Friday, December 7, 2018

Vaktsineeritud

Eile oli Pisikesel väike tähtpäev - kuu aega kodus! Ja teine tähtis asi - tuli esimest korda arstile minna. Olin pannud sellise aja, et saame kõik koos minna, aga siis tuli see garderoobi asi vahele ja läksin siis kiisudega üksi. Naabritelt sai teise puuri ja kiisudel oli aega puuridega tutvuda (õe käest saadud puur on juba teist kuud meil). Kaside puuri saamisega probleemi ei olnud, aga eks autos läks ikka kisa lahti. Draakon muudkui kraapis, lootis, et läbi põranda saab põgeneda, ja samal jal tegi nii kurvad mjäud, et mul oli temast nii hale. Pisike piiksus oma puuris ja siis avastas, et ta suudab üleval luugi lahti lükata ja sealt põgeneda. Põgenemseni ta ei jõudnud, aga sõit Luunini tänavale oli hirmus pikkm kui vahepeal üritasin ühte kätt puuril hoida, et ta mööda autot ringi ei hakkaks tuiskama. 
Jõudsime õnnelikult kohale ja kassid autost välja tõstes kadus ka nende nutt. Ju olid veel rohkem hirmunud kui enne. Draakonil oli plaanis vaktsineerimine, Pisikesel vaktsiin ja kiibistamine. Alustasime Pisikese paberitest (passi eest tuleb 2 eurot maksta), aga siis tuli loomaarst ja ta ütles, et teeme suuremale süsti ära. Draakon oli kosunud, kaal 4,13kg. Ja siis läks raskeks. Ma võtsin ta sülle ja ta oli okei, aga kui süstlaga läheneti siis ta läks pööraseks... teisel korral tahtis vist tõesti tuld pursata, ma polnud teda kunagi veel sellisena näinud (ja ma arvaisn, et Pisikesega kohtudes oli ta kuri...). Lõppes nii, et Draakon tuli süstimispuuri panna ja siis sai vaktsiin ka kenasti tehtud. Pisike on aga selline tuisupea ja püsimatu, et tema süles hoidmine on ka üsna raske. Õnneks ta siiski nii kurjaks ei saanud ja vaktsiini ajal püüdis ikka põgeneda ja piiksus. Kaaluks oli vist 1,2kg, et kosub jõudsalt. Mul ei ole nii ammu väikest kassipoega olnudki, et ma ei teadnudki, et neid vaktsiine tuleb kolm kuud järjest teha... Kiibistamise lükkasime aga arsti soovitusel edasi, selle saab tehtud märtsis, kui Pisike operatsioonile läheb, sest ega kiibi panek eriti valutu just pole, aga siis on ta juba niigi narkoosis ja saab kaks asja koos teha. 
Nii et Pisikesega jaanuaris jälle arstile. Draakon saab aastake rahus olla.

Minu meelest on ikka natukene kummaline, et kiibistamine ja kiibi registreerimine ei käi kokku, neid ei reklaamita ega müüda koos. Kiibistamisest ei ole ju kasu, kui seda omanikuga ei seo. Ma saan sellest aru, kui on tõuloomad, et esialgu kiibistatakse ja pärast müüki uus omanik registreerib oma nimele. Aga muidu võiks ka ju olla.. lihtsam ja odavam või kohe hinnakirjas olla kiibistamine+kiibi registreerimine. 

Sõbrapilt.

Koduteel.

Koduteel ei tulnud piuksugi.

Leia mind. 
Selline lugu, et kui Daakon minu jalgade juurde magama tuleb, siis tuleb Pisike ka ja siis nad rõõmsalt magavad. Iseenesest võiks nii ju hommikuni välja minna, aga vahel on vaja öösel vett juua või tualetis käia ja selle peale teevad kassid silmad lahti. Alles paar ööd tagasi oli Kaaslane hädas, et Pisike ärkas poole öö ajal ja sättis end siis tema padjal ja pea juures sisse... ja kui nurrumootori tööle pani, siis ärkaski Kaaslane üles, sest ei saanud enam magada. Täna öösel äratasin mina kassid ja Draakon läks kuskile uudistama. Selle peale ei tahtnud Pisike enam üksi jalutsis magada ja tuli minu padjale ja juuste sisse. Mul ei ole midagi selle vastu, kui kass jalutsis magab, aga padjast hoiaksin ta eemale. Ütleme nii, et täna öösel eriti ei õnnestunud, sest ma muudkui tõstsin ta ära ja tema tuli tagasi, näris mu juukseid, nurrus, seadis end sisse... oeh. Õnneks läks ta lõpuks Kaaslase padjale :D :D 


No comments: