Sunday, July 8, 2018

Trennipäevik 02.07.-08.07.2018

27. nädal

Nädala algus möödus natukene kahtlaselt selle põlvevalu tõttu, edasi läks paremaks. Üldtreening jäi vahele, kuid juba homme on taas plaanis.Esmaspäev - vihma sadas, põlv oli haige ja tööle läksin bussiga. Õhtus oli põlv veidi parem ja elastikuga kinni, koju jõudmiseks pidi hakkama kõndima 5km... Kõndimine tore, aga vahel pärast tööpäeva tüütu. 
Õhtul otsustasin vaadata, mis põlv väikese sörgisammuga teeb. Tubli oli. Sörkisin 3km, vihma sadas. 
Sammud: 16 999

Teisipäev - kandsin veel elastikut põlvel, aga olukord oli palju parem, ainult treppidel olin väga ettevaatlik. Tõuksisin rahulikult tööle ja koju (kokku 10km). Õhtul oli sõbrannadgea kohvitamine - kõndisin ka 4km. 
Sammud: 10 170

Kolmapäev - tööl käisin ikka rahulikult tõuksiga (kokku 10km). vaatasin, et jalg juba täitsa OK. Ehk aeg hakata trenni ka tegema, muidu vormi ei tule. Vahelduseks tegin ühe ringi, et kogu aeg edasi-tagasi ei sõidaks. Läksin Kõrveküla poole ja sealt Vasula peale. Osa Vasula teest oli saanud uue katte, tõuksimiseks mitte nii hea, krobeline ja pidurdas hoogu. Seal on tore laskumine, mida ei saa nautida, sest on ristumine peateega. Aga teise tee asfalt on hea. Võtsin suuna ikka Jõgeva mnt poole ja varsti jõudsin kergliiklusteele ja sõitsin koju. Üsna raske oli. Tundsin, et pole juba mõnda aega pikemalt sõitnud. Mingi aeg tulid mingid ratturid vastu ja kuulsin neid omavahel rääkimis juba kaugel, et näe tõukerattaga ja sellega käidi maratonil ka. 
Kokku tuli 25,5km ajaga 1h28min, keskmine kiirus 17,37km/h, keskmine pulss 141x'. 
Sammud: 5474

Neljapäev - tööle ja koju nagu ikka. Kodusõit oli vvõimalikult kiire, sets vihma hakkas sadama. Aga kõnniteedel ei ole see kiiresti sõitmine eriti lihtne ja ei õnnestu ka. Aga no kui ma tavaliselt kulgen üle 20minuti koju, siis oli see aeg alla 19minuti.. aga jah see liiklus ja üleminekukohad. Poolel teel jäi vihm ka järgi.
Kodus oli väike puhkus ja kohv ja siis oli aeg tõuksima minna. Plaanis olid lõigud, aga kaks esimest tegin ja siis hakkasin tuulega kaklema. Päris pikalt oli raske, sest lisaks tuulele oli vaja ka aina ülespoole minna, kiirus langes kohe korralikult. Kui lõpuks suuna Tõrvandi poole võtsin, siis oli minek päris hea. Läksin esimest korda sellele tiirule. Minu üllatuseks oli seal üleminekuid päris palju ja need võtsid hoo alla. Eriti tore oli laskumine Ülenurme poole, aga Ülenurme kandis see teekate kõige parem ei olnud. Nägin kahte tõuksijat, natukene väiksemate ratastega. Siis tuli juba edasi vurada linna poole ja ootasin Ringtee tänaval sõitu... paraku olid mõlemad foorid punased ja pidin head hood maha pidurdama. Oeh. Kui sealt teistpidi sõitsin, siis keskmine kiirus langes vist 16km/h peale, tahtsin seda uuesti üles 20 peale saada... aga ei õnnestnud. Aga sellest hoolimata jäin trenniga rahule. Kui 20km täis sai, siis võtsin hoo maha ja kulgeisn viimased kilomeetrid rahulikumalt kodu poole.
Trenn 23,26km 1h17min, keskmine kiirus 18,03km/h, keskmine pulss 152x'. 
Sammud: 4961
Reede - ainult transport tõuks, kokku u 12km. 
Sammud: 5122

Laupäev - Tahtsin pikema Lähte ringi teha ehk minna mööda Lähte kergliiklusteed, Vasula teeni jõudes pöörata Vasula poole, asulast läbi ja siis väiksemat teed kaudu Lähteni, seal on selline pikk tõus. Tagasi tahtsin sõita mõnda tuttavat kergliiklusteed, aga Vasula teeni jõudes uuesti Vasula poole keerata ja ristmikult võtta suund Kõrvekülla ja siis koju. Trenn läks vussi. Päeval oli väljas korralik tuul, ma niigi lükkasin trenni edasi, lootsin, et vaibub, lubas ka äikest ja vihma (et äkki pärats äikest vaibub), ei. Nelja aeg hakkasin siiski minema. Linnas sõitmine on tavaliselt soojendus (4km), siis jõudsin linnaserva ja sain aru, et tuul teeb tõesti liiga. Pulssi üles ajama ei hakanud, läksin rahulikult edasi. 7. ilomeetril hakkas vihmasabin, mis kaua ei kestnud, aga märjaks kastis. 10.kilomeetril sain võtta suuna Vasula poole, tuul pidi olema küljelt. Olin juba väsinud ja natukene trossis, sest kurb oli. Vasula poole ikka keerasin ja sõitsin ka läbi asula selle tõusu jalamile, kui 15km oli täis, siis pöörasin otsa ringi ja võtsin siis selle Vasula-Kõrveküla tõusu. Tegin väikese vahepeatuse ja seejärel suundusin kodu poole. Lähte jäi vallutamata. Raske oli. 
Kokku sõitsin 29km 1h46min, keskmine pulss 140 x', keskmine kiirus 16,34km/h. :/  Vähemalt suurem osa trennist sai tehtud...
Kõndisin ka veidi.
Sammud:  6452

Pühapäev - kõnd 4,7km.
Sörk 4km. Endiselt aeglane, endiselt raske. 
Sammud:  16 675

Tõukeratas kokku 119km.

No comments: