Sunday, October 14, 2018

Trennipäevik 08.10.14.10.2018

41.nädal


Vahepeal on sügis ilusamaks muutunud. Ilusad kollased lehed langevad (ja mõtled, et peaks riisuma). Eriti ilus oli nädalavahetus. Sotsiaalmeedias oli Istagram ilusaid sügispilte täis ja mis seal salati, ka ise sai jalgadega lehtedes sahistatud. 
Kuigi uni on sel nädalal natukene kehvem olnud, eelkõige olnud probleeme uinumisega, siis üldjoontes on see ikka sinna kaheksa tunni juurde jäänud. Huvitav on kellal seda unegrafaikut vaadata, vahel annab ta hommikul ärgates mulle ühed andmed, aga siis varsti kohendab neid. Tööle läksin kolmel hommikul varakult ja siis kahel teisel päeval läks ka uni juba kella 6 ajal ära. Reedel katsetasin seda, et võtan ka siis homikusöögi kaasa, kui lähen tavalisel ajal tööle. Hommikut teevad teised niikuinii kohviringi, et siis mul aega süüa küll. Järgmine nädal hakkab jälle üks asendamine peale...
Sammudega on üks päev jäänud alla 100%, muidu täitsa tubli. Ma kohe üritan se rohkem ringi siiberadad, eriti tööl, et ei jääks liiga kauaks arvuti taha istuma. 

Esmaspäev - tegin ülakehapäeva jõusaalis (70min). Algselt oli plaan ringtreening, aga treener ei saanud poole 4ks tulla. Randmed on endiselt sellised kehvad.. tippe üritasin teha, aga sellest ei tulnud suurt midagi välja. Harjutusi oli siiski piisavalt ja trenn hea. Kõhule olen kogu aeg omaloomingut teinud, tegelikult peaks midagi paika panema (ja mul on ikkagi tunne, et tahaksin neid teiste harjutsute vahele poetada).

Teisipäev - trenniks oli kanuutamine Emajõel. Pühajärve matkamaratonilt olin selle auhinnaks saanud, kutsusin sõbranna kampa ja ei teadnud mida oodata. Mina tüürida ei oska, sõbranna esimest korda kanuus... Algus oli üsna keeruline. Sõbranna oli vist unustanud, et kardab ka vett. :) Esialgu läks palju energiat tema motiveerimise peale ja selle peale, et me ikka edasi saaks liikuda... sest ega see tüürimine kerge ole (minule). Läksime vastuvoolu ja lõpuks tuli pärast hästi välja. Suuna muutmiseks pidin mina siiski mõla teisele poole kanuud saama, sest mul see kanuu alla tõmbamine suunda küll ei vahetanud :/ . Eajõel oli hea harjutada, piisavalt lai. Kui ma kuskil väikesel jõel olen vahepela taga istunud, siis on kanuu vaid ühest servast teise käinud. Meie liikusime kuskil 55minutit ühes suunas, olime kuskil Jänese matkaraja kõrval, ja siis tagasi. Tagasi liikusime muidugi palju kiiremini, aga vool kiskus kogu aeg kuskile kaldasse ka. Kokku kanuutasime natukene alla 7km, keskmine pulss jäi alla saja. Vette ei kukkunud, riidu ei läinud, sõbranna oli ka rahul. Kohe, kui vestid ära andsime, hakkas ikka väga külm.

Kolmapäev - selline ringtreening, mida treener juhendas, harjutused kummigdega ja palliga, alaselg sai vatti (kurtsin, et nõrk teine). Täitsa mõnus oli. Trenn 70min.

Neljapäev - pool 4 läksin töölt ära ja bussiga koju, ei hakanud kõndima, kui buss sõidab... aga bussis hakkas nii halb, läksin veel sellega, mis pool Karlovat läbi sõidab. Süda hakkab läikima ka siis, kui slele otsabussiga koju lähen, aga too söidab ainult 12minutit, nüüd olin bussis 25minutit. Läksin paar peatust enne kodu maha ja kõndisin koju, aga ikka oli halb.. ja siis jäin magama kuskil tunniks. 
Olin pähe võtnud, et peaksin rohkem aeroobset trenni tegema ja nii läksin kell 7 jooksma. Tempo mõttes tegelikult sörkima, aga minule oli seda küll. Üle väga-väga pika aja oli mul samm kerge! Ma ei vadaanud ka kella ega pulssi, täitsa mõnus oli. Tegin ikka nii, et 2,5km edasi ja siis tagasi, sest praegu ma üle 5km joosta ei plaani. Pulss oli kõrge, tempo aeglane.. aga tuju hea. :)

Reede - jalapäev 80minutit. Trennis midagi muutnud ei ole.. kükkides suurendasin raskusi 2,5kg võrra. Aga mu raskused on ikka veel pisi-pisid. :)

Laupäev - käisime Virumaal sünnipäev. Tagasi sõites vahepeatus Äntu Valgejärves ja kiire suplus (sest SInijärve ääres olid jälle inimesed). Vahepeal jalutasin linnas.
Ja õhtul jooks 4km. 
Ja siis tuli veel koristamishoog.Pühapäev - täna oli Sõprade Sõit. Mina ei läinud. Ja kui ise tõuksisin, siis oli päris kurb olla... ilm oli imeilus, ühed tõuksisõbrad läksid 100km sõitma, nägin neid... oli selline tunne, et tahaks ka... miks ei läinud? Oleks vaid septembris teadnud, et tuleb niiiii ilus ilm. Aga regamine oli soodushinnaga siis, kui oli väga kole ilm ja ma ei võtnud tõuks väljagi... ei kujutanud ette, et ma sellise ilmaga 100km sõidaksin, sest tegelikult olen hooaja lõpetanud. Vat siis. ja oktoobriks oli regamine 50eurot, mis on juba väga-väga kallis. Kusjuures eelmine aasta oli terve värk odavam...
Aga vat siis.
Ise tõuksisin kergelt 20km, tahtsin Türvandi ringi teha, aga selleks oli nõrkus (hommikust polnud söönud) ja janu (vett polnud kaasas, raha samuti mitte) liiga suur. Sõitsin 10km ja siis tagasi. Mõnus oli. Eriti see ilm. Tõuks 20km 1h10min, avg 139x'. 
Natukene riisusin õues, aga õhtuks on kastan uued lehed langetanud :/ Kõndisin ka. Päeval käisid külalised (eile tegin kooki, aga ise sõin oma putru).

No comments: