Tuesday, April 2, 2019

Trennipäevik - 13. nädal 2019

13. nädal
Tolle nädalaga sai läbi märts! Pean ennast liikumise mõttes tubliks, sest kõndisin märtsis kokku 176km (võrdluseks, et möödunud aastal märtsis oli mõõdetud kilomeetreid alla 32).
Jõusaalitrennid olid nädalas olemas, aga olemine oli väheke kehv.. andsin endast parima. Mulle endale vaikselt tundub, et raua söömine on midagi juba aidanud, sest puhkeoleku pulss on natukene langenud.
Möödunud nädalal ma trennis pulsivööd ei kandnudki, patarei oli vahetamata. See sai nüüd vahetatud, aga .. miski on mäda, sest andurid arvavad, et ma käin jõusaalis vist magamas. Mulle kohe üldse ei meeldi, kui ma ei näe ekraanil adekvaatseid numbreid... aga ma ei tea enam, milles probleem on. Randmelt ei ole see mõõtmine ka nii täpne ja kui pulss kiiretsi tõuseb, siis ei jõua järgi, teatud harjutuste ajal ei loe aga üldse pulssi.
 
 
Esmaspäev - varahommikune trenn 50min tervele kehale ja õhtul 5km koju.
 
Teisipäev - kõndisin tööle ja koju, kokku peaaegu 10km.
 
Kolmapäev - taaskord hommikune trenn, sel korral pigem alakehale, kokku 55min. Millegi tõttu liikusin autoga (?) ja seetõttu läksin õhtul kõndima, et sammud täis saada ja vihastasin kella peale.
Nimelt on mul kõndimine appiga kellale lisatud, selle panin tööle ja koju jõudes täitus 3km. Aga siis viskas kell (garmin FR 235) pildi eest ära ja kui pilt ette tuli, siis ma mitte ei kõndinud, vaid olin jooksnud! (see on kella enda app) Mõtlesin, et muudan selle siis kõdimiseks rakenduses, AGA kilomeetrid olid täis ja aeg õige, siis ühtegi sammu see mul ei lugenud.
Nii et õhtul läks veel tükk tegemist, et puudolevad sammud tasa teha (kellast olid kadunud viimased 4h).
 
Neljapäev - kõndisin tööle 5km, lõuna ajal (?) tegin trenni 55min ja õhtul kõndisin koju 5km.
Kasutasin võimalust, et saan ühe lõuna ajal trenni teha, sest teadsin, et reedel trenni ei saa.
 
Reede - kõige karvasem kiisu ajas juba kella 4 aeg üles ja nii ei tundunudki see kella viiene äratus liiga vara... Kell 6 olin bussis ja sõitsin pealinna konverentsile. Pikk sõit ja pikk päev. Hommikul sai natukene proovitud magada, aga ilmselt oli hommikunetrall kiisudega ikka une ära ajanud... Õhtul koju sõites iiveldas nii, et bussis ei saanud suurt midagi teha ja see 2,5h tundus veel pikem aeg.
Päeva jooksul said sammud täis, mõõdetud sai 5,3km.
 
Laupäev - kassid ajasid jälle une ära ja nii toimetasin juba enne kella 7. Kell 9 sai välja mindud, et aed saaks korda. Õde tuli perega appi. Eks meie töö oli kilplaste töö ja ma ei saa siiani aru, kuidas naabrid mu jutust aru ei saanud, sest kopaga oleks sellele kulunud vast 15 minutit. Intensiivset tööd oli kuskil 2h, siis oli asi sarnasem sellele, mis soov oli... Lasin teistel minna ja üritasin ise ka tasandamise ja silumisega tegeleda. Polnud enam aeda, oli põld. Natukene jõudsin toimetada, aga siis ei jõudnud enam rehagi käes hoida ja läksin tuppa ära. Olin täiesti kutu ja ei jõudnud mitte midagi teha. Pulss oli enne laes olnud, võhma ja jõudu eriti polnud. Sõin ja magasin, aga siis olin lubanud külla minna... pärast külaskäiku tahtsin veel koju jalutada, aga ei jõudnud ja maandusin hoopis Karlovas ning jäin Kaaslast ootama.
Kõndisin kokku 5,7km, pluss pea kolm tundi intensiivset aiatööd.
 
Pühapäev - keha oli nii väsinud ja uni oli hea.. aga kellele seda kella keeramist vaja on?! kaks aastat veel, loodan, et siis saab suveajale jääda.
Käisin hommikul turul - 3km.
Ja seejärel ei teinud mitte midagi, mida olin plaaninud või mis tundus asjalik. Ilm oli kohutavalt tuuline, väljas oli halb. tegin ahju tule, lugesin, puhkasin... Möödunud päeva hommikul oli minuga üks null teinud ja ma ei olnud sellest kuidagi taastunud. Natukene sai kodu koristatud... aga oli selline laisk pühapäev, mida organism vajas.
Oleksin tõuksida tahtnud, aga ei jõudnud. Märtsi jäigi siis vaid 5km.
Üks pikk uni oli ka õhtupoolikul.
 
 
Ja siis algas töönädal ja see uus kellaaeg on ikkagi kõik sassi ajanud.
Alles sain oma une peaaegu korda.. :/

No comments: