kui kaua võib ühte asja selgitada ja paluda, et tehakse nii nagu vaja? Oeh. Üks tööpäev veel, sest reedel olen hoopis konverentsil. Kuna see toimub pealinnas, siis tuleb väsitav päev (hommikul läheb buss juba pool 7!), aga suurepärane vaheldus ja peaks tuttavaid nägusid ka nägema. Järgmisest nädalast hakkab see "supertore" puhkuste hooaeg...
ja mul on tõesti plaani vaja. Kus töötada, kui ma seal enam töötada ei taha? Kui tahan esmaspäevast reedeni tööd, kui tahan vähemalt sama palka, kui tahan tööd, mis mulle meeldib ja kus käin rõõmuga, kus oleks vähem stressi, toredad kolleegid, sportimisvõimalus või selle toetamine... Ideid?
----
Andsin ka blogijatele hääled. Ise ma sinna üritusele ei kipu ja jätab külmaks, aga hääletada võib ikka. Natukene vähe oli tuttavaid aadresse, aga mõnes kategoorias sain hääletatud. Kahjuks unustasin enda hääletuse koopia enda meilile edastada, püüan niisama meenutada (ei tohiks raske olla).

Aasta uustulnukas - polnud kellegi poolt hääletada, ei jälgi ühtegi.
Aiandus- ja taludeblogid - polnud kellegi poolt hääletada, ei jälgi ühtegi.
Arvamusblogid - ei jälgi, ei hääletanud.
Digiblogid - ei jälgi, ei hääletanud.
DIY ehk loomeblogid - ei jälgi, ei hääletanud
Elu välismaal blogid - Anu seiklusedjajutud.blogspot.com üldse üks mu lemmikuid :)
Elulised blogid - Merje ww.merje.ee lugenud üle 10a. Kolm tuttavat nime oli veel (Krista, Kai, Jane), aga nendets loen vahel vaid Kristakatsetab.
Harivad blogid - www.ritsikukodu.wordpress.com vahel Tikri blogist satun sinna.
Ilu- ja moeblogid - ei jälgi, ei hääletanud.
Kokandus ja terviseblogid (miks need ühes kategoorias on?! kokandus ja tervis?) www.helenablogi.ee seda jälgin ja pean seda rohkem terviseblogiks, vahel retsepte ka. Ainult retseptiblogisid ei jälgi ja kui nimesid vaadata, siis teised tunduvad ainult retsepti omad... aga see on vaid pealiskaudne mulje.
Kultuuriblogid - www.triinujakultuur.blogspot.com tuttav inimene ja sai seetõttu hääle, teistest ei tea midagi.
Noorteblogidangelicaasangel.blogspot.com endise kolleegi tütre blogi.
Pere ja beebiblogid - ei jälgi, ei hääletanud.
Remondi-sisustusblogid - ei jälgi, ei hääletanud.
Spordi- ja trenniblogid - andsin lausa kolm häält! www.iseoledpaks.ee ja www.lauriita.eu ja www.regiinatrennijutud.wordpress.com
Eriauhinna kategoorias andsin hääle Mirjamile seoses #kogumispäevik 'ugaNo comments: