Wednesday, December 12, 2018

12122018


Viimased päevad on selle ööunega kehvad lood. Magama jään.. magan ja siis ärkan. Põhjused ärkamiseks on erinevad, aga üldiselt mängivad rolli ka need karvakerad, kes ei taha tere öö vaikselt magada ja ühel hetkel hakkavad ringi trallima. Draakonil on vahepeal mingisugused urisemise tujud peal ja uriseb öösl ka ja siis ka, kui mina ta sülle võtan. Lisaks on vahepeal õues väheke soojem olnud ja kodus mõnusalt paras, nii et need kaks tekki, mis ma tekikotti toppisin, on olnud natukene liig... Nimelt mulle meeldib magada, et mul on hästi soe teki all, õhk ümberringi võiks jällegi jahedam olla. Täna öösel kiskusin pimedas ühe teki tekikoti seest välja ja lootsin, et siis tuleb uni... Lisaks tõin Draakoni, kes jäi ruttu magama. Aga kes ei maganud? Uni tuleb uuesti enne kella 6, aga siis on juba varsti äratuse aeg. Kell minu ärkvelolekut väga ei registreeri, üleskäimsed on olemas, aga minu sahmerdamist ja pidevast kella vaatamisest ei saa aru, nii et tunnid justkui klapivad. Alla 8h und on minu jaoks väga-väga vähe. Kõrvatroppe kasutan ka endiselt, need aitavad magama jääda... ja siis "kaotan" need kuskile ära. Näis, kuidas siis täna läheb.
Lõpuks on auto korda saanud. Sellega oli probleeme juba suvest alates. Ma ei tea, mitu korda see käis diagnostikas... no ikka mitmeid ja erinevates. Üks diagnostika olevat probleemi spetsiifiliselt öelnud, jupp sai ostetud ja vahetatud, aga viga jäi püsima. Lõpuks sai mindud Volvo esindusse ja sealt täpselt seesama jutt ja et sama jupp on vaja uuesti vahetada, sest sellel pole mingit klappi või asja... Ma ei tahtnud seda väga uskuda ja väga aru ka ei saanud (kaasas ei käinud), õnneks ei olnud meil sel hetkel seda raha kuskilt võtta (noh jupp ise oli vist üle 600... pakkumises tegid nad justkui mingi hinnalanduse.. lisaks töörahad) ja lasin tuttaval natukene uurida. Ehk võrrelda kahe jupi kohta, kas need on ikka erinevad. Ilmselt oli minu naisterahva jutt segane ja tema helistas Kaaslasele ja leppisid kokku, et vaatavad auto mujal üle. Ja selgus, et polnud see viga. Ma võin nüüd valesti öelda, aga äkki oli vaja siis ABS'i aju ära vahetada (?). See oli odavam (aga piisavalt kallis), kui see teine jupp (mis sai korra juba vahetatud ja siis ostsime selle otsa ehk odavamalt kui see üle 600). Auto on vähemalt korras ja mul on väga hea meel, et see ei läinud Volvo esindusse, sest kui nemad oleks seal selle ühe jupi ära vahetanud, siis oleks nad helistanud, et kuulge üks jupp on vaja veel vahetada ja arvele oleks 500 eurot vähemalt juurde tulnud. Sgavalt kahtlen, et nad oleks öelnud, et diagnostikas ei olnud päris õige info ja seda esimest juppi ei pidanudki ära vahetama. Oeh. Vähemalt on nüüd auto korras. Volvo on vahva auto küll, aga need A varuosad on ikka väga kallis. Pikemas plaanis on mõte auto vahetuseks, aga sinna läheb veel aega... (see ei tähenda, et keegi mulle igapäevaselt messengeris autokuulutusi ei saadaks :D).
Eile oli meil teine ühistukoosolek. 2,5h vaidlemist. Okei, me jõudsime kahes asjas kokkuleppele. Aga see üks teema... oeh. Ma olin lõpuks nii väsinud sellest, et see protokollimine ununes ka juba. Tundub, et on täiesti ükskõik, kui suur on korteriühistu, ikka on keegi, kellega on probleeme. Ma südamest loodan, et ta saab lõpuks aru asjadest ja ei puikle vastu. Me tahame asjad paremaks teha. 
Tööl algas järgmised 1,5nädalat rasket aega. Asendamised. Täna päeval oli tunne, et olukord on päris okei ja siis viimase kahe tunniga sadasid sellised asjad kaela, et .... Vahepeal on tõesti tunne, et äkki võiks vaadata, mis tööd seal Viljandi haiglas pakuvad, aga see minek ja tulek (töötajatel buss)... Ma tahaks lihtsalt rahulikult kulgeda. 


No comments: