Wednesday, April 17, 2019

Kui lased minna...

Mõned päevad tagasi tahtsin kirjutada, kuidas tahtsime lõpuks selle tavalise veefiltri (see nöörivärk?) ära vahetada. Paraku ei õnnestunud seda ümbrist lahti keerata ja seetõttu jäi see tegemata. Et nõuab veidi suuremat tööd ja natukene torusid vaja üle vaadata ja seda tasub teha siis, kui võtame selle köögiseina maha, sest see on vannitoaseinaga ühele joonele toodud ja mõlema seina taga on mingi tühimik. Aga kuna suuremad remondiplaanid olime heitnud kaugemale, siis jäigi see nii..
Niimoodi üheks ööpäevaks. Kui ma esmaspäeval koosolekult alla koju sain, siis tegin Kaaslasele toidu soojaks ja pesin nõud ära. Mõned minutid hiljem oli ta kodus ja astus märjale vaibale. Minu esialgne vastus oli, et kassikesed on jälle ühe veekausi ümber ajanud. Aga seda vett oli palju rohkem. Kolm kaltsuvaipa olid ühest servast juba täiesti märjad. Ja vannitoas selgus tõsiasi, et see, mida me olime üritanud lahti saada, oli hakanud vett läbi laskma... ja see vesi oli ka seal seina vahel ja jooksis ja jooksis.
Enda meelest keerasime enda veekraani kinni, aga vesi ikka jooksis. Vannitoas oli luuk, kust pääses veemõõdikuni, filtrini ja selle kraanini. 
Ja vett tuli... 
Lõhkusime selle augu siis ära, see oli niigi mingi kergsein vaid. Ja üritasime kuidagi seda vett koguda, et rohkem laiali ei jookseks. Ja lõpuks selgus, et meil on seal teine veekraan veel, mida niisama keerata ei õnnestugi. Nagu halloo? kes see paneb veekraani sellisesse kohta, et sa ei pääse sellele korralikult ligigi? Ja sellise kraani, mida ei saa keeratagi? Sest see teine kraan, mida saab keerata, see on pärast filtrit... Ehk jah, kui see kinni panna, siis tõesti vesi jookseb edasi...
Kui teistel on kraanid ka keldris, siis selgus, et meie korteri oma seal enam polegi. Ju ei nähtud vajadust. Lõpuks keerasime kinni majavee. 
Õnnestus see jubin lahti keerata, kust vesi välja jooksis, ja uuesti kinni panna nii, et vett enam ei jooksnud. Enda peakraani olime enne saanud peaaegu kinni, aga vot lahti enam ei saanud (tangidega). Surve oli väike, aga vesi olemas ja uputust juurde ei tekkinud. 
Ma kirusin seda kiirremonti, mis seal omal ajal tehtud on. täiesti jaburad lahendused (seda ütlen mina, kes ei tea asjast midagi). 
See tegi esmaspäeva õhtul meeleolu päris kehvaks. Positiivne on see, et me saame selle filtri nüüd ära vahetada. 
Aga vannitoaseinas on korralik auk. Ja et see korda teha, siis on vaja palju suuremat tööd ja remonti...
Ja see peakraan tuleb ära vahetada, nii et see töötab ka. Ja keldrisse võiks ka teise kraani panna.
.... ja praegu peab vannitoa ukse kinni hoidma, sest muidu lähevad kiisud kohe seina sisse. ja sealt seina seest tuleb külma. Ja üldse ei näe see eriti ilus välja.
 
 

No comments: