Tuesday, June 12, 2018

Ükskord oli puhkus

Puhkusest on nii palju aega mööda läinud, et see tundub juba väga kaugel, värsksed emotsioonid on kadunud ja ilmselt ei mäleta ka enam, mida sai tehtud või ei saanud. Mõned pildid ikka kuskilt leidsin ja vaatan, kas kalendris ka midagi on, mis päevi meenutab. 

Kui ma enne puhkust ilmateadet vaatasin, siis lubas see vihma, vihma, vihma. Nädal enne oli ju soojalaine olnud. Sel hetkel, kui mu puhkus algas, tuli taevst alla selline vihm, et ma sain selle ajaga läbimärjaks, kui jooksin autosse. Jah, pidin tõuksiga koju minema, aga vihm lähenes ja Kaaslane tuli järgi. Tõuks jäigi sel päeval tööle. See oli ka ainus vihm, mis selle kahe nädala jooksul maha sadas. Küll aga võttis see korraks ilma väga jahedaks - 19.mai oli ju Tallinnas Maijooks, ilm oli päikseline, aga külma tuulega ja tegin endale veidi liiga (sest olin alles just terveks saamas). 
Pühapäeval oli juba veidi soojem, aga enesetunne kehvem, aga pärast seda hakkas paremaks minema. 
Esmaspäevast ei mäleta suurt midagi. Soe oli. Käisin õe kassile süüa andmas ja selle raames sain tõuksiga ringi sõita. Teisipäeval olin pikalt voodis, lugeisn raamatut ja jõin hommikukohvi ja kell 12 sain vana tuttavaga linnas kokku. Mina jõin siis päeva teise kohvi, aga tema sõi juba lõunat. Kord aastas kuskil kohtume ka, siis kui mul puhkus on ja tema lõuna ajal linna satun. See oli see tore päev, kui sai palju kõndida. Sets uuesti koju jõudes võtsin Kaaslasel käest kinni ja läksime uuesti linna- Gaudeamuse kohvikusse lõunatama ja magstoiduks jäätis Rüütli tänavalt. Ja palju samme. Ja õhtul sain veel sõbrannaga kokku - jälle linnas. 
Kolmapäeval oli taaskord väga soe ja mõnus, oli aeg ujuma minna. Kaugele minema ei hakanud - Kabina karjäärijärve äärde, leidsime varjulisema koha ja sai natukene päikest ja ujuda. Ma läksin üllatavalt kiiresti vette :D sest vesi oli tõesti soe. Tavaliselt võtab see mul ikka mitmeid ja mitmeid minuteid. Õhtul oli mul Kavastus temposõit, see oli raske. 


Kabinas
Neljapäeval oli mul soov matkarajale minna ja oli hea mõte piknikukorv kaasa võtta. Äkki oli Tammeluha matkarada? Mitte väga kaugel Tartust, järvede juures, ilus mets ka. Seal on head mustikametsad. Ega ma matkarada eriti ei uurinud, ravasin, et kõnnime ümber järve ja küll leiame ka mõne ujumiskoha... aga päris nii ei olnud. Ideaalset ujumiskohta ei olnud, aga ühe hea koha leidsime siiski, päike paistis, putukaiid ei olnud, ainult vette minek oli natukene läbi kõrkjate ja mina jätsin jalanõud jalga (mis muidugi vees ära
tahtsid tulla). Pidasime piknikku ja nautisime päikest.

Piknik.
Vahepeal oli juba laupäev käes ja meil on sõbranna tüdurkuteõhtu. Sellest kirjutan eraldi :) Hästi vahva päev oli! Hommikul jõudsime käima veel ehituspoes, ostsime lõpuks mulla ära, et saaks seemnekesed mulda panna. 
Ja 27.mai oli juba Rattaralli, niisiis esmaspäeval oli vaja puhata. Ja lõpuks sai mulda peenrakastidesse ja asjad külvatud. Külvikalendrit ei uurinud, olin niigi hiljaks jäänud. :) 

Teisipäeval sõitsime Virumaale. Sai käia vanaema juures, õepere juures ja maale. Ema tegi niii head toitu, mõnus. Ajasin kassi taga, sest tahtsin pai teha, aga kass polnud nõus. Ühe koeraga käisime jalutamas ja päris õhtul sõitsime ka mere äärde ehk Võsule. Oi, seal oli tuuline. Päris päikeseloojangut ei jõudnudki ära oodata, aga natukene jalutasime, niisiis linnuke kirjas.

Võsu

Hoia mu käest

Trips.
Õhtul aitas ema veel kardinai õmmelda (ehk oli vaja lühemaks teha), mis tähendba, et meil on lõpuks kardinad ka olemas. Kohe parem on toas ringi joosta. 
Aga järgmisle päeval võtsime suuna Tartu poole ja tegime ühe järve ääres peatuse ka. Mina arvasin, et oleme Äntu Sinijärve ääres, aga ma lihtsalt ei lugenud silte :). Vesi oli seal külm ja sai vaid väga sulps tehtud. Kodus oli vaid väike minipeatus ja edasi suundusime Valgjärve lähedale. 
Numps kiisuke.

Suur sõber.
Virumaal üks kivi, mis väiksena nii kõrge tundus.

Ühe Karlova karvikuga.
Üks õhtu käisin ühel sõbrannal külas ja teisel õhtul teisel. Üks homik tegin pannkooke. Lugeisn raamatut. Püüdsin vahepeal päikest püüda ja tõuksida, aga palavusega see viimane eriti ei õnnestnud. 
Esikut sai ka tehtud... aga lagi tahaks ikkagi siiski veel natukene pahtlit. Ja endiselt pole aknalaudasid, mistõttu pole saanud liiste kinni panna. 

Üks hommik tegin pannkoogihommiku.


Üks magustoit. Ma ei mäleta, kas olen öelnud, aga meil sõbrannadega on õhtusöökide korraldamine - iga üks teeb ja käime söömas.. ja kui ring täis, siis alustame otsast. Nii mõnus.
 ----
 Ja ühel ilusal õhtul käisime Võrus.
@lilyjanviitakphotography
@lilyjanviitakphotographyNo comments: