Monday, October 1, 2018

Draakon 3!


Mu punane Draakon!
Täna on see imeilus päev kui Draakonil sai päris oma kodus kaks aastat täis. Ehk kiisu sai kolme aastaseks. 
1.10.2016 tuli Draakon koju... aga õigem oleks isegi öelda, et kaks aastat tagasi tegi tema ühets korterist tõelise kodu. Ja jätkas seda uues kodus. Ja tulevikus jätkab majas. 

A house is not a home without a cat. 

 Mis viimase aastaga muutunud on? Kõik on sama, samas on iga päev erinev. Minu jaoks on kass pereliige ja nii algusest lõpuni. Aastaga on Draakon saanud veidi vanemaks, aga tema püttused ja vembud pole muutunud. Kui vaibad on paremini kuskil all kini, siis on ned õhtuks vähem rullis. Ikak ja jälle tulevad tal tuiskamishood ja ta lendab ühest toast teise ja teeb hüppeid. Tema lemmikohaks on aknalauad ja kõrvaltoas on seal ka tema pesa. Nii saab ta vaadata välja, vaadata linnukesi ja teha mjäu, kui me ukse juures oleme. Teistest akendest käib ta vaatamas linnukesi ja kassikese. Ma endiselt ei tea, mida ta teeb päev otsa, kui meie tööl olema, kuid ma arvan, et ta magab... sest vaibad jõuab ta rulli minutiga ajada, ei pea terve päev ringi trallima. 
Minu lemmikud on õhtud, kui on aeg voodisse minna. Siis tuleb ka Draakonil mingi läheduse vajadus ja tuleb astub mööda kõhtu, tahab pai ja sügamist ja siis sätib end kuskile jalgade juurde voodi äärde. Väga harva sätib ta end kõrgemale või päris kõhule/seljale/jalale. On öid, kui ta püsibki seal. Ja hommikul tuleb uuesti nurruma. Ja siis on öid, kui ta ärkab ja hakkab ringi trallima. Suvise kuumalaine ajal jäi ta enda pessa magama, ilmselt oli voodis liiga palav. Ja sel ajal ta üldse magas palju isegi temal oli palav. Ahju otsas pole ta ammu käinud... aga kaugelt ikka vaatab. Küll aga on ta selgeks saanud, kus saab küüsi teritada, ta muidugi võiks seda seal tihedamalt teha. 
Samal aja on ta ka pirtsakamaks muutunud. Kui tal liivakastis on mingid junnid, siis ta ei taha sinna astuda ja hakkab otsima teise variante. Mõned üllatused on ikka ette tulnud. See on väga huvitav, sest ma ei ole aru saanud, kuidas ja miks see probleem tekkis. Eks näis. Muidu on tubli, triksis, traksis. Jänkuga,Magas nii armsalt käpp põse all.

Nii tundub päris pikk kiisuke.

Vahepeal kallistab ma kraapimiskohta. 

Suvine poos.

Enda territooriumi ees.

Õhtune asend. 

Ta toob nii palju rõõmu ja teeb südame nii soojaks. Ja vahel toob muret ka - siis kui on õues kuskil põõsa all ja ei anna end kätte. Milline elu enne teda oli... Ei mäleta, ei tea. Ja polegi oluline. Mitte mina ei võtnud endale kassi, vaid kass tuli minu juurde. Draakon valis endale kodu. Ja ta tuli täpselt õigel ajal. 

💚💚💚💚💚
2 comments:

Nele said...

Ära üldse muretse, need tuiskamishood ja rulli rallitud vaibad ei kao nii pea. Vähemalt minu 9-aastane kassihärra möllab jätkuvalt nagu noorena ning öösiti ärkan selle peale, et kuskilt leitud patsikummi parasjagu "jahitakse" :)

Sjuteist said...

Karta on! Täna koju jõudes olid kõik võimalikud vaibad rullis. Korraks ohkad ja siis ikka naeratad, sest see teeb südame soojaks.
Vahepeal meeldis talle öösiti hüppeid teha... minu peale. Voodi on täpselt akna all ja Draakon läheb voodi kaudu aknalauale, käpa ja ninaga lükkab ruloo eemale ja teeb hops. Ja siis järgmisel hetkel teeb hops minu peale, kui sealt ära läheb. Teine variant, et käib muudkui ringiratast - minu voodi poolt hüppab aknalauale ja Kaaslase poolt maha ja siis kohe uuele ringile. Siis tahaks küll magada. :D