Sunday, May 27, 2018

Trennipäevik 21.05.-27.05.2018

21. nädal
Mõtlesin küll, et täna kohe kuidagi ei viitsi neid numbreid kirja panna, aga parem on see ikka ära teha ja rattaralli kohta eraldi postitust. Tahtsin nädala sees ka puhkusest kirjutada, aga nüüd vaatan, et seda ei olegi jõundud. Sellest siis mõni teine kord. Tundub, et puhkus ja ilusad ilmad mõjuvad sammudele hästi, suurem osa päevi on üsna eeskujulikud.


Esmaspäev - pidin ühele kassile minema süüa andma, nii oli see hea ühendada tõuksiga. Eelmisest päevast oli jalad veidi kanged ja võtsin üsna rahulikult, eks tempo oli kindlasti aeglasem kui päev enne, aga jälgisin pulssi, et keha taastuks. Tõuks 22,71km 1h22min34sek, avg 133x' max 155x'.
Ja lisaks kõndisin ka, tegelikult rohkem kui kellega kirja sai (4,4km)
Sammud: 11 528

Teisipäev - tõuksist võtsin puhkepäeva, aga ilus ilm ja kõndida sai parasjagu. Käisin kolm korda linnas ja kokku tuli üle 11km.
Sammud: 19 61

Kolmapäev - päeval puhkasin (sammude arv), käisin ujumas, lasin päikest ligi ja õhtul läksin sõitma. Nimelt toimub selline asi nagu Transtar temposari, kus tublid ratturid muudkui sõidavad... üksikstardid ja kihutavad, oi nad on kiired. Möödunud aastal käisin seal korduvalt vabatahtlikuna abis. Sel aastal ütles treener, et võiksin kaasa sõita - turvatud rada, asfalt, mida veel tahta?! Alguses oldi veidi ebavlevad... aga no kui ma võita ei taha, siis võin ju sõita, sest ilmsegelt tõuksiga ei võistle, lisaks on seal mngi eraldistardivarustus? (vähemalt pikal distantsil). Ega mul mingit tunnet küll polnud, aga tuli minna. Etapp oli siis Kavastu-Luunja. Sõitsin sina kohale, sain numbri ja kiibi, vaatasin ilma ja mõtlesin, et ma jäängi sinna rajale. Nimelt oli lähedal üks suuuuuur ja tume pilv, tuul tõusis, järsku oli jahe ja vilu. Ja tuul oli vastu (nagu mida muud?!). Rajakaarti ma ka ei uurinud, aga stardis justkui öeldi, et minul sõit edasi ja tagasi (lühike distants vabaklass).
Startisin üsna esimeste seas, et see kiiremini mööda saaks. Samas teadsin, et minu ajakulu on hoopis teine ka ja no ei saa viimasena startida ja siis seal jokutada. Tuul oli niiiii vastu. Kohe oli raske. Mõtlesin, et püüan siiski tuulele vastu suruda ja äkki kannatan elle mingi veidi alla 9km ära ja tagasi on siis ju tuul tagant. See suur tume pilveke kadus kuskil 5-7km juures, tuul vaibus ja jälle oli ilus ilm! Ainult energiat oli nii vähe alles.. lohutasin end, et kohe on tagasipööre ja siis nägin teiselpool teed 17,4km finišit... :| ehk selgus, et mul ikka u 12km ühes suunas ja siis 5km tagasi. Tuli siis edasi minna. Vahepela läks juba paremini ka, aga üldiselt mingit kiiret tempot ei olnud. Kõik tublid ratturid sõitsid minust mööda, mõni ütles mõne hea sõna ka, mõni lihtsalt naeris :D 
17,4km tiksus täis 55min19sek, avg 171x', max 178x', avg kiirus 18,91km/h. Sellega kenasti vist viimane üleüldine aeg.. või äkki mingi väikesel poisil oli mõni sekund aeglasem? aga vabaklassi naistearvestuses kolmas, sest seal lihtsalt ei osalenud rohkem naisi :D 
Ja kuna olin siis stardipaigats 7km kaugusel, siis pidin sinna ka sõitma - rahulikud 23min.
Järgmine etapp on 1,5nädala pärst Rahingel. 
Sammud: 5972

alguse hakkasin teist särki selga panema, aga siis sain aru, et vaja ikka tõukeratturi särgiga sõita

Neljapäev - puhkasin! kõndisin 7+km.
Sammud: 13 215

Reede - hommikul oli vaja jälle linnas käia, kõndisin. Õhtul tahtsin tõuksida ja vaadata, mis tempot suudan hoida. Läksin kella 20 paiku ja oi kui palju putukaid igas suunas lendas. Prillideta ei saaks üldse sõita. Tahtsin hoida tempot 20km/h, aga ei läinud päris nii, eks mõned tõusud olid ka sees ja siis oleks pidanud selle tagasi sõitma... paraku langused lähevad palju kiiremini ja ei viinud keskmist uuesti üles.
Kokku 14km 42in32sek, avg 151x' (ilmselt jäi jõudu üle), max 177x', avg kiirus 19,77km/h
Sammud:  9080

Laupäev - Pidupidu! Sõbrannale tegime tüdrukuteõhtu, sest juba üsna varsti on ta abielunaine! Nii vahva oli! 
Sammud:  17 602 (suurem osa kontsadel :D)Pühapäev - 37. Tartu Rattaralli 56km ja veidi alla 3h. Sellest eraldi postituses.
Sammud:  4667 

Hõbemedal ja medal.

Kokku tõukeratas: 121km. 

No comments: