Sunday, September 23, 2018

Trennipäevik 17.09-23.09.2018

38.nädal

Tundub et tavaline töörütm on käes, sest olen reede õhtuks nii-nii väsinud. Esialgu pidime naistega üssi minema, õhel armsal on pühapäeval sünnipäev, aga haiguse tõttu jäi see ära. Õnneks õnnestus broneering lükata oktoobrisse (valime ikka selle aja, et oleks hea muusika ka). Nii lugesin õhtul hoopis raamatut ja suutsin mitmel korral pea padjale panna ja lihtsalt puhata. Järsku tabas selline uni, et kui oleks hambad pestud olnud, siis oleks magama jäänudki.
Möödunud reede jalapäeva lihasvalust sain lahti kolmapäevast, ilmselt aitas esmaspäevane trenn tublisti kaasa. Nüüd on jalad sellest reedest väsinud ja annavad tunda. Tahaks loota, et olukord on palju parem kui nädal tagasi.
Sel nädalal oli autojuhtidel võimalik ühistranspordiga tasuta sõita ning kasutasin seda võimalust korduvalt ära. Natukene kummaline oli nii bussi minna, et kaarti ei piiksuta... aga jänesepüüdjaid ma ei näindki, et neile oma juhiluba näidata. 


Esmaspäev - pärast tööpäeva kõndisin Tammele 4km ja hakkas trepitrenn pihta. Tegelikult treppidel tegime pigem soojendust ja edasi läks ringtreening, mille käigus oli treppidest palju abi. Trenn oli kokku 78min. Lõpetasime väikese sörgiringiga. Kuigi mu jalad olid alguses nagu pakud, siis see kõndimine treeningpaika tegi lihased üsna soojaks. Andsin endast nii nagu sain ja lõpuks oli päris hea olla.

Teisipäev -
 jalad olid juba üsna head, natukene ikka kangutasin neid. Aeroobseks trenniks kõnd 6,53km 1h8min - alguses kiirem, hiljem veidi aeglasem, sets käisin linnas ühtlasi mõnes kohast läbi.

Sain raamatukogust viis raamatut, millest praeguseks (22.09 õhtu) on loetud kolm. Üks nendest on ühe mu lemmiksarja kolmas raamat ja tahan seda viimasena lugeda ja seetõttu tahan ka teised kiiresti läbi lugeda. Loetud on 77 raamatut. 

Kolmapäev - tõuksiga tööle ja koju, kokku ikka 10km. Ja ülakeha treeningpäev. Tegin kõik harjutused ära ja oli ka vahepeal raske, aga millegi pärast pole kunagi sellist tunnet nagu on jalapäeval, kui higivoolab ja lihased värisevad... Praegu on nii, et teen ülemiseosa ära ja siis lõppu kõhu, aga samas on mul tunne, et ehk peaks kõhulihaste harjutused kuskile vahele panema.
Järgmisel päeval andsid lihased tunda küll.

Neljapäev - puhkus. Tahtsin doonoriks minna, aga vot ei saanudki. Ei mõelnud üldse, et mda ühte ravimit võtan... a enne kui pabereid hakkasin täitma, tuli meelde ja käisin enne arsti käest küsimas. Kunagi teinekord siis.
Teliast saime teada, et kella tagasi ei saa. 
Natukene jalutasin ka ehk linnast koju. Draakonile ostsin uue kõliseva kaelarihma, sest eelmise nihverdas ta kuskile ära. See uus ainult kõlisebki.

Reede - ilm oli ilus, et tõuksiga tööle minna, aga ma polnud kindel, et pärast jalapäeva koju jõuan sõita. Läksin bussiga.
Trenni sain veidi pärast kella poolt 16 ja ma polnudki üksi. Soojenduseks tegin mäkke kõndi ja mõned sörgisammud. Hetkel käin ma jõusaalis "sussidega", siis see lindil jooksmine ei tule eriti välja. Ideaalis peaks kava algama kükkidega, aga see oli kinni. Alustasin siis teisest grupist, jalad küll väsivad juba, aga samas saavad lihased soojemaks. Kastile astumised + põlvetõste, hantlid käes; sumokükk, calf rise masinal. Tegin kolm ringi. Siis sain kükke tegema. Ei tahtnud möödunud nädala viga korrata. Soojenduseks ikka tühja kangiga ja see 20kg on tõesti väga OK. Ja eest siis 30kg ja turjalt 35kg. Tundub väga vähe võrreldes mingi varasema ajaga, aga pole midagi teha, sest seegi oli juba raske. Vahele tegin jõutõmmet. Kolmandaks olid väljaasted kõrvale, hantlid käes; puusa tõste raskusega jakui tagumine jalg pingil siis põlvest alla, raskus käes. Neljandaks masinal reie esimesed ja tagumised ja viimaseks nokkimine. Lõppu tegin uuesti mäkke kõndimist. Siis venitasin ja hästi natukene rullisin ka. Kokku 88minutit. 

Laupäev - puhkus. Kõnd 2,5km. Lugemine. Kapsarullid. Riisumine. Koristamine.
Mõmed tõuksisõbrad käisid Haanja 100 vallutamas ja Marisel on esimene 24h jooks

Pühapäev - hommikul vaatasin, et päike paistab ja saab tõuksima minna. Tund enne planeeritavat sõitu sadas vihma ja mitte vähe... aga poole 12 aeg tundus jälle OK ja läksin ikkagi. Muidu oleksin kõndima läinud.
Tegin Tõrvani-Ülenurme tiiru. Alguses oli päike ja tuul. Kodu teel said pilved mu kätte ja Ihaste sillal oli juba laussadu... Kusjuures suure raamiga race ax pritsib vähem vett üles :) Lausvihma puhul pole sellest muidugi abi. Kodus tegin kohe ahju tule ja pärast duši läksin teki alla lugema.
Tõuks 24,65km. 1h27min. Pulsivööd polnud.No comments: