Sunday, July 1, 2018

Trennipäevik 25.06.-01.07.2018

26. nädal 
Kui nädala alguses olid korralikud tõuksiplaanid, siis üsna pea selgus, et nädal ei tule üldse selline nagu planeeritud. Juba esmaspäeval läksin ma tööle bussiga, sest hiljem oli lootust maasikale minna; kolmapäeval läksin autoga ja õhtul olidki maasikad; neljapäeval oli suund Ida-Virumaale ja siis oligi juba nädalavahetus. Nii et tõukeratast on ikka väga vähe, aga teisi trenne sai ikka tehtud.

Esmaspäev - õhtul oli lootust veel maasikale minna ja seetõttu läksin bussiga tööle. Maasikale ei saanud, aga autoga sain Tammele. Kaaslane pidi natukene jooksma ja kaks ringi (st 2km) olin tal sabas. Esimene ring oli OK, aga teine ring oli raske. Olin vanade jalanõudega, sest need on mugavad, AGA need ei sobi enam jooksmiseks, sest ilmselt on vajunud ja kulunud, samas ei taha ma uute jalanõudega just ekstreemjooksule minna? See tavaline koht hakkas jälle valu tegema ja noh... nii jäigi kolmas ring tegemata. Pulsivöö oli ka kodus ja ma ei tea, kui õigesti kell näitas, sest ringtreeningu ajal vaatasin pulssi ja see näitas 111x', aga endal oli niiiii raske ja higi voolas.. hkm?

17.30 alustasime gintreeninguga, alguses korralik soojendus. Maapind oli piisavalt kuiv, saime rohu peal mütata. Pärast soojendust ringtreening 60min (sh soojendus, venitus) -8 harjutust ja kõike 3x, 60sek tööd ja 30sek puhkust. Mõni harjutus lihtsam, mõni raskem, aga väga mõnus ja tõhus trenn oli!
Kogu aeg tulid lähemale tumedad pilved, aga suur vihm meieni ei jõudnud, enne sai trenn otsa... ja vihm vist sadas suuremalt jaolt ka mujal alla.
Sammud: 11 134Teisipäev - transpordiks tõukeratas 5,06 + 7 + 5.06 km. Nimelt oli meil taas üks õhtusöögi päev ja läksin sinna väikese ringiga, et natukenegi mõni kilomeeter koguda. Ilm oli palav, riideid liiga palju, seljakott liiga raske... jahm. Aga õhtu oli vahva!
Sammud: 3830

Kolmapäev - trennivaba, aga maasikapõllul sai kükitatud ja kumardatud ja esmaspäevasest trennist andsid jalad tunda. 
Õhtul käisime kinos, nii sai kõnnitud ka 2km. Ja kella üheni öösel mässasin maasikatega. 
Sammud: 9086

Neljapäev - suvepäevad Ida-Virumaal Narva-Jõesuus Noorus Spa-s. Esimene päev on alati seminaripäev ja õhtul astustevahelised kindlad võistlused. Ilm oli imeilus... ja pidi istuma sees. Oli võimalik ka spa-s käia. Mul oli tuba 4.korrusel ja ainult ühe korra läksin liftiga - kui kotid olid ebmugavad. Kõik ülejäänud korrad käisin jala ja see oli päris vahva. Mul ei olnud seltsiks Teistpoolt ega Sõbrantsi, olin veidi ühes kohas ja teises kohas, aga enne kella 23 olin juba voodis ja kui muusika sisehoovis vaiksemaks jäi, siis jäin magama. Kõrvatropid on ikka head asjad!
Sammud: 9886, rohkem kui 16 korrust üles ja 17 korrust alla

Reede -  ikka suvepäevad. Hakkasin ärkama kella 8 ajal, aga hommikuvõimlemisse ei jõudnud. Küll olin teise päeva plaanideks võvtnud jõusaali ja spa, aga kell 10 oli hoopis Sandra Raju treening. See toimus õues, ilm oli üsna OK; aga tuul oli tugev. Alguses korralik soojendus, siis harjutused paarilisega, siis jõusaali osa kummilindiga, siis individuaalne trenn. Häääästi vahva oli! Lõpuks oli ikka täiega väss olla. Treening 57min (avg gr 144, max 188 randmelt).
Vahepeal sõin lõunat ja kohe pärast sööki läksin sellele minitakistusjooksule. See oli kuskil 600m, aga kohe pärast lõunasööki ja jalad ommikust kanged... halb mõte, kops läks kohe kokku. Läbisin takistused veidi alla 6 minuti, kõige raskem oli joosta liiva peal. 
14.30 algas järgmine Sandra Raju trenn. Ilm oli veel tuulisem ja väljas toimusid teised võistlused, nii saime meie minna aeroobikasaali. See oli rohkem selline liikuvuse parandamine, staatilised harjutused. Kella unustasin hiljem kinni panna ja siis kustutasin selle trenni sealt ära, sest kaks tundi hiljem on juba raske mingid keskmist pulssi kirja saada. Trenn oli tegelikult üsna raske, harjutused olid väga head, puusad sai tööle, higi voolas, lihased värisesid. Super! Trenn 60min.
Pärast trenni läksin spassse, käisin erinevates saunades ja natukene mullivannis (muud veeatraktsioonid ei huvita eriti). Mulle meeldis eriti soolaaurusaun ja siis soomesuan 6+0-70 C, see selline mõnus, kadakasaun oli ka hea 50-60 C. 
Õhtuks sain koju. 
Trepist käisin rohkem kui möödunud päeval. 
Sammud: 12 266, rohkem kui 21 korrust üles ja 21 korrust alla
10:00 trenn

14:30 trenn

Tahtsin päikeseloojangut vaadata... aga pilved tulid ette.


Laupäev -  asjalik päev kodus, kui sai palju koristatud. Korra käisin linnas tiiru (5km), aga üldiselt möllasin toas. Kloppisin vaipasid, pesin põrandat, koristasin jne... asjalik. Trenni ei jõudnudki.
Sammud:  12 930

Pühapäev - toimus III Tõrva Ekstreemjooks. Ma ootan natukene ametlikke fotosid ja siis võiks sellest eraldi kirjutada. Rada oli 6km ehk 2x3km. 
Sammud: 14 515
Sain tagumise maanteejooksu kätte, kodar jälle korras. Aga ratta alla pole seda veel pannud. Järgmise päevad ilmad lubavad ka vihma... kui hommikul sajab, siis lähen niikuinii bussiga, sest muidu olen läbimärg (maastikujooksu puhul ei saa porilauda kinnitada). Kuna Tinepol vahetas natukene töökohta asutusesiseselt, siis ei saa enam temaga koos tööle minna, sest ta stardib nüüd kodust tund aega varem tematöö algab juba enna kella 7. Lootsin, et lõppeb siis nii vara, et kui jõusaalis käia, siis saame koos koju tulla (sügisest), aga ei... kolm tundi ma ka jõusaalis aega ei veeda, et tuleb ikka bussidega sõbraks saada. Hea on aga see, et õhtuti tuleb ta siiski tunnike varem koju ja öösel on ka kodus. :)

No comments: