Sunday, August 5, 2018

Trennipäevik 30.07.-05.08.2018


31.nädal 
Seljavalu andis nädala alguses alla. Hommikuti oli see piisavalt kange ja liikumine raske, aga kui liikuma sain, siis läks kergemaks. Ema saatis ka lambanaha, mille peal magasin, lisaks olime kaks ööd diivanil (lahtikäiv osa on kõvem kui voodil madrats). Tööl oli muidugi raske, sest ma istun palju, aga mida päev edasi, seda paremaks läks. Aga see on minu jaoks müstika, kust see valu nii äkki tuli. Esmaspäeval tegin pika trenni ja selg andis tunda vaid natukene laskumistel, see tegi nii rõõmsaks. Tõuks teeb imesid! 
Esialgne plana oli mul nädala alguses kolm päeva järjest trenni teha, aga siis meenus, et kolmapäeval on temposõit... kaotasin teisipäevase trenni ära. Mõtlesin, et teen siis neljapäeval, aga siis ei lubanud enesetunne. Ja nii see läks. Lugesin just enne Marise postitust ja mõtleisn, et mul läks kolmapäeval veel isegi hästi... 
Et jalalihastele leevendust anda, siis ole hakanud neid kupuga masseerima! Üks silikon kupp on mul juba mitmeid aastaid kapis ja viimased 3-4a lihtsalt seisnud. Mõtlesin, et kui rull on nii valus ja ebamugav, siis kupuga peaks ikka hakkama saama. Valugrimasse oli näol piisavalt, aga juba teine ja kolmas kord oli palju parem. On tunda, et lihaste kinnituskohad on valusad. Üks päev oli valus vasak säär ja parem reietagumine - loogiline, sest seljavalu tõttu olin rohkem tõuganud vasaku jalaga ja poolkükki lasknud paremast. Tuharale kahjuks ligi ei pääse, aga seal on see lihas natuke peidus ka. Sääred ja reied on küll rõõmsad. 


Esmaspäev - tagasi tööl ja ikka tõuksiga ehk transport 13,7km. Kodus sõin ja puhkasin, natukene tukkusin. Enne kella 19 olin uuesti rattal ja läksin juba Lähte poole. Sel hetkel polnud ma endale eesmärki seadnud, aga õhtu oli juba piisavalt mõnus, liikumisel ei teinud selg valu ja nii ma edasi läksingi. Kui Lähte oli käes, siis olin otsustanud, et sõidan 20km ühes suunas ja siis tagasi. Päris Äksi kirikuni ei jõudnud, aga peaaegu. Rahulik trenn.
Tõukeratas 40km 2h16min, pulss 138x' (max 165x'), kiirus 17,61km/h. 
Sammud: 5054
Teisipäev - puhkus. transport 13,8km. Kõnd 2,65km. 
Sammud: 9888

Kolmapäev - Tööle transport 5km
Pärast tööpäeva suundusi kohe Kärknale, kus toimus Transtar temposarja IV etapp. Sellest kirjutasin muljed juba siin. Lühidalt tegi kuumus liiga. 
Temposari 11km 32min, pulss 174x' (max 186x'), kiirus 20,85km/h.  Lauge maastiku tõttu raske rada, sest puhkemomente polnud.
Kodutee 23,25km. millest esimesed 11km väga vaevalised ja aeglased... siis pärast vee joomist olin natukene paremas seisus. 1h23min, pulss 14x', kiirus 15,56km/h (selle kiiruse kohta kõrge pulss.... ehk jah see ülekuumenemine).
Sammud: 5624

Neljapäev - puhkus. Transport  13,2km. 
Sammud: 4039


Püüan kollaseid aknaid. 


Reede - endiselt puhkus. Transport 11,3km. Kõnd 5. 
Õhtul käisin mõnusas saunas.
Sammud: 12 823

Laupäev - Esimene äratus oli kell 5. Loobusin. Pool tundi hiljem oli juba lihtsam. Riided selga, vajalikud asjad kaasa, paar ploomi suhu ja välja. Päris jahe oli. Esialgu mõtlesin, et lähen Roiu ringile, aga teel olles sain aru, et see tuleb liiga pikk... Mõtlesin marsruudi ringi. Hommikul oli mõnus. Väga vähe liikust ja küllaltki tuulevaikne... kuni ma Tartu poole tagasi suundusin. Tegin rahulikku sõitu. 
Trenn 25km 1h27min; pulss 135x' (max 156x'), kiirus 17,28km/h 
Kõnd 2,66km
Sammud:  7733

Pühapäev - pärastlõunal Salamaal ühistrenn tõukeratastel. Sõitsime selle aasta tõukerattakrossi raja läbi. Ma aunustasin esialgu kella tööle panna, rada tuleb kuskil 15km (maratnon sõidab 2 ringi.. eelmine aasta oli ring 13km), me sõitsime veidi üle 14km. Möödunud aastast ei mäletanud ma suurt midagi, ainult seda, et 6km sai sõita ja siis läks hulluks. Niimoodi rahulikult läbides ei tundunudki seis nii hull, aga lihtne ei ole, juurikaid on niii palju, selliseid laskumisi, et ma lihtslt pean pidurit kasutama, sest kardan kuskile kivi otsa lennata. Lahtist liiva oli palju-palju rohkem, loodan, et mul jäi mõni koht meelde ka ja tean, kuhu peaksin hoidma. Grupis on selliseid teid üsna raske sõita. Mina sain selja märjaks ja pulsi kõrgeks. Aeg sisaldab ka pause, kui kõiki järgi ootasime, tegelikult läbisime distantsi veidi üle tunni (67min). Ma ei julge lubada, et järgmine pühapäev kiirem olen. 
Minu kell: 13,64km 1h24min; pulss 139x' (max 174x').
Sammud:  4313 (kell 19)


Natukene tuleb hirm ka uue nädala ees. Arvasin, et me kõik esirea naised, sõidame Eurocupi distantse, aga üks meist ei taha asfaldile tulla. Ju ta panustab ka Salamaale, sets punktid on talle olulised. Lisaks selgus, et teatesõidul pean ikka osalema. Oh. Ilmselt jään reedel Põlvasse, et veidi vähem sõitmist oleks, aga kogu kraam tuleb siis kaasa pakkida. Kui teisiti Tartusse ei saa, siis õhtul rongiga. 

Tahtsin tänast sõitu filmida. Kaasal on seikluskaamera. inu rattakiivri külge seda kinnitada ei saanuda, saime selle kuidagi siis pea ümber. Üsna kiiresti hakkas mul sellest kea valutama (vahel hakkab ka prillidest). Aga minu õnnetuseks sai aku tühjaks, kui olime kuskil tunnike rajal olnud... ehk kõik magusamad kohad jäid filmimata. Oeh. Vaatan, mis kokku tuli ja püüan need üheks klipiks kokku panna ja lihtsalt kiirendusega mängima. See on kõik, mida ma videoga peaksin teha oskama ja ega rohkem ei taha ka teha. :D Aga jah.. raja esimene pool oli väga tore, et ma just lootsin neid raskemaid kohti filmile saada.
*parandus, kokku tuli filmi ainult mingi 23 minutit :/ väääga vähe

Tõukeratas kokku 171km (trenn 113,8km, transport 57,43km)

No comments: