Sunday, July 29, 2018

Trennipäevik 23.07.-29.07.2018


30.nädal 2018

Ühest küljest puhkenädal, sest võistlus väsitas, lõpuks ka need väga soojad ilmad (aga ei kurda). Samas kui Eurocupini on nii vähe aega, siis viimane aeg teha pikk trenn...
Käitusin vastavalt enesetundele. Praegu on eesmärgiks Eurocapil tubli olla. On üsna tõenäoline, et minu medalid on selleks hooajaks käes :) Aga see ei heiduta mind. Hooaja kolmas koht on selline nii ja naa, tegelikult lootust on, kui Salamaa krossil olla väga-väga tubli... aga kui teised on paremad, siis lihtsalt nii ongi. 
Augusti keskpaigas lõppeb aktiivne hooaeg ehk hakkan vaikselt jõusaaliga sõbraks saama... Lootust on. 

Esmaspäev - taastav tõuks 27km, aga seda kolmes jaos: 15km keskmine kiirus 15,68km/h, pulss 140x'; 5,3km kiirus 17,80kmh, pulss 127x'; 6,49km kiirus 16,42km/h, pulss 118x'. Teise pausi ajal käisin ujumas. Jalad olid kanged ja rasked, tehika polnud väga hea... aga taastumiseks oli sellist sõitu vaja ja pärast oli parem küll.
Sammud: 2348    o.O

Teisipäev - võtsin taastumiseks päris puhkepäeva. 
Õhtul käisin ujumas.
Sammud: 5133
Äksi kollane kass.


Kolmapäev - mõtlesin pikema sõidu teha päratslõunal ehk Äksi kanti ja tagasi - 36km nagu kaks nädalat tagasi. Alguses oli päris okei, tuul tegi nii nagu ise tahtis ja polnud väga meelt mööda. Kui esimesed 18km olid kiirema dkui möödunud korral, siis tagasisõit oli raske ja vaevaline. Umbes 8km enne lõppu tuli tõeline sein ette, ma ei tea, kas olen tõuksimisel üldse sellist seina kogenud. Päris nutune tunne tuli. Jook oli ka kohe otsas. Kuidagi sain ikka koju.
36km 2h01min, kiirus 17,83km/h; pulss 140x' (max 166x'). 
Õhtul jalutasin veel 4km, tahtsin samme koguda. 
Sammud: 9636

Neljapäev - hommikul käisin linnatiiru ehk jalutasin 4,75km.
Õhtul oli vaja end transportida ja seetõttu tõuksisin - aeglaselt. Kilomeetreid siiski 22,67, aega läks 1h23min, kiirus 16,29km/h,  pulss 127x'
Sammud: 7184

Reede - võtsin tõuksimisest järgmise puhkepäeva. Jalad olid väsinud. 
Õhtul kõndisin 6,4km.
Sammud:  11 685


Laupäev - tahtsin ikka pika trenni ära teha ja kuna päev on päikseline ja soe, siis mõtlesin ka proovida, kas ärkan hommikul varakult ja teen trenni ära enne, kui päike kõrgele jõuab. Suurepärane plaan. Äratus oli 065:30 ja hetkeks mõtlesin, et lükkan selle vaid 30min edaso. et siis jõuab ka... järgmisel hetkel olin siiski voodist püsti ja varsti olid trenniriided seljas. Mõtleisn, kas õhukese särgiga külm ei hakka... :D (väljas oli +22 C). Sõin nektariini, mõned ploomid ja veidi rosinaid, jõin vett. Panin asjad valmis ja kella 6 ajal startisin. Tahtsin Äksilt edasi sõita ja koju minna veel Vasula ringiga. 
Hommikul oli ilus ja mõnus. Liiklust oli vähe. Sõitsin nagu ikka linnast välja ja siis tahtsin natukene tempot lisada. Mõte oli hea. Parema jalaga tõugates tekkis mingi valu paremale alakõhtu ja seejärel alaselga. Nii et vasaku jalaga oli väga OK, aga paremaga oli aina valusam. Mõtlesin, et läheb üle, et liigun veel veidi edasi.. kiomeetrike vast liikusingi ehk olin linnast väljas olnud veidi alla 3km. Peatusin, et teha venitusi... millest polnud tolku, painduvust polnud. Sain aru, et mul pole mõtet enam eriti edasi sõita, pean vaatama, kas saan koju... Aga Vasula poole pidin ikka keerama. Halb otsus. Igasugune ilus tehnika kadus, üritaisn lihtsalt edasi liikuda... kui parema jalaga tegin vahepeal 3 tõuget, siis vasakuga kuus, korra paus ja jälle kuus. Vasula künkast kõndisin üles. Pärast vahepeatust edasi sõites lõi vahepeal selline valu sisse, et.... :|  Sain aru küll, et oleks pidanud auto järgi kutsuma. Kulgesin vaikselt ja tahtsin lihtsalt koju jõuda. Vasaku jalaga andis endiselt tõugata, parem oli kehv. Kodus võisin igasuguse liikuvuse ära unustada, ei saanud trenni riideidki seljast, ei saanud istuda ega astuda, kõik oli valus. Istudes nagu surus kogu raskus alaseljale. Püüdsin kuidagi voodisse pikali saada (madrats on liiga pehme) ja vooderdasin end patjadega, lasin selga määrida ja ühel hetkel uinusin. Suurt muud teha ka polnud, asend oli tegelt pooleldi küljel, aga põlved kõverdatud.. mingi aeg vahetaisn külge ja magasin edasi. Ärkasin pool 1 ja veeretasin end kuidagi voodist välja. Ma mõtlesin, et kui oleks esmaspäev, siis saaks haiguslehe võtta :) Terve päev oli tõesti selline, et ei saanud istuda ja astuda. Vahepeal tegin youtube järgi hajutusi ja kõndisin veidi üle 2km - esimesed sammud olid minid, hiljem olin juba natukene kobedam. 
Praegu on kell juba 11 õhtul. Olukord on PALJU parem. Ei tea, kas aitasid venitused, aeg või määrimine, aga teravat valu enam liigutamisel ei ole...
"trenn" tõuks 26,08km 1h38min avg 125x' (loobusin trennist juba 8.km, aga vat selline ring tuli ikka, et koju jõuda :/)
Kõnd 2,3km. 
Sammud:  6685


I
II


III


Pühapäev - eile õhtul oli selg nii hea, et olin äratuse pannud poole kuueks. Õhtul ei tulnud kuidagi und, uinusin alles pärast kella 1. Ärkasin mingiks ajaks poole viie ajal ja juba siis tegi selg nii suurt valu, et sain vaevu voodist välja. Liiga pehme madrats? Vale magamisasend? Sai selgeks, et tunni pärast ei saa ma mingit trenni teha, võtsin äratuse ära ja üritasin edasi magada. Kui lõpuks õige asendi sain, siis oli uni hea ja ärkasin kell 10. 
Aga see selg... rullisin end voodiservale, e voodist välja saada. Püsti saamine oli niiii valus. Oli vaja kohe autoga sõita - autosse ronimine ja välja saamine... grh. Nagu miks ja kuidas?! Lasin selga määrida ja tegin päeva joksul korduvalt venitusharjutusi, käisin jalutamas ka, sest eelmine päev oli see hästi mõjunud. Nüüd on õhtu käes ja istumisega pole mingit probleemi, voodist saab välja suurema vaevata... vahepeal valus on, aga mitte nii hullult kui ärgates. 
Mõtlesin vaadata, kas tõuksida ka saan ja sain. Alguses natukene vaevaliselt, aga hiljem oli sam juba päris hea. Mingit kiirust ja tugevust ei proovinudki. Sellist valu nagu eile trennis, ei olnud.
Tõuks 11km.
Jalutamine 3,36km.
Sammud:  7334


Tõukeratas kokku: 123km

Eile surfasin Garmin connectis ja leidsin, et seal on kaks uut app'i, mida proovida. Esimese oli "kick biking" -a ei jõudnud seda väga jälgida, oli vaja korra kell pausile panna ja selgus, ets eda ei saagi teha, tuli vaid valik kas katkesta või salvesta. Teine oli "FootSports+", paus oli olemas, ekraani oli korraga ni palju erinevaid numbreid, et kui kiire pilk visata, siis ei leidnudki kohe seda, mida ostisin. Tasuta versioonis oli vaid 7minutiline katsetamisvõimalus ja selle ajaga ma sellest tolku ei saa. Edasi tõuksisin kellas oleva "bike" rakendusega, endomondos muudan statistika jaoks selle kick scooter'iks ümber ja elan edasi.
Kui selg lubab, siis tahaks lähipäevil pika trenni ära teha. Ma ei tea kuidas ja kas. Kas ma pärast tööpäeva jõuan seda teha? Teine variant oleks see, et olen juba poole neljast väljas (on siis valge ikka), sest pikk trenn peaks olema kuskil 3h ja enne tööpäeva oleks vaja koju pessu jõuda, süüa ja veel tõuksiga tööle minna. 
Kolmas variant on see, et seda pikka trenni ei tule.
Ma ei tea, kas ma homme välitreeningusse julgen minna. Kaks esmaspäeva ei ole käinud põlve tõttu ja nüüd on selg ka... Kuna trenn hakkab alles 17:30, siis "niisama" 30min Tammel passida on ka natueken mõtettu. Ja homme on plaanis ühele sõbrannale tõukerattasõitu näidata ja õpetada. =)

No comments: