Tuesday, May 7, 2019

07052019

Meie kiisude näod on ikka väga head. :) 
Avasin selle siin juba tükk aega tagasi ja lisasin selle vahva pildi, aga siis jäin enda facebooki ajajoont korrastama ehk kustutasin sealt jagatud asju, mida enam vaja ei ole. Ja leidsin videosid, mis on meeldinud ja hakkasin neid kuulama ja tahtsin need endale youtube's salvestada... ja vot ei oska. 
Tahtsin homme uutele dokumentidele järgi minna. Mõte on iseenesest väga hea, aga dokumendid pole valmis. Ma isegi ei mõelnud, et nendega nii kaua võiks minna, sest novembris sai üks valmis ju ühe tööpäevaga ja teine läks paar tööpäeva, vähem kui nädal möödus ja mul oli kiri juba postkastis. Aga pole viga, lähen siis mingi teine päev. Ausalt öeldes võiks kuskil olla mingi korralik nimekiri, et mida ja kuidas teha, kui oled nime vahetanud. Esialgu olin ma üldse üsna suures segaduses, sest ei lugenud kuskilt välja, et kui abielu riigilõiv on abielu makstud, siis ei tule nime vahetuse tõttu riigilõivu. Võib-olla oli endal ka pea juba sassis, aga ma googeldasin ja otsisin neid asju päris kaua ja lõpuks nägin toredat lauset ka Abiellumisel perekonnanime muutmist ja abielulahutuse käigus abielueelse nime tagasisaamist ei loeta nime muutmiseks ning nende suhtes kehtib eraldi kord.
Aga seda eraldi korda eie lugenudki välja. Kirjutasin hoopis õele, et sõbranna abiellub ja on segaduses nimevahetusesest ja riigilõivust, et mis ja kuidas neil oli. Ilmselt ei tundunud muküsimine kahtlane, sest ma arvan, et ta minu abiellumist ei kahtlustanud. Hihi. Kodupanka plaanin küll homme minna, sest saan avalduse sisse anda, aga uued pangakaardid kätte siis, kui dokumendidki olemas. Swdbank kirjutas, et kui uued dokumendid olemas, siis annaksin teada ja nad teevad päringu ja muudavad andmed ära (pangakaarti ei ole); LHV tahab dokumentidest koopiat, et muudatused teha, kuigi ka seal ei ole mul pangakaarti. Tööl olen arvutis saanud asjad korda, aga uut dokumenti pole veel. Erinevate lepingutega läks ka lihtsalt (prügi, võrguteenus, elekter), sest isikukood ju ei muutu, vahetasid nime ära ja kõik OK, ainult Elisa taab, et ma uue dokumendiga esindusse läheksin või teekin kuskil mingi avalduse (esinduse variant tundub lihtsam). Ja nagu enne olen öelnud, siis kliendikaardid on kõige väiksema tähtsusega, need saab jooksalt korda ajada. Seda asjajamist ikka jagub! Samas on nii tore, et on Internet ja saab paljud asjad nii korda ajada. 
Viimased kaks päeva on mulle parem puus probleeme põhjustanud. Valu ja ebamugavust. Võib-olla ka rohkem kui kaks päeva, ma ei mäleta! Rahuolekus on kõik väga hea, ei valuta. Aga kui liigun, siis on ebamugav ja valus. Sellest hoolimata kõndisin ma eile koju ja täna tööle ja koju. Alguses on tunne, et kui kiiremini minema hakata, siis läheb üle.. aga ikka ei lähe ka. Täna koju tulles oli viimane kilomeeter juba üsna piinarikas. Kusjuures, kui on väike kallak üles, siis ei ole valu ja ebamugavust. Kummaline. Ma ei ole suutnud välja mõelda, mida keha mulle öelda tahab või kust see valu pärineb, mis sai valesti tehtud. Homme on küll trenn plaanis, aga alustan niikuinii ülakehaga. 
Raamatutega saan hetkel jälle sõbraks, viimasel ajal kuidagi võõraks jäänud, sest teised tegemised on olnud. Olen päris mitmele huvitavale veel järjekorras ja väga ootan, et need lõpuks minuni jõuaks. Otsingusse olev salvestanud teisigi, aga ei taha kohe kõike tellima hakata, sets muidu juhtub see, et on kümme raamatut korraga ootel. 
Sel aastal on meil suvepäevad Pühajärvel. Ma teadsin, et tahetakse natukene asju kokku tõmmata, aga põhimõtteliselt on kõik nüüd üks päev ja järgmine hommik koju. Üks aasta korraldatakse kuskil Noorus Spas ja järgmisel aatsal ei toimugi nagu midagi. Ja see päev on veel reede! Ma lõpetasin endal puhkuse kolmapäevaga, sest teadsin, et suvepäevad on neljapäev-reede tööajast (+ ehk laupäev, milleks ei plaaninud jääda). Nüüd on tegevusi vähe ja kõik ühel reedel... Eks mindud saab ikka, aga pettunud sellises korralduses, et aastad võiksid ju võrdsemad olla. Ööseks ei plaani me nii ehk naa jääda, see piisavalt lähedal, et koju tulla keset ööd või hoopis minna kuskile sõprade poole, kes seal lähedal elavad. Spordipäev toimub ka ja Elistvere matkarajal. Sinna läheks hea meelega, AGA sel ajal on meil puhkus ja siis me ei lähe, sest meil on teised plaanid. Selle kõige kõrvalt ma endiselt otsin uut tööd ja vataan igapäevaselt kuulutusi. Tundub, et suve lähenedes on pakkumisi vähe, sest.. neid ei ole. Aga kindlasti tuleb midagi sobilikku. Lisaks tegelen enesearenguga ja see on isegi prioriteet praegu. Mulle pakub see teema väga huvi ja kes teab, mis mõtted siis tulevikuks on. 
Tegin eile ja täna jälle toorjuustu! Et reedel koogid valmis küpsetada. Lisaks sai poest ostetud sellist asja nagu köögikreem. Ma ei tea, kas see on piisavalt sarnane toorjuustule, aga reklaamis küll, et kasuta toorjuustu asemel... Segan selle siis toorjuustu sisse ja vaatab, mis välja tuleb. Ma praegu nii naudin seda, kui me grillime ja sööme kõrvale salatit (kurk, hiinakapsas, tomat, hapukoor). Ma söön salatis isegi tomatit hea meelega! Ma loodan, et grilli isu püsib veel mitu kuud, sest suvi alles algab. Hea on coopis käia ja sealt soodukaga grilliliha osta, sest alghinnad on ikka päris kallid ja turule ise liha ostma just alati ei jõua (ja marinaad ka just alati ei õnnestu.. aga sisi tulevad appi poemarinaadid). 
Täna logisin üle hulga aja pinteresti ja hakkasin seal oma unistuste tahvlit tegema. Täitsa hasart tekkis! Aga samas tahaksin ka lõikuda ja kleepida ja selle valgele paberile teha. Aga hetkel ei ole kodus selleks ühtegi ajakirja, kust midagi välja lõigata... poodide reklaamlehed vist kõiki unistusi ei väljenda. 
Kiisud on jätkuvalt tublid. Pisike tuleb küll kell viis hommikul nägu limpsima ja soovib tähelepanu (ja me kordamööda teda üksteise poole lükkame), aga vahel jääb ta ka kahe padja vahele magama. Ta on aina karvasem nign tagumiste käppade ja saba juures pole karupüksid kuskile kadunud. Draakonile olen leidnud kammi ja kohe on tunda, et ajab vähem karva. Tema on ikka omamoodi, magab ikka omal kohal ja vajadusel tuleb vahepeal küljele või kõhule ka. Tahab küll väga õue minna ja rohtu süüa, aga alati ei saa. Oh, meenuski, et Draakonil on ussirohu aeg. 

No comments: