Monday, April 8, 2019

Märts 2019


Uh, vahepeal juba unustasin, et olen igakuiselt neid kulude postitusi teinud, aga ehk ei tahtnud lihtsalt mäletada, sest midagi roosilist siin ei ole.
Veebruari eest saadud palk oli haiguslehe tõttu endiselt väiksem ja sellega tuli märtsis toimetada. Juba enne oli teade, et ega kerge see ei ole, sest oli teada, et kulutusi tuleb ja ehk liiga paljugi. Samas olid kõik vajalikud (see osa läheb hästi, et mittevajaliku peale raha ei kuluta) ja varem või hiljem on kuskil ka mingit tulemust näha.

Lisaks palgale olid sissetulekuks veel haiguspäevade hüvitus (millest ühe summa kasutasin ära veebruaris), ametiühingust väike hüvitis haiguspäevade eest, lisaks tuludeklaratsioonist tagasi saadud raha ja lõpuks kaks ülekannet, mis laekusid. Tegelikult, kui ma need summad kokku löön, siis oli see rohkem kui mu netopalk... ometi ei jäänud pangakontole sellest rohkem alles kui 2.60 :)

Fondid-teised kontod-hoiused.
Kuna kaks möödunud kuud ei olnud fondide seis eriti hea, siis otsustasin sellega kohe kuu alguses tegeleda või tegelikult veel varemgi. Nimelt kohe, kui sain haiguspäevade hüvitise kätte ja olin sellest 100 eurot võtnud veebruaris kasutusse, siis kõik muu jagasin teiste kontode vahel ära. kuu lõpus laekus tulumaksutagastus ja sellest jätsin arvelduskontole 18 eurot, ülejäänud läks kogumiskontole. Selles suhtes oli seis tõesti hea, sest kokku läks kõrvale 25,3% (veebruari 2,74%)

Arved-laenud-maksud.
veebruar oli vist kenasti lühike kuu ja kuu lõpp oli ka juba palju soojem ja ehk mängis rolli ka vahetatud elekripakett, aga kui jaanuaris oli elektritasud kokku pea 91 eurot (sealhulgas osaline ettemaks 11 eurot seoses uue paketiga), siis veebruaris alla 50 euro. prügi eest arvet ei tulnud. Aga lisandus veel korstnapitside renoveerimise osas osamakse (lihtsam maksta iga kuu mingi summa, et ei peaks korraga tervet summa välja maksma). See kulurida võttis enda alla 35,15% (veebruaris 50,42%).

Trenn, sport või muu sellega seonduv
0,35% ehk ainult väike jooksude remont.

Kassid.
1,37% väiksed toidud, mis otsa said. Suurem väljaminek oli nüüd aprillis, kui sai zooplus'ist tellimus tehtud. Pisike operatsiooni lükkasime hetkel edasi.

Toit (sh turul käigud)
4,85% ehk suurem osa oste teeb ikka Kaaslane, mina satun siis, kui väga vaja pluss turul käigud. Kusjuures kui summat vaadata, siis jaanuaris oli see pea 2x väiksem.

Ilu ja riided
Ostsin ühe kleidi ja käisin kosmeetiku juures ja juuksuris (üle 11 kuu!). Kokku 4,13% (veebruaris oli 7,5%).

Vaba aeg
Kinoskäik, sõpradega põgenemistuba, kui tööl lõunat sõin, kui sõbrannaga kohvikus käisin. Kokku 2,62% (veebruaris oli nii väike %, et eraldi ei arvutanud).

Kütus/auto/transport
0%, bussipiletit ei ostanud ja autoasjade eest hoolitses kaaslane.

Pere/kodu, kingitused
läks kokku 1,12%.


Tervis (sh ravimid)
See osa, millega ma ei olnud eriti arvestanud ja mis tabas mind kuu lõpus. Sellistest summadest nagu detsember ja jaanuar läksid, ei olnud õnneks juttu, aga kokku siiski 6,22% (veebruaris sama %). Aga nii on ja tervis on tähtis. Omaosa kindlasti sellel, et eelistan Nõgeli rauatabletti nendele, mida apteegist saab (nt retafer), aga olgem ausad - koostis on oluline.

Ja muu.
See kulurida, mis viimastel kuudel on rohkem numbreid saanud, kui eelmisel aastal vist kokku ja tean, et aprill-mai on veel samasugused. Aga kõik on vajalik. Kokku 18,63% (eelmine kuu 15,25%).
Minu omapära on see, et mulle ei meeldi kuu lõpus arvelduskontole raha jätta. See ei tähenda, et ma selle ära kulutan, aga kui kuu lõpus on seal mingi summa, siis kas ma kannan selle kuskile teisele arvele või võtan sularahas välja (ehk hoiustan sukasääres).
Kuu lõpus oli meil ühistuga parklaehitus ja selleks pidi tegelikult hoiuselt raha tagasi võtma... aga seda ma kulutabelisse lõpuks ei kandnudki.
Aprillis jätkub üsna sama rida... ja ilmselt on mõned read üle mõistuse ja nõuavad taas hoiuse abi, aga tervis on tervis :)

Edit:
Mõtlesin ja leidsin, et vajan veel ühte eraldi kontot, kuhu kanda raha enesearenguks, koolitusteks. 

No comments: