Monday, December 10, 2018

Jõulukuu

Teen täna viimast korda piparkoogitaigent. Ma vähemalt arvan, et viimast korda. Kuigi tuleb juba üsna ludinal välja, siis see on ikka korralik ettevõtmine. Tuba oli jälle suitsu täis ja sai korralikult tuulutatud. Nüüd avastasin, et hapukoort ei ole, loodan, et Teinepool toob poest. Mõnel möödunud aastal olen piparkoogitaigent natukene laiali saatnud ja alguses oli see mõte ka sel aastal, aga siis lõi reaalsus ja tühi pangakonto näkku ja pole midagi teha, sest pole lihtsalt ressursse, et midagi kuskile saata. Siia otsa sobib kohe see teema, mis üldiselt praegu blogidest läbi käib ehk milliseid summasid jõulukuul kulutada. Meil pole mida kulutada, niisiis ei kuluta. Ja nii ongi. Omavahel me kingitusi ei tee, alles tuli garderoob, käisime spaas (kinkekaardid) ja pildistamas (ammu planeeritud, makstud), aga kõik need olid planeeritud sõltumata jõuludest. Väike Pisike on ka paras jõulukink. Ja praeguste plaanide järgi oleme jõulude ajal Tartus. Kaaslane on mingi päev tööl ka ja kohe kindlasti ei taha ma, et ta siis õhtul koju jõuab, kus kedagi ei ole. Ja siis meie kiisud, keda ei saa ja ei taha üksi jätta. Nemad tahavad ka jõule. Nädalavahetusel riputasin ühed tuled üles, käesoleva nädalalõpul toome väikese kuuse. Viimasel ajal nii palju ahjupraadi söönud, et ei teagi, kas jõulude ajal seda ka sööma peaks. Aga praekapsast tahaks küll. Verivorsti ma ei söö, aga üks siin küsis selle peale, kas ma olen imelik... ju siis olen. 

Möödunud nädalal puhkasime spaas. Siinsamas Tartus. Spaa mõte oli juba ammu ja kui alguses oli plaan kaugemale minna (nt Pärnu), siis tulid sahtlist VSpa kinkekaardid. Hotelliveebist leidisme sobiva pakkumise (oli odavam kui otse kodulehel) ja lõpuks said sobivad päevad ka planeeritud (esialgse plaani tühistasime ja broneerisime detsembrisse uuesti). Selles suhtes oli tore, et see oli mõnus kesknädala puhkus - käisin kaks päeva töö, puhkasin kaks päeva.. ja pidin reedeks jälle tööle minema. 
Spaas seadsime end toas sisse ja käisime ühe tiiru spaas. Mulle meeldivad ikka aurusaunad ja kadakasaun oli minu jaoks piisavalt mahe. Toas sai spaaprotseduure jätkata vannis, mis meil oli. Oh, kui mõnus! Vahepeal käisime söömas, puhkasime ja läksime spaassse tagasi. Nädala sees on päris mõnus, sest rahvast pole üleliia, piisavalt ruumi saunades ja mullivannides. Toas pidi ka mullivann olema ja eks ta natukene ka mullitas, aga meie meelest ikka väga vähe. Aga vann ise oli mõnus, lesid ja  naudid. Nii see õhtu läks. Uni oli ka hea, aga kodus on parem, minu jaoks on need hotellimadratsid liiga pehmed. Ja mida ma eiit naudin - hommikune Rootsi laud. Mõnusalt rikkalik, kohvi sai korralikust aparaadist! Minu meelest oli kõik vajalik olemas ja rohkemgi veel. Seal oleks soovinud pikemalt olla ja nautida, aga kõht sai täis ja enne spaad ei saa kõhtu päris punni ka süüa. 
Meie jäime oma spaaga rahule. Ühest küljest natukene imelik kodulinnas spaas käia, aga samas päris tore, et pidanud kuskile kaugele sõitma hakkama. 
Selline paus nädala kesksel sobis ka seetõttu, et kolmapäeval oli minul arst ja toimetamist, neljapäeval oli loomaarst ja garderoobi kokkupanek. Et kui oleks tööpäevad olnud, siis oleks pidanud neid asju natukene teisiti mõtlema. 
Mis siis veel. Tööl läheb jälle keerulisemaks... Sõbrants puhkab ja siis terve järgmise nädala teine kolleeg, keda asendan. No ei ole tore. Vahepeal tulevad mõned sotsiaalsed sündmused ka. Reedel sõbrannadega Püssi, nädala pärast sõbranna pool õhtusöök ja raamatuklubi, sel korral on ka mehed seltskonnas. Aasta lõpuks oleme ka planeerinud ühe kohtumise. Niimoodi etteplaneeritult ei ole mul sotsiaalseelu vastu midagi, aga äkilised plaanid mulle enam ei meeldi... sest kodus on hea olla, rahu ja vaikus on hea. 

Ja ilm.. minule sobib selline nullilähedane temperatuur, et ei pea lund lükkama ja end paksult riidesse toppima, nii võib veel jooksma ka saada. :)

No comments: