Wednesday, October 3, 2018

03102018


Olen viimased kaks päeva ärganud enne kella 6 ja olnud juba 6:40 tööl. Viimased aastad.. või viimased 10aastat? ei ole ma üldse hommikuinimene. Aga ma ei ole ka õhtu- või ööinimene. Pigem selline päevainimene. Ja vajadusel hommiku (selle peale mu Kaaslane nüüd naeraks, ta näeb väga hästi, kuidas mina kohe magama jään, kui tema on head-aega-musi ära teinud ja tööle läinud). Küll aga olen ma öelnud, et kui mua saaksin tööpäeva aega nihutada, siis pigem ma läheksin varem. Ja nüüd on võimalus, et ma saan seda teatud päevadel ära kasutada - nii vabanen töölt kell 15:30 (nagu tavaline reede, aga selle erinevusega, et töötunde on ikka 8h15min). 
Ja see annab mingitel päevadel motivatsiooni tööl käia. Igapäevaselt ma seda rakendada ei saa, sest esiteks sõltub see mu Kaaslase töögraafikust ja teiseks peab selleks mul kolleeg tööl olema, kes vajadusel asendab (nagu mina asendan igal teisel reedel teda). Ja kui ma mõtlen oma trennidele ja teistele plaanidele, siis on mõistlikud päevad teisipäev, kolmapäev, neljapäev. Reedeti on niigi lühem päev ja muidu ei jõuaks tööasju valmis ja esmaspäeviti on hetkel trenn kell 17. 
Eile kasutasin seda aega nii, et läksin kosmeetiku juurde, sain aja panna kella 16ks ja jõudsin hiljem bussile ja jõudsin ikka varem koju kui tavaliselt. Täna läksin trenni ja kui oleks koju edasi liikunud, siis oleksin pool 6 koju jõudnud. Minu jaoks on see 1-1,5h väga suur vahe!
Sellistel hommikutel ma kodus ei söö. Ärkamisest peaks toibuma ja selleks pole aega. Ühe kohvi joon küll. Praegu on kaks varianti, mida kaasa võtta. Üks on ikka vana hea smuuti! Aga mulle üldse ei meeldi, kui see natukene pikemalt seisma jääb... tahab kuidagi pruuniks minna (on see banaanist ja keefirist?). Ja teine variant, mida proovisin nüüd esimest korda - üleööpuder. Blogides ja mujal olen neid soovitusi ikka näinud, aga üldiselt olen harjunud, et puder on soe... Suvel sain kuskil auhinnaks ka natukene helbeid - Helen Helde helbed. Eile õhul avasin ühe, kus olid vist õunatükid ja kookos ja veel midagi. Panin neid, lisaks piima ja valgupulbrit. una valgupulber tegi jua magusaks, siis banaani ei lisanud. Kohupiima või jogurtit ei olnud. Kaneel ka muidugi. Hommikul lisasin linaseemneid. Ja täitsa maitsev oli! Lõpuks küll liiga magus, aga tuleb lihtsalt valgupulbrit vähem panna või proovida banaaniga. Igal juhul plaanin seda veel teha. Tööl võtsin kausikese arvuti juurde, vahepeal võtsin siis mõne ampsu. Jah, sööma peaks nii, et teiste asjadega ei tegele, aga selline aeglane söömine andis mõnusa täiskõhutunde ikka pikaks ajaks. 
Vahepeal oli soov rohkem suppe süüa. Sel kuul pole tööl ühtegi suppi, mis kõnetaks. Viiest supist on kolm suppi punased, siis üks veel seentega ja lõpus frikadellisupp... mis ei täida väga kõhtu. Praegu ei olegi mul homseks toitu kaasa võtta, et peaks ikkagi siis sööklas käima. 


Trennides läheb üldiselt hästi. Muidugi kaal langes enne jõusaaliga alustamist palju paremini st langes. See on ainult number. Jõusaalil on teised eesmärgid. :)


Foto: K. L.

No comments: