Monday, December 31, 2018

Trennid, liikumine 2018

Konarlik kokkuvõtte

Tõukerattahooaeg algas Palumäel Raua Tõukerattaralliga. Saime imeilusa ja palava kevadilma, oli vist lausa +28 C ja päike kõrvetas. Rada oli väga raske ja mingist kiirusest võis und näha, samas oli pigem tehniline, aga seda tehnikat pole, kui harjutad kergliiklusteel. 30km ja aega kulus pea 2,5h... Jap, oli raske, aga seda suurem oli rõõm, kui see läbi sai. 
Mais alustasin Transtar temposarjaga, kuhu sunas treener. Lihtsalt trenniks, tõuksiga ratturite vastu ei saa. Esimene sõit oli väga rase, sest tuul oli tohutult vastu, tee sirge ja lauge, pulss kõrge ja organism segaduses. 
Mai teisespooles käisime sõbrannadega Maijooksul, meie väike traditsioon (uueks aastaks juba piletid olemas). Ilm oli selline päikseline, aga mitte nii soe. Tervis oli veel kehvake ja jooksusammu ei olnud. 
Ja mai lõppu mahtus Rattaralli, ikka tõukerattaga. Korduvalt oli tunne, et kuumenen üle ja värinad olid ka kohal... õnneks sai leevendust, kui jõudsin esimesse teeninduspunkti ja sain hakata vett rohkem pähe kallama. Ilm oli taaskord soe ja päikseline, pika sõidu jaoks natukene liig. Selline raskem kui möödunud aastatel, minu meelest oli vahepeal väga kehv asfalt ka. 
Juunis jätkasin Transtar temposarjaga, toimus Rahingel. Eelmisel päeval oli kohutav tuul olnud, kolmapäevaks oli see veidi vaibunud, aga ei midagi rõõmustavat. Lõpuks sain vihma kaela, rattal oli kodar lahti ja pidin veel kaugelt tagasi ka sõitma.. Njah, mis ei murra teeb tugevaks. 
Pärlijõele ei jõudnud. 
Juuli alguses kohe Tõrva Ekstreemjooks. Enne oli ilus suvi ja siis oli vaevu +12. Külm, niiske. Peab tunnistama, et järves/tiigis oli vesi vähemalt soe. Sel aastal oli vaja üks ring 2x läbi joosta, see variant ei meeldinud. Jooksuvormi ka ei olnud ja muud ka mitte. Raske oli, aga läbi saime. Vigastasin põlve. 
Juulis oli armastatud Pühajärve matkamaraton tõukeratastel, minu lemmik, kui mõelda raja ja kiiruse peale. Sain kätte enda uue ratta!! Ilm oli taaskord suvine. Enda vanuseklassis võitsin, aga üldtulemusega ei jäänud rahule... võiks paremini. :) Ülekuumesin ka. 
Augusti alguses oli eelviimane Transtari etapp. Aina raskemaks läks. Ilm tuulevaikne ja +30, tee pikk sirge, lauge... päike, kuumus. Ojah, tegin endale veidi liiga. 
August tõi Eestisse tõukeratta Eurocupil. Osalesin kõikidel sõitudel. Alustuseks kriteerium, mis pole kohe üldse minu sõit, sest kiire sõit, liige kõrgel pulsiga. Ilm oli taas +30 ja siis see mulle enam ei sobinud. Ülekuumenemine, pärast läksin vette, aga terve õhtu oli kehv olla, pulss liiga kõrge... samal päeval oli veel teatesõit, kus saime oma tiimiga kolmanda koha. Järgmisel päeval sõitsin maratoni Põlvas ja ülejärgmisel krossi Salamaal - siis oli ilm teinud pöörde ja mul oli juba jahe. 
Vahepeal käisin ka Rakvere Ööjooksul. Kui jooksnud ei ole, siis on raske. 
Kuu lõpus oli viimane Transtari temposarja etapp. Läbi sai ja ellu jäin! Minu grupis oli vähe osalejaid, nii sain sarjas kokku kolmanda koha. 
Ja tõuks sellega lõppes. Septembris käisin veel Tallinnas jooksmas ja sain aru, et rohkem sinna ilmselt ei roni. Liiga palju inimesi, joosta ei saa, aga särk ilus ja tore oli jutustada.  Sügisel alustasin jõusaaliga. Osalesin kahel sõudeergomeetri võistlusel. Ja käes ongi aasta lõpp.

Eks võistlused olid toredad ja enda sõitudega võib rahule jääda, aga tahaks ju paremini! Paremaks saab vaid harjutades. 
Mul on uue ratta üle VÄGA hea meel. 

Foto: Aldis ToomeTrennide ja liikumise statistika Endomondo põhjal:

Tõukeratas kokku: 2080 km, 8026minutit
Kõnd kokku: 550km 6418minutit
Jooks kokku: 137km 974 minutit

Jõusaalitrennid: 3589 minutit
Ringtreeningud: 1294 minutit
Muud trennid: 1619 minutit
Pudi-padi: 230 minutit


Kõige rohkem kilomeetreid tõukerattal oli juulis - 537km, sinna jäid pikad trenid, varahommikused trennid, sumedad suveõhtut, see suvesoojus. Nulliringid on veebruar ja detsember.
Kellaga jälgitud kõndimist oli nüüd detsemberi 130m rohkem kui juulis ehk 70,3km. Nagu näha siis kõndimisse ma enam väga ei panusta.
Jõusaalis oli nulliring juunis ja juulis, juulis oli ka ringtreeningus osalemist puhas null, sest olin vigastusega kimpus ja see segas just neid harjutusi, tõuksiga sain sõita.
Kilomeetrid 2018.

Aeg 2018

No comments: