Sunday, May 6, 2018

Trennipäevik 30.04. - 06.05.2018

18. nädal
Taaskord üks nädal läbi, kui põhikirjeldussõna oleks #tuul. Tegeleks veel jooksmisega, siis see tuul häiriks, aga ei viiks see trennituju nii alla. Teine asi on see, et pärast tööpäev näen ma silmade ees vaid #kodu. Ja kui ilm halb, ise väsinud ja #mikssedatrenniüldseteha , siis ongi hea võtta suund kodu poole. Kõik tööle minemised on lihtsalt kulgemised, ma suudan sinna isegi 30min kulgeda :D Pole just koht, kuhu kiirustada. 


Esmaspäev - hommikul kulgesin 7,07km peaaegu 28minutit (avg 140x')ja koju kulgesin 7,05km 2minutit kiiremini (avg 145x')  Pikemaks ringiks polnud aega, sest kiirustasime sünnipäevale.
Sammud: 8926

Teisipäev - see TUUL! Ootasin õhtut, et tuul vaibuks.. natukene rahulikum olia tõesti. Tegin tiiru 10,9km 36min37sek (avg 146x'.. ehk siiski aeglane kulgemine) ja olin õnnetu, mõtlesin, miks eelmine suvi oli trennis sõita ok üle 22km/h, aga nüüd raske hoida tempot 20km/h? Sellele vastab vaid üks: vaja rohkem trenni teha!
Sammud: 5653

Kolmapäev - hommikul kulgesin 7,07km 28minutit (avg 138), koju läksin pärast jõutrenni 4,86km (21min; avg 125x'). Jõusaalis tegin natukene kõike, kuigi seal väga pikka aega ei olnud (55min). Tegin näiteks smithi masinal kükke. Ma polnud üldse mingi kangiga kükke teinud alates sügisest... Seetõttu oli see kodutee natukene vaevaline ka, õnneks oli tuul tagant. Käed andsid järgmisel päeval tunda. 
Sammud: 5545

Neljapäev -  hommikul kulgesin taas 7,07km peaaegu 28minutit (avg 136x') ja koduteel pidin justkui Ihaste poole pöörama, et tuleks vähemalt 10km, aga kohe kiskus kodu poole ja tuli vaid 7,54km (28,5min, avg 139x'). 
Tegelikult oli koju kiire ka, sest külaline tuli ja nii see õhtu läks. 
Sammud: 6517

Reede - ärkasin juba pool 6, terve öö oli rahutu ja Draakon oli ka aru saanud, et pean varakult ärkama, sest tegi kõik selleks, et ma juba enne äratust teaksin, et varsti peab ärkama. Pool 7 läksin Tallinna bussi peale ja bussis üritasin tukkuda. Kõrvalklapid ja walkmani unustasin koju, aga kõrvatropid olid kaasas ja nii oli päris rahulik. Kui vahel olengi maganud linnani, siis sel korral oli selline katkendlik värk. 
Tallinnas tatsasin bussijaamast kesklinna (2km), uudistasin konverentsil, jutustasin, uudistasin, kuulasin ja pärast konverentsi tatsasin veel ringi (sain outletist uued jaladnõud lõpuks ometi!), käisin kohvitamas ja sai veel bussijaama ka kõnnitud. Korralik sammude arv tuli (minu kohta :)). Koduteel uinak ei õnnestunud, lugeda ei saanud ja isegi telefoni ei saanud pikalt vaadata (see tore busissõidu iiveldus). Päev oli tore... aga lõpuks väsitav (see 5h bussisõitu!)
Sammud: 17 976

Laupäev - lõuna ajal käisin Kevadlaadal, vaatasin ringi, aga ei ostud midagi. Kõndisin 5km. Kodus tuli uni ja magasin umbes 2,5h, pärast seda läksin kohe tõuksima.. arvasin, et uni kaob silmist, aga ei, nii raske ja vaevaline oli. Sõitsin Luunjasse ja tagasi - 17,22km, 1h02min, avg 137x'. Tahtsin lõike sõita, aga tegelt sõitsin väga rahulikult (pulss), väsimus sees ja uni silmis. 
Õhtul lõpetasin ühe raamatu lugemise. 
Sammud: 10 020

Pühapäev - hommikul lendas esialgne päevaplaan vastu taevast, ei jõudnud ka Vägilase sarja jooksjaid vaatama. K'isime saagi laenasime, muruniidukit toomas ja ehituspoes ja seejärel mässasime 1,5h aupa kuuris. Vana lammutusmaterjal sai ära saetud ja kuur rohkem korda tehtud. Seejärel pärast söömist läksin tõuksima, sest lõpuks ometi oli ilm imeline! 
Võtsin suuna ikka Lähte poole ja kuigi poolel teel oli tunne, et keeraks nüüd Vasula suunas, siis suutsin ikka esialgsele plaanile kindlaks jääda. Natukene künkaid, ikka üles ja alla. Lapsevenematele tahaksin öelda, et lastele tuleks sõnu peale lugeda ja jälgida, mis nad teevad. Tulin üsna suure hooga ja eespool oli mees kahe lapsega, nad olid kergliiklustee teises servas ja nägin mina neid kaugelt ja nemad ka mind, lähenesin rahulikult ja siis tüdruk lihtsalt suundus oma väikese tõuksiga sinna, kus mina sõitsin, vaatas mind ja liikus sinna, kuhu mina suundusin, lapse isa ei teinud väljagi. Sain hoo pidama. Tundus, et neile polnud see olukord üldse ohtlik. 
Kokku 30km (viimase 500m jaoks pidin kodu juures tiirutama). 1h42min39sek, avg 148x' (max 178x').
Sammud: 4256 (kell 19)


Kokku tõukeratas: 98,77km
õhtupäike

numpsid
Järgimine laupäev on siis esimene võistlus. Mida sellest oodata, mis eemsärk võtta? Ma ei tea. Fakt on see, et see on maastik. Fakt on see, et vorm võiks olla palju-palju parem. Näis kuidas on tervis ja enesetunne ja mis üldse saab. 
Teiseks algab see "tore" asendusnädal tööl.. sellega on vaja ka hakkama saada.

No comments: