Sunday, February 24, 2019

Trennipäevik - 8. nädal 2019Trennide kohta kehtib mul nüüd see, et kuskilt peab ju alustama. Sest täpselt nii on. Ja tundub, et see algus ei saa olema teps mitte lihtne. Ju ei olnud mul erilist vormi, mida kaotada, sest see vorm kadus ikka väga ruttu... nüüd on eg seda parandada ja mdagi kuskilt uuesti üles ehitada. Jõusaalitrenne oleks mul rohkem plaanis, aga kõik sõltub Kaaslase graafikust, sest hetkel ma tõesti eelistan trenne teha hommikuti, kui graafik ei klapi nagu tahan, siis vajan teist plaani ja vajadusel tuleb miskit kodus teha. Olen mõned päevd kütmiseks puid toonud tuppa, kasutanud tavalist puukorvi ja seda on olnud ikka väga raske vedada... sest noh raske. 

Esmaspäev - praktiliselt kuu oli möödas ja läksin hommikul jõusaali. Plaani mul ei olnud, mõtlesin, et vaatan jooksvalt ja teadsin, et kuskile kangi alla kükke tegema ei roni. Sooja tegin wattbike'il ja seejärel võtsin hantlid kätte ja kükid & väljaasted. Alustuseks sobib küll. Kükkidel erinevad variatsioonid. Jalapressini jõudsin ka lõpuks. Väljaasteid oli ka erinevaid. Harjutuste blokke oli kolm ja tegin ka kolm korda läbi. Kell tiksus nii, et sõtma rohkem ei jõudnud, aga venitasin... ja juba siis sain aru, et ülejäänud nädal muutub valulikuks. Jõusaalitrenn 55min.
Õhtul kõndsin koju 5km. 

Teisipäev - hommikul sain veel voodist püsti, aga mida tund edasi, sda rohkem tundsin tuharalihaseid ja reielihaseid. Trennis oli õnneks planis ülakehale miskit teha. Soojendus tehtud ja läksin ikka rinnalt surumise pingi juurde, raskust võtsin hooga vähemaks, kui mäletasin viimasest trennist (mitte et mul seal erilisi raskusi oleks :D) ja alustasin tuttavate harjutustega. tegin jälle kolmesed blokid ja kõike kolm korda läbi. Kõikide harjutuste juurde ei jõudnud, mis mul enne haiguslehte kavas olid, aga esimeseks korraks oli piisavalt. Ja lõpetasin kõhulihastega. Jõusaalitrenn 55min.
Jalutasin koju 5km ja lootsin, et see annab lihasvalule leevendust. 

Kolmapäev - kõndisin tööle, valu lihastes ei teinud seda just kergeks, lisaks oli ilm jub üsna kohutav. 
Pidin õhtul ka koju kõndima, aga ilm oli eriti hull ja sõbranna ütles, et läheb linna... nii vähenes minu jalutamine kuskil 5km võrra (sest ma ise oleks ka pidanud linnast läbi minema). Muide Kalevi kommipoes oli lahtise komeedihind 2.99 eurot/kg.. ja mina sinna ei sattunud. :(
Meenub, et enesetunne oli ka väga kehv.. terve hommikupooliku ja siis hiljem jälle. Ilmselt oli mingi kerge viirus (sest hiljem kuulsin, et polnud ainus) kuskil, aga edasi ma seda ei andnud ja ise oksendamise-kõhulahtisuseni ei jõudnud. Aga koormas ja väsitas keha ära, õhtl olin kella 7st juba horisontaalis ja pärast kella 8 läksin voodisse.
Lihasvalu püsis, lisandus lihaseid ülakehalt.
Kõnd 7km. 

Neljapäev - õues oli libedust vähem, aga olid miinuskraadid ja korralik tuul. Õnneks on jope soe ja riiietus oli vastav. Kõndisin tööle ja koju - kokku 10km. Kodus tegin youtube järgi mingid kõhulihaste trenni, sest olin vastanud, et kõhulihastes on ka jõud kadunud... Lihasvalu püsis, aga sain juba edukalt püsti ja istuma. 

Reede - taaskord 5km + 5km. Hommik oli päris külm, aga õnneks sukkpüksid pükste alla andsid päris hea kihi juurde ja mulle nii meeldib, et jope on mõnusalt pikk.

Laupäev - päeval toimetamine ja õhtul läksime hõbepulma. Sõime, jõime, lõime tantsu ja mängisime mänge.

Pühapäev - läks untsu, sest oli magamata öö ja nii suur väsimus. Praegu on kell pool kuus, aga ma üritan veel kasvõi mõne kilomeetri õues kõndida. 
edit: kõndisin poodi 2,5km, hingasin vähemalt värsket õhku. 

Uuel nädalal on nii, et püüan ikka jala tööle ja koju käia ja alates teisipäevast jõusaal, vist päris neli päeva järjest ei lähe, aga kolmel hommikul võiks minna küll. 

Ta polnud ammu juba kastis istunud, aga näe, mahub ikka! Natukene hiljem uli Pisike ja võttis koha endale. 

Kiisuke jäi udune, aga ta oli sellest teelõhnast üsna vaimustuses. Põhjuseks polnud muu kui palderjan mis seal sees on. Nii tore oli neid vaadata. Hiljem tuli Pisike ja lõi hambad külge. 

Ja natukene hiljem, kui olin endale tee ära teinud ja see mul voodi kõrval jahtus, siis oli jälle mõlemad kassid kohal ja tahtsid seda uurida.
Ja see tee aitab tõesti magada. Soovitan.

Piduline. Pulmapitsat ka näol.

No comments: