Sunday, October 7, 2018

Trennipäevik 01.10.-07.10.2018

40. nädal

Jõusaalis lähevad trennid hästi, mõne harjutuse puhul olen raskust suurendanud või teine võimalus kordusi rohkem teinud. Aeroobse osaga on aga kehvasti. Selline ilm ei kutsu õue... Sel nädalal oli meil ka hooaja lõpupidu, kahjuks uue hooaja plaane ei saa jagada, sest läbirääkimised alles käivad. Loodame väga, et Tõuka lõpuni sari jätkub.Esmaspäev - pärast tööd ruttu jõusaali ja ringtreening. Keskendusime süvalihastele, kere sai korralikult vatti. Kui mul reedest veel mingi valu tuharas oli, siis trenniga see kadus ja tulid mingid uued tunded. Trenn oli mõnus - 70 minutit.

Teisipäev - trennivaba. Kõndisin kosmeetiku juurde 3km.

Kolmapäev - jõusaalis ülakeha. Pool 16 trenni minnes mõtlesin, et olen kindlasti üksi ja saan trenni ära teha. Kus sa sellega, terve jõusaal oli mehi täis ja nende seas siis treener, kes ise trenni tegi. Esimese asjana sain ikka rinnalt suruma minna ja edasi ka keegi kuskile ette ei jäänud (või mina neile), vaikselt läks saal tühjaks ja lõpuks sain kuskil 5-10minutit ka üksi olla. Enda kavast jätsin välua kummiga lõuatõmbed ja tipid, sest randmetega on viimasel ajal häda olnud ja mul polnud randmesidemeid kaasas. Tegin hoopis mõne teise harjutuse lisaks. Jäin rahule. Pole kunagi nii intensiivne kui jalapäev, aga no nii ongi.

Neljapäev - trenivaba. Kõndisin 2,6km poodi. 


Reede - jalapäev! Alustasin ikka teise blokiga ja siis läksin kükkide juurde. Kükkide juures annab tehnikat ikka parandada.. tagumik rohkem taha,s elg rohkem kumeraks. Mul on hea meel, kui keegi mõistlik parandab ja õpetab, sest ennast on ikka raske jälgida. Püüan väiksema raskusega rohkem harjutada. Alaselg on hetkel üsna nõrk. Sel korral polnudki nii raske pärast kükke kastile astumiste juurde naasta. 
Kokku mässasin 90minutit. Soojenduseks ikka mäkke kõnd, lõppu ka, lisaks venitused ja rullimist. Õhtul kuputasin. 
hommik.Laupäev - Hooaja lõpupidu!
Kogunesime Leevi poe juures ja alustasime ka Raftimatka. Autojuhid viisid autod Süvahavva. Meil oli viis kuuekohalist rafti, mille vahel end ära jaotasime. Et kõik mahuks, siis kõige taha istus ka veel keegi - tüürimeheks. Lapsed võtsime täiskasvanute vahele. Minu jaoks esmakordne raftimatk ja vee Võhandul. 
Meie Kaaslasega sattusime teise kummipaati ja kui minema saime, siis esimesed olid juba kuskil kaugel. Natukene tegime tööd, siis jäime järgmisi ootama.. ja nii oli üsna palju. Kui teised liiga lähedale jõudsid, siis tegime rohkem tööd. Et võistlus ei ole, aga mööda ei taha lasta. :D Mõned (kärestikud) olid ka... vahva oli, aga kui oleksin paadis olnud kõikidega sellistega, kes pole kunagi varem sõitnud, siis oleks väga hirmus olnud, meil oli vähemalt kolm, kes olid käinud Võhandu maratonil ja raftiga, et nad teadsid, mida teevad ja kuidas juhendavad. Tüürimees oli väga tubli, mul hea meel, et keegi seal taga veel istus, muidu oleksin mina pidanud tüürima hakkama. :D Üldiselt sõitsime väga rahulikult ja lasime end voolul kanda. Üks vahepeatus oli, kus pidime ühe ülesande täitma ja seejärel oli veel kuskil 16min sõitu. Kokku sõitsime siis 8,4km 1h40min (ja suurem osa ajast me ei teinud tööd, sest tahtsime et teised silmapiiril oleks, et oleks toredam). Pärast pausi mõtlesime, et lähme siis lõpuni ära kiiremini. Siis hakkas kuskilt selg kiskuma, liigesed olid valusad ja tahtsin, et see läbi saaks. Üks liigutus juba pikka aega muutus kurnavaks. Sain aru, et Võhandu maratonile mina minema ei peaks, õnneks kadus ka isu ära (liigestega on üldse viimased nädalad väheke keeruline olnud).
Meil läks hästi. Kahes kärestikus said esimene ja viimane veidi märjaks, aga muidu oli kõik hea. Lõpetasime Süvahavval, tegime aknaga pilti ja varsti võtsime suuna puhkemaja poole. Arvasin, et see on lähedal, aga sõitsime tükk aega - Päikeseranna puhkemajja. 
Alustasime saunaga. Mõtlesin, et saab ka vette mindud, aga vot ei läinud. Külm hakkas. Aga saun oli mõnus! Ajakava läks veidi nihkesse, nii kella 19 alustati hooaja kokkuvõttega ja uute plaanidega. 2020 on plaanis Eestis MM teha, nii et on aeg treenima hakata ja jõuab liituda! Tõukerattaliit on lõuks valmis saanud liidu spordikoplektiga, mida saime katsuda ja vaadata. Kindlasti plaanin endale tellida. Kui see ametlikosa oli läbi, siis tegime kiirelt ka liidu koosoleku, sest nii palju liidu liikmeid oli kohal ja oli vaja valida uus juhatus. Kõik läks hästi ja üksmeelselt.
Sõime ja jõime ja jutustasime. Sel korral võtsime kõik toitu kaasa ja laud oli ikka lookas. Ja saime imehead torti, seda pildi näitan hiljem, kui ametlikud fotod käes. 
Ja ka sel aastal loositi välja ratas - kickbike race max 20'. Eelmine aasta võitsin ju mina fat maxi. Sel korral oli loosimine veidi erinev - nii palju hääli said, mitmel võistlused osalesid ja kui kõigil, siis üks lisahääl, lisaks pidid kohal olema. 
Kes võitis sel aastal? Nope, mitte mina (kui oleks minu nimi tulnud, sest sedelid ma ikkagi täitsin, siis oleksin pakkunud, et tõmban uue nime). Aga minu õde võitis! Aigar veel ütles pärast nime hõikamist, et see perekond oskab seda. :D Ja teised küsisid, et palju mul neid õdesid-vendi veel on, et mitu aastat nad ootama peavad oma võitu... Noh kolm ikka veel ;) Nii vahva! 

Kella küneks olime meie täiega väsinud.. juba enne tegelt. Torditüki võtsime koju ja suundusime ka ise ära. Eks paljud jäid ka ööseks, aga oma voodis on parem magada. Päev oli pikk ja koju oli ka tükk maad sõita. 
Meeleolukas päev!
Ja ilmaga nii vedas. Kui kodust välja läksime, siis ju aina sadas ja sadas ja ma rõõmustasin, et ma Tartus ühtegi kilomeetrit jooksma ei pea. Aga olime mõnikümmend kilomeetrit sõitnud, kui päike tuli välja ja oligi ilus sügis. Võhandul polnud ka tuult. Ilus oli!

Rõõmsad.
Süvahavva kollane aken... jap, pildi oleks pidanud teiselt poolt tegema :D

Võhandu

Ilus vaade

Rikkalik.Pühapäev - magasin ja lugesin. Ja ilm oli kuiv, et läksin üle kahe nädala tõuksime - võtsin suuna Luunja poole. Kokku tuli 21km 1h11min. Keskmine kiirus 17,62km/h, selline ok. Laskumistel ma mingit asendit ei võtnud, sest selle ajaga läks juba pulss madalaks ja hakkas külm. Keskmine pulss 142 x'. Koju sain õigeaegselt, sest siis tibas juba vihma. 


numpsik.

kuidas sa loed niimoodi?

spordiselfi


Selline uni viimasel nädalal. Minu meelest väga eeskujulik. Tolle nädala laupäeval olime külas ja seetõttu sai siis suht hilja magama, aga kõik teised päevad on see üsna vara olnud. Minu voodis vähkremist see eriti ei väljenda, aga ka seda on olnud. Kui 8h ära magan, siis on enesetunne kohe palju parem. Ja eks väsingi õhtuks ära, sest päev on pikk olnud. 


Tahaks kuidagi selle aeroobse trenni uuesti sisse saada. Peab vist ikka jooksma hakkama. Teisipäeval on kanuumatk, loodan, et ilm on kuiv. Muidu on trennid nagu ikka. 10 äeva pärast on tööl sisesõudmine, kas peaks osalema? Minu viimasest sõudmisest on möödas peaaegu aasta. Sel aastal võistleb iga asutus enda linnas ehk võimalik, et peab üksi sõudma... et kellega ma siis võistlen, kui kedagi kõrval pole? ja pärast seda 100m on ikka päris halb olla, sest pingutus on nii suur... ma kohe ei tea. Äkki homme teen soojenduseks sõudmist.

No comments: