Sunday, October 21, 2018

Trennipäevik 15.10.-21.10.2018

42. nädalIlusad värvilised lehed, aga aina pimedab. Algavad viimased tööpäevad, kui veel valges koju saab, järgmine nädal krutime kellad ära ja siis on juba pime. Nädal oli eelkõige keeruline, seda just töö mõttes ja see viis trennis ka tuju alla... et tahaks küll päeva lõpuks nendest emotsioonidest vabaneda ja mõnusalt koju minna, aga alati ei õnnestu. Lisaks tsükli algus ehk kõhuvalud ja pidevad valuvaigistid. Nii vaadates oli trennide mõttes nädal päris okei. Ja kaal läks ka uuesti toredamaks. Pidevast kaalumisest olen aga loobunud, tekitab vaid stressi.


Esmaspäev - läksin vara tööle ja vara trenni. Treener tuli ka. Tegin soojenduse ära ja siis tegime harjutusi tabata rütmis, päris palju kalustasime sangpommi... kui esialgu tundus see 8kg kerge, siis pärast esimesi seerjaid saime juba aru, et ikka väga raskeks läheb, sest puhkepauside ajal tegime endiselt lihtsalt teist harjutust. Ma kõiki harjutusi enam ei mäleta, aga tean, et oli ikka väga raske ja kõik vajalikud lihased said vatti. Kokku trenn 75min, aja sisse mahtus ka soojendus ja lõdvestus. Lihased andsid ka järgmistel päevadel tunda, eriti reietagumine ja tuhar.

Teisipäev - ei teinud trenni. kopp oli ees. puhkasin. Tegelikult olid õhtul külalised ka :)

Kolmapäev - taas varakult tööle, pärast tööd jõusaalis ülakeha trenn. Vaevaliselt olen rinnalt surumises raskust suurendanud (no kokku 2kg võrra, aga siiski". Kõik tuleb ikka raskelt. Proovisin dippe niisama teha... no ei saa, randmed polnud ka rõõmsad. Kõhulihastele üritasin ikka vahepeal ka midagi teha, et needki ilma ei jääks. Muidu trenniga rahul, atahks lihtsalt kiiremini tulemusi näha... Lõpus olin saalis üksi, see oli hea. Jõusaal 70min.
Õhtul oli veel raamatuklubi ja õhtu tüdrukutega.

Neljapäev - tööl oli sisesõudmine. Läksin ka siis lõuna ajal. Tegin alguses soojenduseks kõndi ja natukene sõudmist ja siis mõtlesin, et pingutan selle 500m ära. Viimati olin sõudnud esmaspäeval, kui tegime treeneriga seda soojenduseks (tabata rütmis). Alustasin väga hea hooga, 1.38 keskmine, samas mul väga polnud aega neid numbreid vaadata. Ja poole peal läks ikka väga raskeks ja lõpp oli kohe eriit raske, terve keha oli juba surnud. Ma tean, et alustasin liiga tempokalt, aga noh ei oska teisiti.
Lõpetasin 500m 1:45.1., möödunud aastal olin 3 sekundit aeglasem. Arvan, et mul endal jaoks see uus parim aeg. Ja seda veel eelnevalt harjutamata, nii et tuleb rahul olla. Kolmandast kohast jäin küll kuue sajandikuga ilma, aga mis teha... Kindlasti oleks nipp olnud see, et oleks võinud hiljem sõudma minna - kui teiste ajad ees, siis oskad ehk paremini pingutada, aga mul ei olnud seda võimalust, lõuna oli ainus vaba aeg ja mul oli väga vaja pead tuulutada. Sel korral siis kõik sõudsid enda töökohas ja individuaalselt, aga see treeneri karjumine aitas korralikult. 
Ja kuigi muidu oleksin ma kirjutanud, et puhkepäev... siis paraku ma ei saa seda teha. See 500m võttis mu lihtsalt NIII läbi (vo stress teeb oma töö), et jahm. Käed värisesid veel pea 2h hilje jalad tudisesid terve ülejäänud päeva all, pulss rahunes alles 1,5h hiljem .... et organisme oli see päris raske pingutus ja väga tihti seda ei teeks. Pole veel näinud, kas Luunjas ka sel aastal sõuda saab.


Reede - traditsiooniline jalapäev, sh kükid. Olen raskust veidi suurendanud, aga ikkagi tundub see kuidagi... kurb. Ma tean, et ma ei tohiks enda vormi võrrelda selle 2017 aasta algusega, aga ikka teen seda. Praegu teen kükke 40kg ja see on raske. To ajal oli raskust ikka rohkem ja seeriad olid pikemad...  Üks tuttav teeb süüjendust 60-70kg-ga :D Aga no temal ka teised eesmärgid ja treenib, et max'i parandada. 
Ma olin tol ajal lihtsalt tugevam (ja pikemalt treeninud). Oeh, raskelt tuleb see parem vorm. 
Pärast kükke oli väljaasteid üsna raske teha. Ja muidu OK trenn. Olin üksi. Kokku 75min.
Õhtul veel Püssirohukelder ja tore õhtu sõbrannadega, magama sai palju hiljem kui tavaliselt...Laupäev - tuiasin natukene jala ringi ja õhtul tegin 5km jooksuringi. Pulss isegi OK juba või kell valetab randmelt (144), tempo aeglane, samm enam-vähem. 


Pühapäev - jõudsin ikka tõuksima ka, aga tegin lühikese ringi - 10km, pulss 139, 35min. Sõites oli hea, aga tuulega oli ikka külm... ei oska enam riietuda. Hommikul veel käisin turul ehk sain samme ka koguda. 


Mis järgmisel nädalal?
Eks samas tempos. Püüan ikka jooksuga rohkem sõbraks saada ja 2x nädalas võiks selle 5km ära teha... 

No comments: