Wednesday, May 1, 2019

Aprill 2019

Aeg aprilli kulud kokku kirjutada ja vadata, mis seis on. Ma teadsin juba kuu alguses, et ega sealt miskit sellist erilist tulemas ei ole (st hoiuste suhtes), sest kindlad kulud olid teada. Lisaks sellele, et kuu viimasel nädalavahetusel, oli meil eriline päev, siis nädal enne pidasin natukene sünnipäeva ja paramatult jäi siis toidupoodi või turule rohkem raha kui muidu. 
Kuu alguses oli pangakontol palk ja lisandus kolm väikest laekumist, mis lõpuks ei viinudki arvet nulli. Täitsa 2 eurot jäi arvele ja natukene sularaha rahakotti. 
Kui vaadata kulusid veel ühe teise pilguga, siis tegelikult oli kaks suurt väljaminekut, mida ma isegi ei mõelnud arvelduskontot tasuda (selleks polnud seal ka raha) ja need läksid otse kogumiskontolt. Tähtsad ja vajalikud väljaminekud, aga pikemalt ei peatu. Järgmiste kuude eesmärk on kõige pealt see summa kogumiskontole tagasi saada ja siis edasi toimetada. 

Fondid-teised kontod-hoiused.
Puhas 0% (märts 25,3%)
Oli teada, et tuleb kõiksugu väljaminekuid ja seetõttu kuu alguses midagi kuskile ei kandnud, et ei peaks hiljem tagais kandma.

Arved-laenud-maksud.

Kokku 36,15% (märtsis 35,15%)

Võrguteenus ja elekteriarved olid väiksemad kui kuu varem. Prügiarve, mida märtsis ei tulnud. Korstna osas osamakse, aga ei olnud kinnistuhooldusfondi, mis oli eelmine kuu ettemakstud. Midagi erilist ei olnud ja tavapärased kulud. elekter peaks veel lähikuudel vähenema, aga lisanduvad kulud seoses KÜ-ga. Lisaks ootan endiselt väga, et Telia mulle mõne pakkumise teeks, aga v-o jäängi ootama.

Trenn, sport või muu sellega seonduv.

Kulu 3,53% (märtsis 0,35%). 

Uued jalanõud. Kuskile end registreerima veel ei hakanud, sest teadsin, et tuleb nime vahetus :)

Kassid.

Kokku 5,99% (märtsis 1,37%)

Tegelik kulu oli ilmselt natukene suurem, sest vahepeal ostis Kaaslane Abikaasa allapanu. Selle % sees on aga kassitoit zooplus'st ja mõned muud vidinad. Ühe suure paki kuivtoitu korraga ja konservid. Kõige muu kui kuivtoidu suhtes on kassid kuidagi pirtsakaks muutunud... Draakon ikka sööb, aga Pisike ei hooli üldse.

Toit (sh turul käigud)
Kokku 13,04% (märts 4,85%)
Mis ei olegi nii palju, kui sünnipäeva arvestada. Isegi kui suurt pidu ei teinud, siis kulusid oli ikka ja mulle väga meeldib ise süüa teha ja kokata, kui mul on selleks aega. See pole väga variant, et salati poest ostan (aga aitäh emale, kes tõi kartulisalati, sest selle salati tegemist ma ei naudi). Tööl oli ka vaja laud katta.. ja nii on. Turul käisin hakkliha ostmas rohkem kui tavalselt (ja need hakklihapirukad olid niiiii head). Tegelikult kulus raha rohkem, aga selliseid jooksvaid asju ostsin juba ühistel poetiirudel valmis, kui Teinepool maksis. 

Ilu ja riided
Kokku 4,37% (märts 4,13%)
Ikka tavapärane kosmeetik (aga oli sünnipäevakuu, et sain -30% vanuse järgi), aga mõned ehted, uued kupud, juuksemask. Pidupäeva ilukulud siia ei läinud.

Vaba aeg

Kokku 2,06% (märts 2,62%)

Elamus Spaa sooduspilet, TR piletid suveks (kinkekaart aitas), mingid poolikud lõunad tööl. Kinos ei käinud, kohvikutes ei käinud.

Kütus/auto/transport 
0%. 

Pere/kodu, kingitused
Kokku 2,87% (märts 1,12%).
Koju oli paari pisiasja vaja ja oli üks sünnipäev. 

Tervis (sh ravimid)
Kokku 5,55% (märts 6,22%)
Tellisin iHerbist vitamiine ehk "lammutasin" lahti, mida pean võtma (sellest tuli kolm erinevat) ja leidsin need iHerbist parema kvaliteediga ja soodsamalt (Eestis 1 originaal 39 eurot/kuu, tellitud vitamiinid läksid u 20 eurot 60päeva jagu). Retseptiravimid. Unetee ja kõhutee. Ja teised vitamiinid.

Ja muu.
Kokku 24,67% (märtsis 18,63%)
Mu 30.04. postitus ütleb kenasti ära, miks see kulurida on viimastel kuudel olnud palju suurem kui see mul muidu oleks. Kuivõrd meie eriline päev oli vaid meile kahele, siis eraldi ma kulurida nimega "abiellumine" ei loonud ja need paningi kirja "muu" alla. Jaanuaris oli riigilõiv, veebruaris kleit ja kingad, märtsis osa sõrmustest jne. Nii et nüüd aprillis oli ikka veel osa sõrmustest (oli vaja kohendada ja graveerida), mõned postitasud, osa fotograafi hinnast, kimp, meik, juuksur, uued dokumendid pildid, margid ümbrikule, osa spaa-st... 
Sinna see hoiuste raha läkski :) Ja see oli teada ja pidigi nii minema. 


Ja nüüd on käes mai ja seis läheb natukene rõõmsamaks... vähemalt tavapärase elu suhtes. Küll aga ei tea, mis kulud tulevad seoses KÜ plaanide ja majaplaanidega. Ja mis saab meil remondist... ja üldse. Et remondi teeks ära siis, aga esialgne plaan oleks kelleltki raha laenata. Kogumiskontole ja hoiustele soovime taas hakata raha kandma, aga kindlasti on lahtiseid otsi, mille puhul ei tea, kuhu seda veel minan võib.. ja kui seda nõuab tervis, siis pole ju küsimustki. 


No comments: