Monday, April 22, 2019

Hea päev.

Tahtsin kirjutama tulla juba mõned päevad tagasi, aga tulid pühad ja mõnusad vabad päevad, see pikk nädalavahetus ja nii see aeg läks. Praegu mõtlen küll, et oleks pidanud juba varem kirjutama, sest praeguseks on pool tööpäeva läbi ja probleeme muudkui kerkib ning see tahab hea ja rõõmsa meeleolu ära viia. Tuleb lasta minna.
Täna on mul sünnipäev! Olen õhtul sündinud, nii et õhtul algab mul uus aastakümme. 
Viimane nädal on olnud väljas imeilus kevad. Tõesti, lihtsalt imeilus! See päike ja sinine taevas ja juba roheliseks minev muru. Natukene vihma paneks looduse kohe rõkkama. Mõnel päeval on tuult oodatust rohkem, aga tuulgi muutub juba soojemaks ja ei aja õues tuppa.
Ilus on. Kevad on ilus. See uus tärkamine ja uus algus. See on ilus.
Neljapäeval andsin verepoovi, et vaadta, kuidas veres hemoglobiinitase on. Ja ma olin nii õnnelik selle vastuse üle, et tegi kohe tükiks ajaks tuju väga heaks. Nõgel rauatabletid on mind palju aidanud, omal ajal retaferiga ma küll sellist hemoglobiini tõusu ei näinud. Kohe hea oli olla. rõõmus ja õnnelik. et tervis on parem ja tundub, et see kõrgem rauatase on nii mõnelegi muule aspektile hästi mõjunud. Toitumine on korras ja kaal muutub siia, kuhu ma soovin.
Selle vere võtmisega oli üks lugu ka, et vahel ikka mõistust ei ole. Mul oli seljas üks pikakäisega trennipluus (nii nagu ikka, kui hommikul või õhtul jala peaksin liikuma). Tõmbasin selle käise kenasti üles õlavarrele, žgutt sai ka peale,nõel sisse, žgutt lahti, veri võetud, nõel välja ja hoidsin tupsu torkeaugu juures. Natukene läks mööda ja oli aeg plaaster peale panna.. aga seda verd lausa lendas sealt ja järgmine tups oli ka kohe verest üleni läbiligunenud. Ma ehmatasin ära, et mis värk on, kas nüüd on veri hoopis vedeleks läinud, kunagi pole läinud nii kaua aega, et see kinni jääks ja ometi hoidsin ju sõrme peal.. ja mis toimub? Oli natukene aega segadust ja siis alles märkasin, et käsi on ka mul natukene nagu värvi muutnud... Totu! See tore spordisärk, mille käise üles tõmbasin, see käis oli mul õlavarrel lisa žgutt! Muidugi ei saa veri ära hüübida, kui miski nii kõvasti kinni on pigistatud. Kui käe plussist välja sain, siisoli ka veri hüübinud. Enda lollust jäi hematoom meenutama, aga kui hemoglobiini näidu sain, siis äks see mööda ja tuju oli hea.
Nädalavahetus oli ka tore. Ilm ilus. Kodu sai korda. Küpsetasin kooki ja tegin salatit. Kiisud olid rõõmsad, et keegi kodus on. Sai tõukerattaga sõita pikema tiiru.
Ja siis tuligi esmaspäev ja sünnipäev.
Ja täna loodan saada metsa, et saaks olla keset sinililli!
viimast päeva 29 ja seetõttu tegin 29km tiiru tõuksiga.
ja kõik saab minna vaid paremaks.
 

No comments: