Sunday, June 24, 2018

Trennipäevik 18.06 - 24.06.2018


25.nädal


Kui nädalas üks öö liiga lühikeseks jääb, siis läheb mitmeid päevi ja öid, et õige rütmi tagasi saaks. Sel nädalal juhtus see väga poolik öö just pühapäev vastu esmaspäeva ehk tegi nädala alguse väga raskeks. Eks selle öö röövis se,e et tegin poole ööni veel maasikaid, siis olin neid nii palju söönud, et ei saanud hästi magada... ja ega enne tööpäeva pole ka see uni kõige parem, lisaks see hilisõhtune #kohvidate.
Võtsin plaani, et peaks jõudma ühe üldtreeningu, 1-2x sörkima/jooksma ja siis tõukeratattrennid - intervalle ja pikk trenn, hea oleks ka mäkketõusud. Ja kuskile peab mahtuma ka puhkus.

Esmaspäev - transpordiks tõuks 11,85km; õhtul välitreening Tammel 55min. Mõtlesin, et kui väga vihmane on, siis ma välitreeningusse ei lähe, aga tööpäeva lõpus polnud vihmane, vihma hakkas sadama siis, kui meil hakkas trenn :D alguses oli vähe vesine, siis jäi vihma järgi ja vaid maapind oli veidi märg, aa väga palju püherdamist ei olnud. Teatud harjutused hakkasid ikka lõpuks randmetele ja püüdsin neid hoida. Enne trenni oli mu veidi vaba aega ja ma tegin seal välisjõusaalis soojendust just kätele, sellest sain lihased haigeks mitmeks päevaks. 
Sammud: 6830

Teisipäev - transpordiks tõuks 10,6km ja õhtul läksin lõpuks sörkima - 4km. Eks see sörk oli selline aeglane ja vaevaline, alguses oli raamat käes, sest pidin selle raamatukokku viima, tagasi kodu poole liikumine oli juba parem. Olematu kiiruse kohta oli pulss 157x' ehk ikak kõrge... aga kuskilt peab ju alustama. :)
Sammud: 10 501

Kolmapäev - transpordiks tõuks 10,3km ja õhtul, kui tuul oli natu-natukene vaibunud, siis läksin väikseid minutilisi lõike sõitma. Palju kokku ei sõitnud ehk 9,16km ja natukene üle 30minuti ehk kokkuvõtlikult ei olnud kiire. Ma ei tea enam mitu 1minutilist lõiku ma tegin, aga esimesed 4x olid kindlasti palju paremad kui nendest järgmised. Eks hiljem oli tuul ka valelt poolt. Keskmine pulss 151x'. , max 175x'. 
Sammud: 6255

Neljapäev - transpordiks tõuks 10,3km ja natukene kõndimist. Kindel plaan oli õhtul Kaaslasega jooksma minna, ootasin, et ta koju tuleks, vataisn veel 20:30 aknast välja ja vihma ei sadanud... ja  15 minutit hiljem astus ta juba särk märg uksest sisse... sadas ja mitte vähe. Ja jäigi sadama.  Sellise vihmaga me jooksma ei läinud. Ehk siis puhkepäev. 
Sammud: 9466

Reede -  transpordiks tõuks 11,32km. Tööl oli mõnus lühendatud tööpäev ja nii sain kodus veel väikese uinaku teha (kuigi ärgata oli nii raske ja uimasust jagus ikka tükiks ajaks). Mõni aeg tagasi oli jagatud, et Räpinas on Rattatuur ja sela on ka tõukeratastele oma klass, võiks ju osaleda? Mõni päev varem olin tagumise jooksu ära vahetanud, et ratas saaks remonti minna (see kodara teema), nii oli plaan sõita ees maanteejooks, taga maastik, rada pidi olema asfalt ning 3km kruusa. 
Ilm oli kohutav. Klari näiteks kirjutas, kuidas ta poolmaratoni jooksis sellise tuulega. Tubli! Meil oli start alles kell 18, juba kell 17 olin ühe tõuksisõbraga platsis (mõistlik oli koos Tartust minna). See on selline väiksem üritus, aga vahva ikka. Aga kui numbrid käes, siis tuli vihma.. ja veel vihma. Vahepeal selgus, et mul ei ole pidurit nii paigas kui võiks ja ka esipidur tegi pulli, tuli vee vihma. Ei suutnud otsustada, kas jope peaks selga jääma?! Vahetult enne starti tuli päike välja ja kilejope viskasin veel autosse. Tõukeratturitest olid ikka mõned päris kiired tõuksijad kohal, et mingi naljategu see ei olnud. 
Ja oligi start! Need vihmahood oli natukene head ka teinud, tuul oli veidi väiksem, aga piisav. Mõtlesin kohe, et püüan hoida mingite ratturite taha, et nende tuules hoida, oleks vaid keegi sobiva kiirusega. Alguses läks hästi ja oligi nii... aga mingi hetk lagunes see väike grupp ära ja korra üksi jäädes pani tuul ikka põntsu, mõned ratturid läksid mööda. Aga umbes 7km oli sellist rõõmu, siis tuli põlluteele keerata, kus oli niiii libe (märg rohi, tuuuuul), põllutee muutus kruusaks (kivid!) ja siis oli metsatee (see oli OK), see võttis keskmise kiiruse ikka korralikult alla ja mulle tundus, et seda oli ka üle 3km. Kui mets oli läbi ja uuesti asfalt, siis saina ru, et teist naistõukeratturit ma kätte ei saa enam. Niisiis kulgesin kenasti enda tempos edasi. Keskmise kiirus oli ka kohe aeglasem. Aga siis oli ka varsti Räpina ja rada sai läbi. Finišisse jõudsin kolmanda naistõukeratturina. Esimene oli ikka meie kiire Kristi, teine Annika. Meestest tuli klassi näitama Janar, kelle keskmine kiirus oli vist 26km/h. 
Vot selline väike võistlus ja kena kolmas koht :)
Ametlikud ajad ei ole veel väljas ja minu kell näitas ka lühemat distantsi. 
17,13km, 52min16sek. Keskmine pulss 175x', max 188x'. Keskmine kiirus 19.66km/h. 
Sammud: 8252

Kiiiišu

Räpina Rattatuur 2018

Räpina Rattatuur 2018


Laupäev - päeval käisin tõuksil järgi 3,18 km ja õhtul sõitsin jaanitulele 7,66km (hästi rahulikult raske seljakotiga). Kuna ma eelmisel ööl olin magama saanud pool 3, siis oli terve päev väsitav, uimane. Jaanipäev oli tore, sõime, tegime erinevaid mänge, süütasime kaks lõket. Pärast keskööd sõitsin koju.
Pärast võistlust oli vaja puhkepäeva, jalad oli üsna kanged ja reiesisemised isegi valusad. Nii need väikesed kulgemised tegid vaid head.
Sammud:  6484


jaanilõke

veidi pärast südaööd...


Pühapäev - öine tõuks 7,69km :) et peolt koju saada. 
plaanis pikem sõit (20km+), aga hetkel sajab vihma.. ja sajab ja sajab... 
Sammud:  ....
edit: trennini pole jõudnud ja enam ilmselt ei jõua ka. Lõuna ajal tegin uinaku, siis sai korrakülas ja saunas käidud ja tagasi kodus. Kogu maasikate plaan läks selle vihma tõttu aiataha ja mul pole aimugi, kust ma nüüd maasikaid saan ja kas üldse saan (sellise hinnaga.... no ei hakka kahekordset hinda maksma). 

No comments: