Monday, January 21, 2019

Trennipäevik 14.01.-20.01.2019 ja niisama...

3. nädal 2019
Kohe kuidagi ei tahtnud nädalvahetusel arvuti taga istuda ja kirjutada. Pärast jalutamist olid mõlemad päevad väga kodused, aga arvutit avama ei ahvatlenud miski. Raamatud on palju huvitavamad. 
Ja midagi erilist kirja ka panna ei ole ja lähinädalat ei tule ka... sellest juba allpool.

Esmaspäev - ringtreening 55min, trener tagasi, näitas ette, tegime läbi. Korralik trenn, mõnus oli. Hea, kui ise ei pidanud ajusid ragistama. 

Teisipäev - ainult kõndisin natukene rohkem. 

Kolmaäev - tavapärane trenn nädala keskel - ülakeha. Ma vist jäin uimerdama, sest kell läks väga ruttu. Kõht jäi suht ära, sest enesetunne ei lubanud. Niigi pool tööpäeva arvasin, et trenni ei saa üldse.

Neljapäev - kõndisin kuskil 2km koju. Rohkem kui tavaliselt.

Reede - hommikune trenn, natukene kükke, väljaasteid, jalapress... ma ei teagi, mis veel. Aeg läks ruttu. Alguses ja lõpus sõitsin wattbike'iga. Enesetundel polnud viga, aga keha oli väsinud ja nõrk, ei hakanud endale liiga tegema. 

Laupäev - panin endale paika, kus käia vaja, sest nii läksin ka kodust välja. Tubli 5km ring tuli. Raamatukogust sain mitmeid uusi raamatuid, turul polnud midagi huvitavat, Riiamäele viisin mõned enda jaoks kasutud asjad. 
Koju jõudes suutsin veidi aega üleval olla ja lugeda ja siis vajusin lihtsalt ära. Nii suur väsimus tuli peale, magaisn üle kahe tunni veidi. Siis veeretasin end kuidagi diivanile ja üritasin sarja vaadata, aga eriti ei keskendunud. 

Pühapäev - ei erinenud eriti laupäevast, sai natukene kõndida (kokku vast 4km), käisin ka kirikus, koju jõudes lugesin veidi ja väsisin jälle ära... magasi kaks tundi. 
Ja kas siis õhtul tuli uni kui pidi? Nope. Vaatasin lakke ja keeraisn külge kogu aeg, pärast südaööd tõin Draakoni jalgadele ja minu rõõmuks ta jäigi kella viieni. Minule see kahjuks und ei toonud, aga tema magas. Eks öösel mingi aeg magasin ka, aga väga pindmine uni oli ja kella viiest oli seegi kadunud. 

Ja jälle esmaspäev 
ringtreening 50min. Toredad harjutused ja jõukohased ka.

Aga väsinud olen ma ikkagi ja lähinädalatel pole siia mingit trennipäevikut kirjutada. Jõusaali ma mõned nädalad oma jalga ei tõsta. Möödunud nädalal oli päris mitmel päeval ikka üsna halb olla, õhtuks (st trenni ajaks) läks see üle või polnud veel tabanud (hommikune trenn). Ju nii reageerib siis minu keha teatud ravimitele. Raskustega olid kõik harjutused rasked ja juba mitu nädalat ei ole saanud intensiivset trenni teha. Organism ei ole järgi jõudnud. Nii et keha vajab puhkust. Ehk rohkem värsket õhku. Ikkagi rohkem und ja seda igal ööl, kasiis kui ees on tööpäev. Kasside kaisutamist. Elukaaslase hoolitsust. Ja mitmeid häid raamatuid. Aeg-ajalt tahaks ikka midagi kirjutada ka siia ja ehk leian mingi challengi, mida teha või otsin mõne vana välja. Peaasi, et see rõõmu pakuks. Kodus on ka veel mitmeid asju eta, sorteerida, mõelda...  ja vahepeal võiks mõnda sarja ka vaadata. Täna on 21. jaanuar ja ma olen lugenud läbi 8 raamatut. Nii palju siis sellest, et igal nädalal üks raamat. 
Ja lugemist ootavad: 
Puhtaks / Juno Dawson 
7x7 / Vahur Kersna 
Tüdruk kaljunukil / Lucinda Riley 
Rikkaks saamise õpik : teadmised rahast, mida Sulle koolis ei õpetatud! / Jaak Roosaare
Ärkvelolekust tulenev vägi : teejuht tundlikule inimesele / Sanaya Roman, Orini vahendaja
Mälestuste talletaja tütar / Kim Edwards

ehk siis vahepeal natukene ka sellist eneseabi ja samal ajal tahaksin näiteks mindfullness harjutusi harrastada, et need saaks osaks igapäevast. Oota veel kaheksat raamatut (üks ootab juba järjekorrariiulil), et lugemist ikka jagub. Vahur Kersna raamat on meil järgmise raamatuklubi teema oma. Laupäeval lugesin läbi "Asjadest lahtilaskmise kunst" (Kaisa Lattu) ja tekkis ikka tunne, et asju on liiga palju. Ma ei arva ega ootagi, et minust minimalist saaks, aga teatud asju saaks kodus veel kindlasti vähendada. Köögikappide tühjaks söömise tegelen ma ikka veel, pastast on juba kopp ees (võib-olla oleks pidanud seda teisit sööma kuivaid koore ja riivjuustuga), aga pole viga. Sügavkülma marju söön ma niisama, sest saumikser on endiselt katki... ja ma mõtlen, et kui miskit uut osta, siis võiks see olla hoopis blender. Aga hetkel saab ka teisiti. 

Tutvuge ja vaadake üle. Vahva on! Mina tahaksin minna, medalie ei pretendeeri, tahaks lihtsalt ilma ja sõitu nautid ja head seltskonda.

Tõrva Ekstreemjooks on selline jooks, et iga aasta on kuupäev erinev .. esimene aasta oli päris juuni alguses (külm ja vihmane, mina olin siis Põlvas Tõuka Üles võistlusel), siis oli 10. juuni (ilus päev), möödunud aastal 1. juuli (soe suvi kadus, sooja vaevalt + 12) ja sel aastal on 18.mai! o.O Kahjuks pead tõdema, et mulle see ei sobi, sest tüdrukutega lähme Maijooksule ja kõigil osalustasudki makstud...
2008 sügis ja 2009 jaanuar ja 2018 mai ja august.

jälle turnib. Kiisudest koos on nii raske pilte saada, sest üks nendest e püsi paigal.No comments: