Sunday, November 11, 2018

11112018

Nädalavahetuseks olid tavalised plaanid - olla kodus, puhata, natuke miskit sporti teha, kodused toimetused, aga tahtsin ka täna turul ja poes käia. Plaan oli hea, aga kui jope oli seljas, siis avastasin, et minu koduvõtmeid pole kuskil ja pole ka Kaaslase omasid, kes ise tööl. Minul oli pilt üsna kiiresti selge, sest eile panin tasku Kaaslase võtmed, sest minu omasid ei olnud ehk siis tema oli nendega tööle läinud. Ja ju ta siis täna homikul vaatas, et kapil tema võtmed ja võttis need kaasa... aga eelmised võtmed oli autosse jätnud. Niisiis olen ma kodus natukene "luku taga". Hommikul käis õde j käisin lähedal asuvas poes, õhtusöögi plaand küll tegin ümber, sest polnud seal korralikku kaalikat, paprikat polnud üldse. Niisiis valmis hoopis kanasupp minumoodi. See tähendab, et köögiviljad püreestan ära ja siis lisan praetud kana tükid, hiljem veel merevaiku. Kuna saumikser läks katki, siis vahepeal pidi supp jahtuma, et saaksin köögiviljad teise anumasse ümber tõsta ja ära purustada. Aga tegin varakult valmis, siis hiljem soojaks ja ise lippan jooksma, kui Kaaslane koju tuleb. Lisaks tegin leiba, aga ka sel korral nätske, aga ikkagi niiii hea, eriti kui see on alles soe. Lisaks tegin veel mingid helbekäkke ahjus, sest ahi oli niigi soe. Magustaja, muna, 4viljahelbed, natukene võid, natukene kookosjahu, näpuotsatäis soola ja veidi valupulbrit. Enne tundus magus, aga pärast ahjuskäiku on väga OK. Eile tegin piparkoogitaigent, aga küpsetada ei plaani veel. 
Kuigi üldse plaanis ei olnud, siis täna käisn ikkagi ajas riisumas ja aia taga ka. Vahepeal on tamm alju lehti maha visanud. 
Töönädal oli raske. Tööl oli raske. Neljapäevane koolitus oli hea, sets koolitus oli huvitav ja väike vaheldus tööle. Lähiajal on mul kaks koolitust veel. Aga stressi tõid ka mõned teised asjad. Üks nendets on praeguseks väga hästi lahenenud ja ununenud. Aga tööl on veel mitmeid küsimärke ja teemasid, mida on raske ües võtta ja mis tekitavad halvad emotsioonid. Oeh. Aga siis jõuad õhtul koju ja kodus on hea! Järgmine reede on asutuse pidu, neljapäeval pean minema passi ja ID-kaarti uuendama. Ja siis algab see nädal, kui mul peaks olema puhkus, aga kaks päeva pean tööl olema... Üheks päevaks leidsin koolituse, mis on Eesti teises otsas ja tuleb üks pikk päev (sest koolitus algab kell 9 ja lõppeb kell 17), teisel päeval siis tööl ja selle arvelt siis detsembris üks minipuhkus spaas. 
Viimasel ajal on raamatutega natukene kehvasti. Põnevikud on vist oma normi täitnud ja siis ei oska nagu midagi lugeda. Käisin eile raamatukogus ja üle aastate ka ilukirjanduses... Ma olen selle laste-ja noorteosakonnaga nii harjunud, et ilukirjanduses tundus mulle kõik kummaline, ma ei oska sealt raamatut otsida, kui ma ei tea, mida ma otsin. Lõpuks võtsin kaks raamatut romantika riiulitest, et midagi lugeda oleks. Ühe lõpeta varsti... selline mõh. Võib-olla uuesti kadunud põlvkonna raamatuid lugeda? Kunagi alustasin, aga neid raamatuid on ju veel ja veel.

No comments: