Monday, July 16, 2018

Trennipäevik 09.07.-15.07.2018


28. nädal

Ma olen üsna lootusetu juhtum selle koha pealt, et trennipäevikut igapäevaselt kirjutaksin ja pühapäeval siis kokkuvõttele vaid punkti lisaksin. Aeg-ajalt püüan olla tubli ja siis esimesel päeval kirjutan ära, aga edasi jääb ikkagi kõik kirjutamata ja nädalalõpul tuleb ragistada ajusid.
Kui ma Polari kella kasutasin, siis see luges ka tõuksimisel samme.. mängil määral. Kellad on ikka erinevad. Praegu Garmin loeks ehk siis, kui ma tõesti mälest üles kõnniks, aga nii aeglaselt, et kell läheb pausile.  Ühest küljest on kurb, et tavaliselt tööpäeval mul neid samme nii vähe on, samas ei saa öelda, et ma ei liiguks, tööle käin ju sportlikult. Ja kui ma veel tõuksitrenni juurde teen, siis ma ei arva et peaksin minema veel eraldi samme koguma. 

Esmaspäev - transport  tõuks 5km + 3,8 km ja väga vaevalised 3,33km (kokku u 13km). Käisin Tannel ringtreeningus ja kui alguses tundus kõik roosiline, siis trenni lõpuks ei saanud jooksusammu sissegi võtta, rääkimata kõigest muust. Ilmselt tegin mingite jalavahetushüpete vms liiga, kuigi hüpete ajal seda tunda ei olnud. Soojendus oli korralik ja raske. Trenn muidu mõnus. Trenn kokku u 55min. Kodus tõmbasin põlveel elastiku ümber ja olin üsna õnnetu, ööselgi oli valus.
Sammud: 8354

Teisipäev - põlve tõttu oli olemine õnnetu, kõndimine vaevaline, lonisin selle elastikuga. Aga tööle ja koju pidin saama - 5km +4,35km. Koju jõudes oli elastikust küll, võtsin ümbert ära ja jalg oli ka palju-palju parem. Tõuks teeb imesid! Kuna raamatukogu oli vaid 18ni lahti, siis pidin seal ära käima, nii sain veidi samme koguda  4km kõndisin.
Sammud: 9841

Kolmapäev - jalg oli juhei! Käisin tööl 5km + 5km. Kodus puhkasin tunnikese ja siis läksin Luunja poole sõitma. Muidu mulle Luunja kerglikklustee meeldib, aga see Jaama tänavat mööda linnast välja suundumine... kõnnitee-sõidutee üleminekud on nii ebatasased, nii palju teede ristumiskohti, kus suurtematel ja kiirematel liilejatel on üksküik... uh, vaevaline. 
Aga sõitsin Luunjasse, keeraisn otsa ringi, läksin Kabina poole, läbi Ihaste kergliiklusteele ja koju. Tegelikult üsna korralik ring ja saaks ka kiiretsi sõita, kui poleks seda 3km algust ja siis seda Ihaste lõiku. Trenn oli 20,18km 1h6min avg 147x', avg speed 18,15km/h . Esimesed kilomeetrid olidki kõige aeglasemad, edasi olin veidi 3+ minutit ja see oli ok, pulss oli ok. 
Sammud: 3756

Neljapäev - Käisin tööl 5km + 5,4km. Puhkasin jälle tunnikese ja läksin Tõrvandi-Ülenurme ringile, mida olin ka möödunud nädalal sõitnud. Selles suhtes tundub mõistlik, et siis ma saan oma aegasid võrrelda. Suund oli siis Annelinnast mööda kergliiklusteed Ihaste sillale, siis mööda Ringtee tänavat üles kuni suure viadukti alla ning pööre vasakule Tõrvandi poole ja mööda kergliiklustee dkunis ee suundus vasakule möödus tanklast ja jõudis Ülenurmele ja edasi jälle vaskaule ja Tartu poole ja mööda Ringtee tänavat alla ja tuldud teed tagasi. 
Ilm oli palav, aga ma ei kurda. Tuult oli, aga teisest suunast kui nädal varem. Kokku oli sõit 23,33km 1h14min avg speed 18,88km/h, avg 155x'. Kui Luunja ringil praktiliselt tõuse polnudki, siis sellel ringil on kõige pealt viadukt ja siis terve see Ringtee tänav.  Ma olin kuskil 3min kiirem kui nädal varem. Jah, möödunud nädalal oli tuul minnes täiega vastu ja tõsiselt raske oli sellest tõusust end üles pressida, aga pärats tõusu lükkas tuul tagant. Sel korral sellist tunnet polnud, tõusu tuul ei seganud, aga Tõrvandi poole minnes oli vastu. Ja tagais kodu poole minnes oli laskudes ka vastu ehk ei saanud kiirust nagu soovisin, lisaks sain punased foorid ja pidin kogu hea hoo maha pidurdama.  Ometi oli kõige aeglasem kilomeeter see üles minek ja kiirem alla. Ja eelmine nädla alustasin lõikudega, sel nädalal mitte... lõigud veel tegemata.
Lisaks käisin veel poes - 2,35km. 
Sammud: 9169

Reede - käisin tööl 5km. Oli plaanis pikk trenn, aga tuli ootamatu masaaži võimalus (mis eelmisel õhtul välja ei mänginud) ja see oli trenni eest, sest see massaaž... nojah.  Kõik oli väga hea, lihtsalt VÄGA valus. Treeneri sõnul olid mu sääred nagu kivid, eriti kinnituskohad, aga ka üldine säärelihas... eelmine kord nii hull ei olnud. Teised "õrnad" kohad ikka põlve juures reiesisemiste kinnituskohad ja puusade uures ikka ja tuharal ja... oeh. Ma ikka oigasin, aga ei karjunud. Väga raske oli end lõdvaks lasta. Selg oli ka pinges, see sai gua sha protseduuri. Valusaid punkte olla oli. Laupäeval leidsin vaid paar sinikad jalgadelt, aga mõnda kohta ei tahaks puutudagi. 
Sammud: 8174

Laupäev - sünnipäeval käik, autosõit, surnuaias käik, rukkilillede korjamine. Puhkus
Sammud:  6288

Pühapäev - Olin varahommikul korra üleval ja nägin Instas, et Margit oli juba enne kella 5 jooksma läinud. Magasin edasi. Järgine kord, kui vaataisn, siis Klari oli ka jooksma läinud. Ma magasin ikka edasi. Teised prioriteedid :D (NB: täna (16.07) hommikul sain väga hästi aru, miks nad nii vara oma tiiru ära tegid).
Ärkasin siiski enne kella 10 ja kella 11ks oli plaan väljas olla. Olin ka. Mul on ainult üks paar lüikesi pükse, millega sõita ja needki ei meedldi mulle. Olen spordipoed läbi vaadanud, aga pole leidnud midagi, mis oleks hea pikkusega ja sobiks ka... suurem osa pükse on mingid minipüksid ehk sobivad inimestele, kellel reied kokku ei puutu. Nii kaua, kui mina mäletan, siis mina nende inimeste alla ei kuulu ja seetõttu välistan kohe kõik sellised püksid, sest noh.. valus hakkab ju. Ülemisse ossa panin sportrinnahoidja ja õhukese särgi, millest loobusin, kui linnast väljas olin (see oligi plaanis). Telefoni hoian kõhukotis, aga koti panen kuidagi ratta külge, ma ei tea, kas niisama liikudes see kott ka puusadelt üles tuleks, aga tõuksides tuleb ja seetõttu panengi selle rattale. Kaasas oli spordijooks 0,75ml, eismest korda tegin, panin ka kolm jääkuubikut pudelisse. Lisaks oli kaasas üks geel, Igaks juhuks. 
Plaan oli teha pikk sõit ja samas proovida tempot hoida. Plaan oli hea, aga see +27 C tegi oma töö ja sain üsna pea aru, et teen siis pika trenni, püüan kuumuses hakkama saada. Lisaks tuli kuskilt tuul. Linnas oli see Ok, aga põldude vahel oli see ikka tugevam kui 2-3m/s ja puhus nii vatsu kui ka külje pealt ehk kui laskuda, siis oli ikka täiega vastu. Eesmärgiks oli vähemalt Lähteni jõuda. Ja Lähtele jõudes vaatasin, kuhu see kergliiklustee edasi suundub... jõudsin Äksi kanti, mitte päris keskusesse, sest mul sai üle tunni sõidetud ja 18km täis ja mul ei olnud meeletult aega... aga ma olin selle valikuga väga rahul, sest see on just see tee, kus saan pikka trenni teha (Äksi kandis peab vahepeal ehk veidi autoteel liikuma, aga sis tuleb juba järgmine kergliiklustee, mis viib järgmisse asulasse.. teate küll Saadjjärve äärde Jõgeva mnt, see üks ots on siis 20+km. Kui väga tahta, siis peaks olema ka OK teha ring ümber Saadjärve (kuigi praeguste ilmadega on liiklust rohkem. Vot nii!).
Korra puhkasin, võtsin geeli ja hakkasin tagasi minema. Oh ma olin rahul, et hetkel oli tuul tagant ja väike küngas ja tuli tore kiirus üle 50km/h. Juhuu. Laskumisi püüdsin täiega nautida ja muidu üritasin tubli olla. Tuul oli pöördunud ja mingil hetkel oli jälle vastu ?! Koju jõudsin tunduvalt kiiremini.
Trenn 36km 1h58min34sek avg 151x' avg speed 18,23km/h
Sammud:  9283


Tartu-Äksi-Tartu

Tõukeratas kokku 126km

No comments: