Monday, February 11, 2019

11022019

Mul on nii hea meel, et see lumi sulab. Ma tean, et kindlasti tuleb veel külma, sest ole see märts enam mingi kevadkuu, aga kui seda lund plaanib juurde tulla, siis seda on vähemalt vahepeal veidi ära sulanud. See osa, et kõik on vesine, libe, see ei meeldi. Aga ehk saavad mõned kõnniteed puhtaks ja kui on vaja kõndida, siis ei pea enam sumpama. Vaatasin praegu ühte pikema aja ilmaennustust ja see ubaba vastlapäevaks -14C (ja ööseks siis -19 C) ja see on ju märtsis. Aga lühema aja ilmaennustused on mulle oma plusskraadide poolest väga meeltmööda (kuigi kolmapäevaks lubab korra miinust). 

Päeva on öödunud üsna raamtute seltsis. Mõnel päeval rohkem ja mõel päeval vähem. Küll aga palju rohkem, kui aasta lõpus ette kujutasin. Plaan oli lugeda ju üks raamat nädalas...
jaanuari seis
Praeguseks on mõned lisandnud, aga eks nüüd läheb tempo aeglasemaks. Vahepeal mõtlesin, et äkki jõuan ka sorteerida ja koristada, aga selleks polnud kuidagi jõudu. Tundub, et seda väsimust niisama lihtsalt välja ei maga. 

Hea on see, et kui kogu aeg kodus olla, siis saab ka kodu kogu aeg soe olla. Kütmine lükkus kenasti hommikupoolikusse ja nii oli õhtulgi soe. Kuigi kui jaanuari lõpus need külmad olid, siis sai mõel päeval ka kaks korda tuld tehtud. 

Kiisud on ikka tublid. Pisike käis viimast vaktsiini saamas ja oli kaalus kenasti jälle 500grammi kosunud, aga kui teda vaadata, siis on ikkagi tunne, et ta on nii pisi-pisi. Ta on paras naaskel ja röövik, küüned ja hambad on endiselt väga teravad ja kriimustavad. Eile õhtul tõin Draakoni enda jalgade juurde ja ta jäi rõõmsalt magama, siis uinusin ka mina. Ärkasin kella kolme ajal ja sain aru, et mul on jalgade juures lausa kaks kassi ja mõtlesin, et tualetti võib ka alles mõne tunni pärast minna, mis ma neid kasse segan. Kui Kaaslane tööle läks, siis mõnda aega mängiti tagaajamist, aga mina jäin uuesti sügavalt magama ja ärgates olid taas mõlemad sõbrad minu juures. Vahel mahuvad nad kenasti ära, vahel o kosta urinat ja vahel läheb üks nendest minema. Arvasime, et Draakon enam ise ahju otsa eriti ei saa, aga kus sa sellega, üks päev oli sinna põgenenud ja Pisike piiksus kurvalt all... Ja alla saab ka ise, kuigi ta eelistab häält teha ja märku anda, et tahaks nüüd sealt ära tulla (aga kätte end ei anna). 

aknalaual

vahel poeb teki alla ka

No comments: