Sunday, July 22, 2018

Trennipäevik 16.07.-22.07.2018


29. nädal

Väljas on suvi! Minu poolest võiks öösel vihma sadada, et kõik nii kuiv ei oleks ja taimed ikka kasvaks... Päeval on tõesti väga soe ja päike ka kõrvetab, aga see on minu tööaastate jooksul esimene aasta, kui mul on puhkuse ajal selline ilm (mais oli ka!) ja seepärast ma ei kurda. Kui on valida külm või soe, siis mina valin sooja. Päris tore on, kui sokid panen jalga alles vastu hommikut :) Ja vist vaid ühel hommikul tõmbasin teki peale, muidu oleme mõlemad maganud vaid tekikotiga.. minu puhul on see midagi väga kummalist, sest talvel magan ma ka kolme tekiga. :D Aga väljas on muru pruun, metsades nii suur tuleoht, põllud kuivavad, metsas marjad kuiva tõttu väikesed... Et jah kahe otsaga asi. Vihma ja äikest on siin mitmeid päevi lubanud ja mäletan, et reedel tuli vaid väike sahmakas ja müristas, aga see ei teinud isegi pealmist mullakihti märjaks. 
Aga muidu tahtsin öelda, et oli võistlusnädal ja tegin omaloomingut. Kokkuvõttes tuli kilomeetreid selle võrra vähem, et on puhkus ja pole tööle liikumist. Kui natukene tulevikku vaadata, siis ma juba tean, millisel nädalal kilomeetrite rekord tuleb...


Esmaspäev - taastusin eelmise päeva pikast sõidust... väsimus oli suur ja uni ei tahtnud lõppeda, aga enne 9 olin kodust väljas, sest mul oli plaan ka sörkida... Eee... mõte oli ju hea, aga ma sain aru, miks need tublid harrastussportlased oma pikka jooksuringie juba varahommikul lähevad - jooksmiseks oli tõesti PALAV. Ja ma sörkisin vaid 4km! Rohkem poleks jõudnud ka, niigi kõndisin vahepeal. 
Et samme juurde saada, siis kõndisin ka 5,13km. 
Sammud: 14 255

Käisin mustikal.


Teisipäev - oli see üks päev, kui oli võimalus mustikale minna. Sõbranna käest uurisin maad, kas Ahja kandis on midagi.. midagi pidi olema. Metsa jõudsin juba pärast kella 7 ja alguses olin üsna õnnetu... mustikid nagu oli... aga ei olnud ka. Kõndisin ringi ja otsisin suuremaid marju. Lõpuks korjasin umbes 3kg ja aega kulus ka peaaegu 3h (ma korjan käsitsi, saab ilus ja peaaegu puhas mari). Mujale metsa ei osanud minna ja niisama huupi ei hakanud ka sõitma (pole see kütusehind selline, et niisama ringi sõidaks). Natuke tahaks veel mustikaid...
Õhtul käisin kergel tõuksiringil ka - õhtu oli ilus! Kokku 17km, pulss 135x',, kiirus 17,03km/h. Nautisin suveõhtut.
Sammud: 8489
Õhtune idüll.

Kolmapäev - läksin natukene pikemale ringile (20km) ja mõtlesin, et vahepeal võiks vees ka käia, et end jahutada. Olin kuulnud, et Kõrvekülas saab täitsa ujuda. Tuul puhus ja oli vastu ja küljelt, eriti kui Lähte kergliiklusteelt Vasula poole pöörasin... vahepeal jäin seisma ja mõtlesin, miks ma seda teen... Vasula künkast kõndisin pooleldi üles... raske oli. Tartu poole oli juba lihtsam minna, sest tuult polnud vastu ja varsti pidin vette saama. Kõrvekülas viskasingi jalanõud ja kiivri ning supsasin vette. Mõnus oli! Värskendav ja hea.
Ja siis anin kella uuesti tööle ja sõitsin veel koju 6,66km. 
Kokku tõuks 26,66km u 1h33min (I osa pulss 145x', teises osas 115x', keskmised kiirused aga 16,43km/h ja 19,25k/h.. see tuuuuuul!)
Kõndisin 2,5km.
Sammud: 7462

Neljapäev - kõndisin kokku 7km. Käisin sõbrannal külas. Tõuksima ei jõudnud. Puhkus.
Sammud: 12 116

Reede - Teisepoole sünnipäev! Hommikusöögiks Napoleoni kook. Njämma! 
Väikese soojendussõidu tegin kergel pärastlõunal, sõitsin ikka Ihaste poole ehk püsisin linna kergliiklusteedel. Kogemata panin kella kinni ka... aga kokku tuli 13,3km, u 44min... kerge sõit. Päike küttis ja siis ka pulss 150x'. Ma ei arva, et olin järgmiseks päevaks valmis... aga nii see läks.
Lisaks veel kõndisin 5,3km ja õhtul pidasime natukene sünnipäeva ka. Nii et magama sain hiljem ja uni oli poolik... aga sellest kirjutasin ka võistluse postituses.
Sünnipäevalaps pidi hommikul küünla puhuma ja midagi soovima. :)

Üks naabrite punane kass... Üritasin alla meelitada, aga kiisuke vist pelgas.
Sammud: 11 934 

Laupäev - III Pühajärve matkamaraton tõukeratastel - põhiklassi I koht ja naiste üldarvestuses III koht. Aeg: 1h34min59sek; avg pulss 174x'; max pulss 188x'; avg speed:: 20.81km/h; max speed 51,19km/h.
Muljed on kirjas. Ei kirjutanud seda, et õhtuks olin omadega täietsi kutu ja samas üleväsinud - tahtsin magada, aga und ei tulnud. Võtsin melatoniini, kõrvatroppe ja silmamaski... ei miskit. Lõpuks panin ühe kõrvaklapi kõrva ja kuulasin ühte une mantrat... ja siis ma magasin. :) Ja oh üllatus, hommikul hakkasin ise ärkama.
A, Tartusse jõudes käisin veel kanali ääres ja nägin Sup Polo EM-i autasustamist ja jalutasin veel Eedenisse ka - 2,2km kokku.
Sammud:  10 266

Pühapäev - taastus ja puhkus. Käisime Kaaslase venda Võrus Kuperjanovis vaatamas. Plaan oli ka sõpradega Otepää Seiklusparki minna, aga see suvesoe muutis plaane... ja kui ma sain teada, millised mu jalad on, siis oli see ka meie jaoks hea uudis, ma ei tea, kas oleksin seal hakkama saanud. Ehk siis jalad on kanged ja valusad, Oeh. Aga päev oli tore. Kanepis käisime ujumas ka, et end veidi jahutada. Pärast Ttartus võtsin ookosõli ja mudisin valulikke kohti... kõigele ligi ei pääsenud, aga natukene parem sai ikka.
Tegin ka väikese sõidu - 11,22km kergelt ehk 36minutit, pulss 133x'. Tahtsin kodus veel jalgu venitada... aga ei saanud hakkama... valus. Ja mummudega rullist hoidusin ka, natukene liig.
Sammud:  5694
Kuperjanovis.
Masseerisin valusaid lihaseid kookosõliga ja nautisin kohvi.

Olime noored :)

Tõukeratas kokku: 101km

Nüüd vajaks plaani järgmiseks kolmeks nädalaks... aga sellest juba järgmine kord.

No comments: