Monday, October 29, 2018

29102018

Üle nädala tagasi sai naistega Püssirohukeldris käia. Nagu ikka ei läinud me sinna niisama, vaid valisime ikka hea muusikaga reedeõhtu, võtsime laua ja nautisime õhtut. Ja samas oli see ühe sõbranna sünnipäeva tähistamine. Sel korral oli meil laud baari kohal, kus mõnusad väikesed lauad (neljased) ja sinna sai ühe tooli lisaks panna. Mahtusime ära, keegi seal peale meie ja teenindjaa ei liikunud, lavale nägi, üleriided olid lähedal. Väga hea. 
Terminaator tuli üsna ruttu lavale, kell oli vist 23.18 umbes.

Playlist:

Kui elav muusika oli läbi, siis ootasime arvet ja läksime koju ära. Meie jaoks oli kell juba palju. Ma olin enne kodus väikese uinaku teinud, oi kui raske oli ärgata. 
Püssirohukelder on  menüüd ka muutnud... ei ütleks, et paremaks. Varem olid maitsed paremad... hinnadki soodsamad. Latte oli nüüd väike ja suur, varem oli vaid üks latte, mis tuleb välja, et oli siis praegune suur latte, hind kuskil 40-50senti kallim. Lisaks võtsime küüslaauguleivad, pelmeenid, kartulikoored ja mingid kana asjad, kõik olid snäkid. Sest ettemakasuks makstud raha oli vaja ära kulutada. Lisaks võtsime vett, alguses ühe kannu, siis teise kannu...
Küüslaaugu leivad olid kõige paremad, muu oli selline, et uuesti ei võtaks, kui oleks muud võtta. Varem olid mingid väikesed kanatiivad, mida oli hea süüa, nüüd oli miskit suuremat. No hea küll. 
Üllatus tabas meid aga siis, kui saime küllaltki suure arve, arvutasime, mis arvutasime, aga ei saanud kuidagi sellist summat kokku. Lõpuks küsisime arvet näha ja siis tabas meid üllatus - üks kann vett maksis 4.50. Me olime võtnud kaks kannu. Ehk maksime kraanivee eest kannus, kus oli mõni mari või sidruniviil, kokku 9 eurot. Menüüs selle hinda ei olnud. Varem pole me seal vee eest maksnud.. ja nüüd siis 9 eurot. Mma olin järgmine päev veel hämmingus ja olen sinnagi. Et oleks see siis mingi mineraalvesi olnud või miskit, aga see oli kraanivesi kannus. Selle eest 4.50 küsida on liig, mis liig. Vend teadis öelda, et leti juures saad vett tasuta (nagu rklaam, et kui jood alkoholi, siis võta vett vahele?). Ehk oli meie viga see, et me ei joonud alkoholi? :)
Aga ikkagi hämming... ja järgmine kord seda vett ei telliks.Ja siis meenus see lugu, mis kirjutati kunagi raadioeetris olles: Aga mina nägin ju pealt
---
Kas kõik esmaspäevad on nii sinised?
---
Ma olen täna nii palju Draakoni pilte vaadanud ja mõelnud, kuidas meil ikka vedanud on. 
---
Viimasel ajal on raamatute lugemine kuidagi soiku jäänud. Nädalas üks raamat kehtib endiselt, aga üle ühe nagu mitte... aga peaks tempot tõstma, sest mul on vaja veel 16 raamatut lugeda, et oleks ilus nr 100. 
--- 
Täna koju tulles oli temp -1 ja tajutav -9. Prrr. See tuul oli jäine, lõikav, külm. Ma juba tahaks talvepüksid jalga panna, aga siis ma kannangi neid kevadeni välja. :D Pärast homset läheb natukene soojemaks. Minu meelets võiks november veel sügiseliselt sombune olla, mulle meeldib pigem see, kui et miinus ja külm. Mis teha, olen selline külmavares. Küsisin päeval Teisepoole käest, kas ahju küttis ja ta ütles et ei, sest tema meelest oli temp täitsa OK. :D No mina koju jõudes päris nii ei arvanud. Talvel oleks hea ahju kütta hommikul, et õhtul oleks hea sossu olla... aga sellini me viist ei jõuagi, kui ühel meist varahommikul uni ära ei hakka minema. Esikus hoiame sooja elektriradikaga, ei jää midagi muud üle, aga hetkel timitud taimeriga, sest muidu kütab liiga soojaks. 

No comments: