Monday, March 4, 2019

Veebruar 2019

Jaanuari kokkuvõte on siin

Möödunud kuuga läks nii, et ... tore et see nii lühike oli ja läbi sai. 
Kui jaanuari palk laekus (palapäev on kuu viimane tööpäev, see meeldib mulle palju rohkem kui 10. kuupäev), siis olin mina haiguslehel ehk sain palka vaid töötatud päevade eest ja see summa, laekus .. üllatus-üllatus... oli ikka tunduvalt väiksem kui tavaline palk. Ja iseenesest oleks ma kuu lõpus kenasti nulli jäänud, aga siis viimastel päevadel olid mõned kulutused, mis tundusid mõistlikud kohe ära teha kui et need märtsi lükata, sest vajalikud olid need nii ehk naa. Kuu keskpaigas laekusid ka haiguspäevarahad (uskumatu, mis summa... ), aga kuna oli teada, et veebruari palk tuleb ka väiksem, siis otsustasin need kohe märtsi toiminguteks rakendada. Paraku oli kuu lõpp selline, et ühe summa võtsin sealt siiski kasutusse (ehk polnud vahet, kas kulutused olid siis või märtsis). Natukene segane jutt on, aga kuna ma täpseid summasid kuskile ei kirjuta, siis täpselt nii see ongi. 
Mulle meldib protsente vaadata ja toon need ka seekord välja (lähtuvalt palgast + osaliselt haiguspäevade hüvitisest), AGA jaanuariga neid protsente protsendina võrrelda ei saa, sest kontole laekunud rahad olid väga erinevad. 
Niisiis oli kuu alguses kontol summa X. 
Ma mõtlesin, et veebruaris peaks arved-laenud tulp olema rõõmsam kui jaanuaris. Natukene oligi, sest kulutusi oli kuskil 32 euro võrra vähem, aga tuli juurde üks teine arve. Elektri (sh võrguteenus) eest õnnestus kokku ehk 1-2 eurot vähem maksta (natuke alandati vist võrguteenuse hinda, aga tõesteti elektrihind?). Kokkuvõtlikult oli see rida 50,42% kuludest. Oeh. (Arvete osas tuleb meeles pidada, et suurem osa arved on ju möödunud kuu eest.. samal ajal kui teised kulutused peegeldavad seda kuud, millest kirjutan.)
Praegu vaatasin kulutabelis rida kassid ja ei leia sealt vaktsineerimist.. eriti tore on see, et see on ka jaanuaris jäänud märkimata. Järelikult ei maksnud ma kaardiga. Ouch. Mis seal ikka.
Trenn, sport või muu sellega seonduv 6,03%. Üldiselt on see talvisel perioodil üsna nulliring, aga selle alla läks siis liidu kalender (minu jaoks seostub spordiga) ja kuu lõpus sai lõpuks liidu spordiriided (ehk see kulutus, mida ei oodanud, aga mis oleks muidu märtsi tulnud). 
Ilu ja riided 7,50% ehk taaskord rohkem kui tavaliselt. Sealhulgas on tavaline kosmeetiku külastus , aga depilatsiooni hind tõusis 2 eurot; siis üks ost taaskasutuspoest; ja kvaliteetsed näohooldustooted (mis sai veebruaris ostetud ainult sellepärast, et üks päev oli tasuta transport).
Rida kütus, auto, transport 1,64% :) Seal sees siis Tallinna bussipilet ja päevapilet. Tartus pole uut kuukaarti ostnud hoian raha kokku.
Kingitused 3,47%.
Tervis (sh ravimid) 6,22% suurem osa nendest ravimid, siis uneteed, uus ninaloputuskann ja üks visiit+analüüs, millega ei osanud arvestada. Kui summat eurodes vaadata siis võrreldes jaanuari ja detsembriga oli see ikka väga väike :) 
Veebruaris sai raha vaid üks fond ja seda ka vaid 2,74%.. poleks ma seda ülekannet kuu alguses ära teinud, siis poleks seda sinna laekunud ka. 
Ja siis tulp muu oma 15,25%, kuhu alla läksid sellised kulutused, mida just igal kuul ei tule, aga samuti üks annetus. 
Lisaks on veel read toit, kassid, vabaaeg, pere/kodu, mis kokku moodustasid 5,81% (kõige rohkem siiski tulp toit, sest aeg-ajalt ma sattusin poodi, kui oli miskit kiiresti vaja) ja tegelikult natukene rohkem, sest need vaktsiinid...

Mida kokkuvõtlikult öelda? Tegelikult oleks saanud ainult selle palgaga hakkama, sest oli asju, mida oleks saanud edasi lükata... 
Ma ei tea, kas kulusid oleks olnud rohkem, kui ma oleksin terve kuu tööl käinud... kodus oli igal juhul palju lihtsam süüa leida ja siis oleks ehk ka bussipileteid ostnud?! Ei tea ja ei saagi teada. 
Natukene kahju, et fondid jäid sellisesse seisu, aga samas väga hea, et kuskilt fondist ei pidanud raha juurde võtma. 

Tasub veel öelda seda, et tegin konto LHVsse, aga hetkel ei ole sellega rohkem toimetanud, sest enne tahaksin sinna natukene raha koguda. 
Lõpetasin Jaak Roosaare raamatu "Rikkaks saamise õpik" lugemise.
Muutsin prügilepingut ehk nüüd käib prügiauto kahe nädala tagant ja arve on kohe väiksem.
Muutsin ka võrguteenuse paketti, aga see selgub märtsi arvega... kuigi väljas on ehk soojem ja valgem juba. 
Haiguslehe ajal lugesin ka foorumeid ja uurisin internetilehekülgi, et investeerimisvallas tarkust koguda. 

Ja nüüd on märts. Loodan, et muudetud lepingud aitavad veidi säästu. Küsisin minuteenus.ee lehelt ka Telia poolt pakkumist, aga seda ma ei saanud. Ma endiselt arvan, et telefoniarve pealt saaks ka mingid eurod kokku hoida.
Aga üldjoontes ei ole märts väga erinev möödunud kuudest. Haigusleht on veel oma jälje jätnud. Tuludeklaratsiooniga sai veidi raha tagasi, aga selle kandsin kohe teisele arvele ära.
Ja üldiselt tundub, et säästa tuleb rohkem ja elutoa-köögiremont muutub sel aastal unistuseks... (aga unistama peab ka).
Endiselt on laan ebavajalik ostmata jätta, minu arvates õnnestub see üsna hästi. 

Internetist


No comments: